Beslenmemi ne şekilde yapmalıyım?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve hurdygurdy tarafından 16 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. hurdygurdy

hurdygurdy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meraba arkadaşlar. Geçen sene ekim ayında tartıya çıktıgımda 77 kilo oldugumu gördüm. Boyum 1.75. Her hangibir spor ile uğraşmadıgım ve pek hareketli biri olmadıgım için bu 77 kilonun büyük kısmı yağidi.Vücudum çok şekilsizdi.Beslenmemi gözden geçirince çok sağlıksız oldugunu fark ettim. Ve beslememi düzenlemeye karar verdim.Ekmek,yağlı yiyecekler,kızartma,poğaça,abur-cubur ve bunlara benzer kilo yapan herşeyi kestim.Lise 3. sınıftaydım ve ev ile okul arası 45 dakikalık yürüyüş mesafesindeydi. Okula yürüyerek gidip gelmeye başladım. Haziran ayında 68 kiloya düştüm. Ama vücudum yinede fazla iyi gözükmüyodu. Bel bölgesi ve göğüs bölgesi yağlıydı.

TEmmuzun birinde spor salonuna kayıt oldum ve başladım.2.5 aydır düzenli olarak vücut geliştiriyorum. Ve gerçekten vücudum yavaş yavaş istediğim şekle giriyor.
    Bu 2.5 aylık süreçte 4 kilo (sanırım çogunlugunu yağlar oluşturuyo) verdim. Bel bölgesi ve diğer yağlı yerlerimdeki yağın çoğunluğu gitti.
    Forumdan okudugum ve etraftan gördüğüm kadarıyla gelişimim gayet iyi. Vücut yağ oranım %14.
    BEslenme düzenimi kısaca özetlersem sanırım biraz daha fikir sahibi olursunuz: özel bi beslenme programım yok. Her sabah 2 tane haşlanmış yumurta yiyorum. 1 tam 1 beyaz. Bazen lor peyniri-2 yumurta-yeşil biber ile omlet yapıyorum. Ama hiç ekmek yemiyorum.
    Öğlen makarna,plav ve varsa et yiyorum. Spora gitmeden 1 saat önce 1 tabak makarna yiyorum. Spordan 1 sonra haşlanmış mercimek,tavuk ya da evde ne yemek varsa onu yiyorum.1 bardak süt içiyorum.
    Yatmadan önce 1 kase lor peyniri ve 1 bardak süt içiyorum. Genelde bu şekilde oluyo beslenmem. Tabi her günü aynı yapmam mümkün değil.

Vücudumdaki yağları eritmeye uğraşırken sanırım beslenme düzenim bayağı zayıf kalmış.

Artık yavaş yavaş kilo almak istiyorum. Fakat kilo alırken tekrar yağlanmaktan korkuyorum.

Sizce ne yapmam gerekir?

Sayfayı Paylaş