Bi yerde hatamı yaptım anlamadım :/

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve merdobilal tarafından 13 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. merdobilal

merdobilal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar ben gym yazılalı yaklasık 1ay 2 hafta oldu 1 ayda 200 gram kas kazandım 300 gr da yağ kaybettim 1.ayın sonundan 2.haftanın sonuna kadarda 300 gram kas kaybı oldu yaklasık olarak ta 700 gr yağ verdim.Benim anlamadığım protein almaya çok dikkat ediyorum sabahları 4-5 yumurta peynir domates çay. öğlen tavuk, kırmızı et,etli sulu yemek vb.protein değeri iyi olan besinler almaya calısıyorum aksamlarıda öğlen yediğim yemeğin yarısı kadarını alıyourm ekmek olarakta halk ekmek büfelerinde satılan altın çörekten alıyorum 4.5 gr protein vardı heralde ondanda 50 gramında.Neyse ilk ay o kadar özen göstermediğim halde 200 gr kas kazanıyorum ve 2 hafta full özen gösterip protein alıp o hevesle tartıya cıktıgımda 300 gram kas kaybettiğimi öğrenince çok büyük bir hayal kırıklığına uğradım.Hatamın nerde olduğunu sizin engin tecrübelerinizle çözmek istedim yardımcı olursanız sevinirim
    Haftada 4 defa gidiyorum 1 gün arayla yada 2-3 gün üst üste gidip 2 gün dinlenme veriyorum.5 dk lık ısınmadan sonra ağırlık vs yapıyorum sonra havuza gidip 20 tur 15 tur falan havuzda yüzüyorum havuzdan sonrada saunaya gidip sporumu bitiyorum haftada 1-2 defada boks torbasıyla biraz oynuyorum okuldan dolayı uyku sürem en az 6 en fazla 7 saat oluyor onun haricinde gün içerisinde sürekli bir koşuşturma halindeyim dershane + okul +spor +gezme boş vakit olmuyor.Yaşım 17 bide protein tozuda alamıyorum almakta istemiyorum doğal yoldan elimden geldiğince protein almaya calısoyurm fakat durum böyle olunca sorunu çözmek istedim hepinize iyi günler umarım yardımcı olursunuz

SAYIN ADMİN BUNDAN ÖNCEKİ KONUMU KİLİTLEDİNİZ AMA YANLISLIKLA 2 DEFA KONU ACMAK ZORUNDA KALDIM KB YIN BU TEK KONUMDUR KAPATMASANIZ SEVİNİRİM

2. M.JaıWhıte

M.JaıWhıte Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    trabzon
    3 sorum var
    1.Kahvaltıda ne yiyorsun
    2.günde ne kadar su içiyorsun
    3.kaç yaşındasın ergenlik bittimi

bunlar ben yardımcı olamasamda diğer yazarlarımız için yararlı olur

3. merdobilal

merdobilal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ergenlik bitti sayilir 18 yasindayim 2litre falan su iciyorum kahvaltida 3 ile 5arasi yumurta domates peynir zeytin cay

4. egeos123

egeos123 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    eğer böyle kas kaybı varsa demekki az yiyosun öğünlerdeki yemekleri arttır bence

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    200 gr kas kazanıp, 700 gr yağ kaybettiğini nasıl bilebiliyorsun? tahminim belirli oranlara programlanmış bu otomatik hesaplamalara dayanan tartılarla ediniyorsun bu bilgileri. eğer öyleyse, bunlar çok küçük rakamlar, bu tartıların bu kadar belirleyici olabileceklerini düşünmüyorum.

imzamda örnek beslenme programı var. incelemen faydalı olabilir.

nitrococuk bunu beğendi.
  6. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    3gün art arda antrenman yapmamalısın.maksimum 2 gün.

7. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    bu kadar net bir şekilde ne kazanıp ne kaybettiğini bilmek ne güzel olurdu değil mi ? Oysa ki aslında bunun en net yolu kişiye otopsi yapmak. Gerisi tahmini ...

wrestler bunu beğendi.
  8. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    belki haklısın nitro. ama otopsiden sonra ne kadar kas kazanıp yağ yakıldığının da pek bir önemi kalmayacaktır :) tabi bu işin esprisi. söylemek istediğini anlıyorum. bunu net şekilde belirleyebilmemiz şu an ki imkanlar dahilinde pek mümkün değil gibi görünüyor.

nitrococuk bunu beğendi.
  9. merdobilal

merdobilal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yanlış bir şey yok yani makina hatalı ?

10. sqols

sqols Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Doha
    makina hatali denmemis, bu makinlarin 200 gram toleransiyla olcum yapmasi zor denilmis. yani bu kadar ince hesaplara girdiysen bu makinalardan boyle kesin sonuc cikmaz, sanirim yine bu forumda okumustum, uzerinde ki metal esyalar, ellerinin nemli olup olmamasi falan gibi bir suru etken olcumu degistirebiliyor

11. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Makine hatalı ya da değil. insan kendine aynada baktığı vakit olumlu ya da olumsuz değişim hissediyorsa en güvenilir sonuca ulaşmış demektir.

Kendi adıma söylüyorum makinede yazacak olan 200 gr yağ atmış, 700 gr kas kabetmişsin vs. gibi şeyler benim hiç umurumda olmazdı.

Sayfayı Paylaş