Beyin kanaması teşhisi ve Arı sokması

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Veyron tarafından 7 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    BEYİN KANAMASI TEŞHİSİ

Bir toplantida, bir hanım düşüyor ve arkadaslarina bir şeyi olmadigini söylüyor.Tökezledigini saniyorlar, üstune başina çeki düzen verip oturtuyorlar. Biraz sarsılmış görünüyor ancak aksamin geri kalan kısmını da eğlenerek geçiriyor. Daha sonra kocası tüm dostlarını arayarak eşinin hastahaneye kaldırıldığını bildiriyor ve hanım sabaha karsı vefat ediyor. Teşhis beyin kanmasi. Norolojistin söylediğine göre böyle bir durumda hasta 3 saatin icinde getirilebilseymiş, durumu düzeltebilirmis. Bir insanın beyin kanamsi gecirmekte oldugu nasıl anlaşılır:
    1. Tebessüm etmesini isteyin.

2. İki kolunu birden kaldırmasını söyleyin.

3. Basit bir cümle soylemesini isteyin : Bu gun hava gunesli... gibi

Bunlardan birini yapamiyorsa hemen acili arayin.Bu konuyu mümkün oldugunca çok kişiye iletebilirseniz belki bir hayat kurtarmada yardimci olursunuz.

ARI SOKMASI (ZEHİRİ)

Bilim ve Teknik Aralik 2000 dergisinde "Arı Zehirinde Bilmedikleriniz"konusunu okuyunca arı sokmalarında uyguladığım bir yöntemi sizinle paylaşmak istedim. Tip fakültesinde okurken simdi anımsamadığım bir dergide arı zehir'inin protein yapısında olması nedeniyle (enzim, peptid ve aminoasitler) 53-55 derecede denature olarak toksin özelliğini kaybedeceğini, derimizin bölgesel olarak 60 derece ve üstüne dayanabilmesi nedeniyle sokmanın hemen sonrasında bölgeye yanan bir sigaranın olabildiğince yaklaştırıldığında zehir'in etkisinin kaybolacağını okumustum. Bu uygulamayı 1983 de zorunlu hizmet sırasında beni bir arı soktuğunda kendimde denemiştim. Sonuç mükemmeldi, 10-15 saniyede ağrı ve şişlikten eser kalmamıştı. O günden beri, başta gittiğim kamplarda olmak üzere onlarca kişi üzerinde bu yöntemi uyguladım. Ari sokmasından sonra yaygın olarak kullanılan, bölgeye amonyak uygulanması bence çok yanlış. Sokulmadan sonra kısa süre içinde olmak şartıyla, önce iğneyi çıkartıp ardından 20 saniye kadar yanan sigarayı kişinin dayanabildiği oranda değdirmeden bölgeye yaklaştırıyorum. Bölgede ağrı ve şişlik kaybolup, birkaç dakika için kızarıklık kalıyor. Kişinin alerjisi yoksa başka önleme gerek kalmıyor

2. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    bu da süper...

özellikle, sigara-arı sokma çözümü çok ilginç...
    vericem rep'imi, giyicem body'imi... :lol:

3. flash

flash Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Matbaaci
    Yer:
    Kirklareli
    Vay be

VeyRon Dediğini ben iç güdüsel mi desem yoksa şans eserimi desem bilmiyorum farkında olmadan denedim. 1 hafta önce tatildeydim kumsalda dolaşırken ayağıma müthiş bir acı girdi. Sonra baktım neye bastığımı göremedim ama büyük ihtimalle beni bir arı soktu çünkü daha öncedende ensemden arı sokmuştu onun acısını ayağımın altında aynı şekilde hissettim sonra öğlen sıcağındaki sıcak kuma sinirden ayağımı basmaya başladım biraz ilk başlarda sıcak ve acı birden canımı fena yaktı ama 10 dk içerisinde hem acı geçti hemde şişlik oluşmadı ama ensemden arı soktuğunda 20-30dk acıyı hissetmiştim 8)

4. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Hem bilgi acisindan hemde, anlatim ve yazilim sekli bence cok güzel bir sekilde yazilmis.

Bu zamana kadar Ari sokmadi, ama bu sene Danimarkada heryer arilarla dolu heran olabilir yani.

Sayfayı Paylaş