beslenmem sizce uygun mudur?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve vrgngns tarafından 13 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. vrgngns

vrgngns Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir gelen üşengeçliğimi attıktan sonra spora başladım, 1 hafta oldu başlayalı. 2 haftadır da beslenmeme dikkat ediyorum. Beyaz un, şeker, beyaz pirinç, beyaz makarna, gazlı içecekler (kola, fanta vs..) tamamen sıfırladım. Hiç kullanmıyorum.

Boy: 172cm
    Kilo: 79,2 kg
    Yağ oranı: %22 (salondaki ilk ölçümde bu çıktı)

hedefim ilk etapta yağ oranımı %10-12'lere getirmek. Ondan sonra kas inşaasına başlamayı düşünüyorum. Beslenme programım konusuna gelince, örnek olarak dünkü (12.03.2014) beslenme listemi sizle paylaşmak istiyorum.

Yeşillikleri (kıvırcık, roka, maydanoz, dere otu vs..) sabah öğlen akşam bol bol tüketiyorum. Ekmek olarak 2 gün çavdar 2 gün tam buğda şeklinde değiştirerek yiyorum. Bol bol elma ve armut yerim. Mutlaka 1-2 bardak sütüm olur. Ayrıca programa eklemeyi unutmuşum ama mutlaka en az 2 kase de yoğurdum olur.

Spor salonuna, hocalarımın tavsiyesi gereği 2 günde 1 gidiyorum. İlk 3 hafta sadece kardiyo yapmamı istediler. 30dk yürüyüş + koşu, 30dk eliptical, 30 dk bisiklet, 45 dakika grup dersi (spinning) ve en son da 2-3 değişik mide hareketi.

Spora gitmeden 1,5 saat önce de sporda güç vermesi açısından 1 kase yoğurda 2-3 kaşık yulaf kepeği (saf kepek, ezme değil) karıştırıp yiyorum.

Beslenme programımda genelde kahvaltılar bu şekilde, pek değişmiyor. Öğlenleri mutlaka et oluyor, balık, tavuk veya kırmızı et. Akşamları da %80 oranında yine et var. Programımı yorumlarsanız çok sevinirim.
    herkese teşekkürler

Sayfayı Paylaş