Beslenmenin Önemi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Savaşcı tarafından 27 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    Sitedeki görevli arkadaşlar bu yazdığımı düzeltirseniz sevinirim. başlığı düzeltemedim

Arkadaşlar:
    Body building B sinden anlamayanlara ve ailelere

1-)yemek yemenin önemini nasıl anlatıyorsunuz?
    2-)neden 3 öğün değilde 5 öğün gibi yediğimizi nasıl anlatıyorsunuz?
    ve onların verdikleri cevap ne oluyor

biz okuyoruz öğreniyoruz. onlar ne okuyor ne öğreniyor. sadece eleştiriyor.Sanırım bilimsel bilgiler onlarıi ilgilendirmez doğru ve net cevapları
    paylaşırsanız çok daha fazla cevabımız olur. veya vermeyi düşündüğünüz cevaplarda olur.

ben tartışmalarla geçen sürelerin dışında
    bu öğünle ilgili olarak bir yerde okuduğum
    sumocuların günde 2 öğün yediklerini ve bu öğünlerin en az 2 saat sürdüğünü söylüyorum.

ve yeterli olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Mayıs 2009
  2. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    1-Spor yapan bünye daimi olarak proteine ihtiyaç duyar bu yüzden sürekli protein ağırlıklı beslenilirki o proteinler aminoasite çevrilip kas dokusuna eklenir..Karbonhidrat alırız antreman öncesi öğünlerde çünkü vücudumuz ilk olarak karbonhidrat harcar ve antremanlarda güçlü oluruz..O yüzden düşük glisemik indeksli karbonhidratlar alınır.

2-Azar azar çok öğün yeriz çünkü metabolizma açlık durumunda yavaşlar hem bu yüzden çok öğün yeriz metabolizmamız hızlı kalır hemde açlık hissi çok öğünle fazla olmaz.Hem sindirimide kolay olur ;)

Bu soruların cevabını aslında sitede bulabilirdin keşke kolaya kaçmasaydın..

Sayfayı Paylaş