Bi yerde yanlış mı yapıyorum??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve nesko tarafından 30 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. nesko

nesko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu gün spora başlıyalı tam 2. ayımı doldurduğum için kilomu ve vücut yağımı ölçtürmek istedim. Ancak aldığım sonuçlar beni çok şaşırttı. Başladığımda 68 kilo ve 13.6 yağ oranım vardı 3 hafta tekrar ölçüldüm yağ oranım deiğişmemişti. yani 800gr kas ve 200 gr yağ almıştım. bu gün yapılan ölçümlerde ise 71.2 kg çıktım ancak yağ oranım 16% olmuştu! yani 300gr kas kütlesi kazanıp 1900gr yağlanmıştım. ancak bu 2 ölçüm arasında özellikle göğüs omuz ve kollarımda oldukça ilerleme oldu ve bunnarın yağdan çok kas olduğuna eminim. bu arada beslenmeme gerçekten çok dikkat ediyorum. günde 5 öğün protein ağırlıklı besleniyorum ve oldukça yağsız yemek yiyorum. bu arada protein tozuda kullanyorum günlük protein alımım toplamda 150 160 gr civarında oluyor. antremanlarım ilk ölçümden önce alıştırma amaçlı bütün vücudu çalıştırcak şekildeydi daha sonra bölünmüş programa geçtim haftada 4 kez anteremana gidiyorum ve elimden geldiğince sert çalışıyorum.
    Sizce aldığım sonuçların hatalı olması mümkünmü? bu ölçümleri yapan tartıların güvenilirliği nedir? spora başlamadan önce bira kola çikolata ve bilimum yağlı yiyecek ağırlıklı beslenen biri olarak kilom hep sabit kalmıştı yoksa sağlıklı yaşamaya çalışmak bana yaramadımı :)

2. nesko

nesko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilk mesajımda yazmayı unutmuşum 3 hafta sona yapılan ölçümde 69 kilo çıkmıştım.

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    anlattıgın seylere göre ölçüm yaptırdıgın aletin bozuk olma ihtimali hayli yüksek..
    sana önerim başka bi yerde bu degerlerini tekrar ölçtürmen.. eger sonuç yine aynı çıkarsa demek ki 3 ay evel ölçtüğün degerlerde bir hata olmuş olabilir

4. nesko

nesko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilk ölçümler bana mantıklı gelmişti çünkü 180 boyundayım ve ufak bi göbek dışında zayıf sayılırım. şu anda göbeğimin ilk başladığıma göre daha az olduğuna eminim. Gerçekten çok moralim bozuldu 300 gram kas yapıcam die 2 kilo yağlanıcaksam bu sporu yapmanın pek bi anlamı yok bnce :?

5. testesterone

testesterone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    bi yerlerde yanlış yaptıgın kesin yag kilo basmaz kas kilo basar alette bi sorun oldugu muhakkak vg de ilk 3 ay aşırı kas kütlesine sahip olursun aylar gectikçede düşer ben tr de 100/100 yag ölçümü yapan bir alet olduguna inanmıyorum

6. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Yagsiz beslendigin dogru olabilir ama karbomhidratlari abartiyorsan buda yaglandirir seni karbonhidrata dikkat derim ben...

Sayfayı Paylaş