Bi sorum var?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Askeri_Pilot tarafından 22 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Askeri_Pilot

Askeri_Pilot Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yaş 15
    Boy 182cm
    Kilo 58

2 senedir (Geçen yaz hariç) bu sporu düzensiz bi şekilde yapıyorum.Özellikle geçen yaz gözle görülür bi gelişme oldu.52 kilodan 58 kiloya çıktım.Antrenmanları evdeki 5kg dambıllar ve vücut ağırlığımla (sınav,mekik,barfiks için kapı barı) yapıyorum.Her antrenmandan sonra protein olarak süt içiyorum.Yumurta falan yiyorum.Şimdi sorum şu omuz çalşıyorum,göğüs çalışıyorum,karın kası çalışıyorum yavaştan da olsa bi gelişme oluyor.Fakat o kadar kol çalışmama rağmen kolumda bi gelişme olmuyor ve kolun vücuduma göre çok ince duruyor.

Bide son olarak ilerde meslek olarak askerliği düşünüyorum.Bu sporu birazda o yüzden yapıyorum.

2. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kol haftada kaç gün ve kaç hareket olarak çalışıyorsun ?
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Nisan 2014 ---
    Haftada 3-4 gün ve 5-6 hareket kol çalışıyorsan hiçbir verim alamazsın ve - yöne döner . Haftada 2 gün en az fazla 4 hareket kol için yeterlidir

Son düzenleme: 22 Nisan 2014
  3. Askeri_Pilot

Askeri_Pilot Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Düzenli bi programım yok.Genelde Hafta içi(herhangi 2 gün) 2 gün ve hafta sonu 2 gün yapıyorum.Ve yaptığım zaman ya bütün olarak üst vücut çalışıyorum ya da omuz ve göğüs çalışıp bırakıyorum.Kolların gelişmemesi dambılın ağırlığından kaynaklanıyor olabilirmi? Çünkü uzun zamandır 5liklerle çalışıyorum ve hafif geliyor artık.
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Nisan 2014 ---
    Kaç kiloluk dambıl önerirsiniz?

4. AlphaCore

AlphaCore Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bende spora senin yaşlarında başlamıştım, boy kilo olarak hemen hemen aynıydık. Kollarım vücut geliştirme çalışmalarına başladığımda 30'a 30' du. Ayrıca vücut geliştirmeye asıl başlama sebebim de kollarım inceliğiydi, anatomik olarak biraz kollardan inceydim ve kemiklerimin ince olması da bunu daha çekilmez bir hale getiriyordu. Bu başlangıç macerası içinde İlk 1 - 1.5 sene kol kası odaklı çalışmama rağmen fazla ölçü alamamıştım, ama ilerleyen zamanlarda bu gelişmeme durumu kayboldu ve kollarım hızlıca gelişmeye başladı. Sonradan farkına vardım ki bu bir süreçti, yani demek istediğim senin şuan kolların ince ve bunu düzeltmeyi kollarını kalın yapmayı az da olsa hırs haline getirmişsin. Dolayısıyla buda fazlayı istemenden dolayı vücudundaki ufak da olsa bütün gelişimleri göz ardı etmeni sağlıyor. Çalışma biçimin gayet yeterli geldi bana anlattıklarından. Haftada 4 günün yeterli olacağını düşünüyorum, ilerleyen zamanda da kollarında ölçü kazanacağından eminim. Ama sakın benim başlarda yaptığım hatayı; sadece kolları fazla çalışıp diğer bölgelerin çalışma temposunu düşürme. Şuan benim kollarım 38 - 38.5 cm, bu 5.5 sene içerisinde gerçekleşti. Acele etmemeli ve sabırlı olmalısın.

5. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    5 kiloluklar hafif geliyorsa 7-7,5 veya 8'e geç

Sayfayı Paylaş