beslenmeyi kestim. zararı olur mu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yeniyimbeya tarafından 18 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. yeniyimbeya

yeniyimbeya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar daha önce sıkı bi diyet bulmuştum. onu uyguluyordum. hayvan gibi yiyordum. 3 hafta bu şekilde bd yaptım. 3 haftada kaslarımda özellikle biceps ve triceps bölgesinde inanılmaz bir gelişme oldu. ama bu bölgede deride yırtılmalar da meydana geldi. hızlı gelişme nedeni ile deri gerilmiş ve yırtıklar oluşmaya başlamış. doktur bey öyle dedi.

şimdi ise o diyeti bıraktım ve normal düzeyinde altında yemek yemeğe başladım. yani şöyle diyim kahvaltı etmiyorum. öğle ekmeksiz yemek yiyorum. akşam da az ekmek kullanıyorum. yediklerim genelde hafif şeyler oluyor. şekerden ve unlu mamüllerden uzak duruyorum. ama bd çalışmaya devam ediyroum.

bu şekilde zayıflayabilirmiyiim??

birde yemeği kestiğim için kaslara zarar gelir mi? yani yağ yakayım derken kasları kaybedermiyim???? eğer kaybedersem nasıl göbek bölgesindeki yağları yok etmem lazım???

yaşım 24 öğretmenim kırsal bi yere atandım. burada vücüt geliştirme salonu yok ve flexor hocamın verdiği evde dambell ile çalışma programını uyguluyorum. kilom 85 boyum 176 hmmm bu kadar bilgi sanırım yeterlidir. :D

dambell setim voit in takımı 2 küçük bar. 2 kg x 4 + 3kg X 4 şeklinde toplam 20 kg var. ama ben genelde 6 şar kilo ile çalışıyorum. ama lateral ve diğeer kanat haraketlerinde inanılmaz zorlanıyroum.

Son düzenleme: 18 Kasım 2008
  2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ya-yak-m-yanl-lar-t15739.html?t=15739

Yırtılmalar mekanik etki sonucu oluşuyor yapman gereken kakao yağı tarzı bir ürünü o bölgede kullanman. Veya E vitamini içerikli daha komple ürünleri. Önüne geçmek için beslenmeden önce o bölgeye dediğim gibi bir müdahalede bulunabilirsin. Çinko merhemide çokça methedildi.

3. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Mestano başlık yağ yakımı ve yapılan yanlışlarla ilgili bir başlık. Link yanlış olmasın?

4. yeniyimbeya

yeniyimbeya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki beslenmeyi kestim. çok az yiiyorum. hatta genelde yemiyorum. bu benim normal kaslarıma da zarar verirmi?
    beslenmeyi bitirdim ama normal body haraketlerine devam ediyorum

5. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenmeyi bitirip normal body hareketlerine devam etmen sana çok daha fazla zarar verir. Beslenmeyi bitirp body hareketlerine devam etmemen ise kas yıkımını yavaşlatır. Fakat her ikisinin de sana bir yararı olmayacaktır. Body yapmasan bile iyi beslenmen lazım.

Hoş, normal bir insan bile kötü beslenirse kaslarına zarar verir.

Eğer yağlarından kurtulmak istiyorsan yağsız yemeklere yönel ve cardio antrenmanları yap. Bu durumlarda bile güzel bir beslenme gerekir.

Beslenmeyi kesmek hiçbir zaman sağlıklı bir çözüm değil. Kaldı ki buna ilk tepki vücudunun metabolizma hızını düşürerek kilo kaybetmek istememesi olacaktır. Dolayısıyla amacına bu şekilde de ulaşamazsın.

Son düzenleme: 21 Kasım 2008
  6. matiz

matiz Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Bence genel olarak yapılan en büyük 2 hata...

1- Yağ yakmak için yemeyi kesmek ve BB'ye devam etmek..
    2- Cardio yapmadan yağ yakmaya çalışmak....

Yemeği kesersen kaslarını korumak ve geliştirmek için ihtiyacı olan kaynağı nereden sağlayacaksın.Yeme programını tekrar gözden geçirmeli ve spor egzersizlerine cardio vaskuler çalşmayı eklemelisin.

7. yeniyimbeya

yeniyimbeya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

cardio yapamıyorum. koşamıyorum. sigara ve yağlardan dolayı şişiyorum. ne yapmam gerekiyor? bb kolay oluyor. oturduğun yerden çalışıyorsun :D ama koşu bana göre değil koşamıyorum. hemen şişip kalıyorum. bi tek yürüyebiliyorum. hepsi bu.

peki o halde ne yapmalıyıım???

8. matiz

matiz Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten yağ yakımı için nefes nefese olana kadar yani şişene kadar koşman gerekmiyor.

Yüksek şiddetli çalışmalar yağ yakımı için faydalı olmaz .Bu nedenle daha yavaş tempoda uzun süren bir cardio antremanı işini görecektir.

Koşamıyorsan, hızlı tempo yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilrisin ancak süresini çok kısa tutmaman gerekir.

9. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır, O yağ yakımı ile ilgili yaptıklarından bahsetmiş. Bende O'na bu linkli attım. Gayet normal geldi bana?

10. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Ben yemeği kesince vücuda vereceği zarara odaklanmışım Mestano. Kusura bakma:eek: Doğru link.

11. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    saçlarını dökersin demedi deme sonra sakın vitamin minral protein al karbohidratı azalt yağı kes sadece omega 3 veya zeytinyağı kullan...

saç dökülmesi olayı tecrübeyle sabittir........

12. yeniyimbeya

yeniyimbeya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aaa demek ondan bu aralar kafamda saç kalmadı. vitamin protein ve mineral almak zorundayım yanii. demek ondan gitti saçlar :D

Sayfayı Paylaş