Beslenmem nasıl?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 9 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    merhaba yaşım 15 boy 182 kilo 95 4 ay önce 110 kıloydum baya bir yağ yaktım beslenmemde iyiydi. Şuanda göbeğim yok ama alt karında hala yağ var 85 e düşmek istiyorum amacım yağ yakımı ama birazda kasları sıkılaştırıp güçlendirmek beslenme programım iyimi sizce ?

sabah(07.45): 2 tam yumurta , 100 gr beyaz peynir , 1 dilim ekmek , 1 bardak çay ( 1 kaşık şeker midem yanmasın diye )
    ara öğün( 10.15 ): 1 yeşil elma
    öğle yemeği ( 12.35 ) : okulda olduğumdan yemek çıkıyor onu yiyorum örnek bir gün :
    makarna
    köfte
    salata
    çorba
    eve gelince( 16.20 ): 100 gr tavuk göğüsü , 100 gr bulgur veya yulaf ve salata
    idmandan çıkınca ( 18.45 ) : 300 ml meyve suyu , 200 gr tavuk döner
    eve gelince ( 19.30) : 1 tam yumurta yanında 100 gr lor
    yatmadan önce süt

böyle beslenmem okulda olduğum için zor oluyor.

Son düzenleme: 9 Ekim 2013
  2. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bence iyi boş gıda yok beslenmende sonuç alırsın

3. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Tavuk dönerin içine bol miktarda deri, yağ, kıkırdak falan karıştırıyorlar, bilgin olsun.

4. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    teşekkür ederim basit şeker , abur , cubur , fast food hiçbir şekilde yemiyorum şekeri çayımda veya meyvelerden alıyorum 15 günde 1 evde patetes kızartması veya sütlü tatlı ödülüm bu :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:51 ----------

hocam idmandan çıkınca eve gidene kadar çok süre geçiyor dışarıda birşey yemem gerekiyor ne yemeliyim?

tavuk sote olurmu yanında salata ve yoğurtla

5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada okul yemekleri nasıl sağlıklı mı yapılıyor aslında salata köfte falan iyide eğer kuşkuluysan evde yapıp okula götürmen daha iyi olur

6. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Okul yemekleri sağlıklı ve lezzetli öğretmenler hatta müdür bile okuldan yiyor.

7. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Izgara tavuk göğsü yiyebilirsin salatayla. Artı hiç bir tür etle birlikte hiç bir tür süt ürününü aynı öğünde yemeyi tavsiye etmiyorum.
    Biz bunu sadece balıkla süt ürünleri tüketilmez diye biliyoruz fakat tüm et ürünleri için geçerlidir ve uzun vadede ciddi zararlıdır. Bilgi için interneti kurcalayın.

8. Ehlisuur

Ehlisuur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    NdmSrdr'ye katılıyorum ayrıca belirteyim,
    Süt demir eksikliğine neden oluyor,ayrıca o öğünde yediğiniz örneğin et veya başka bir kaynaktan alacağınız demirin emilimini azaltıyor.

Ben fazla süt içtiğim için yıllardır demir eksikliğiyle uğraşıyorum.

9. nockeee

nockeee Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Kahvaltina domates, salatalik ve 4-5 zeytin eklersen daha iyi olur. Gunluk bir avuc kadar badem, ceviz vs ye. Aldigin karbonhidratlari surekli kepekli almaya bak. Yerinde olsam tavuk doner gibi seyler yemem, icine ne karistirdiklari pek belli degil. Okula da yaninda yemek goturebilirsen en iyisini yaparsin. Ornek olarak pilav, tavuk gogsu ve salata seklinde. Ya da sandvic yapip goturebilirsin. Yapamam dersen de daha saglikli seyleri sec. Okullarda genelde sagliksiz yaglardan ve bol yagli yapiyorlar yemekleri. Son olarak antrenmandan cikinca niye disarda yiyorsun?

ek: Gece yatmadan once icilen sutun buyume hormonunu etkiledigi soyleniyor. En verimlisi yatmadan 30-45 dakika once kazein alip yatmakmis. Eve gelince yedigin yumurtanin da pek bir katkisi yok gibi. 45 dakika oncesinde 200gr tavuk doner yiyorsun ve ayni anda 100 gr lor yiyorsun. Vucut bu kadar proteini o kadar surede zaten kullanamaz, bosuna yag aliyorsun, yiyeceksen de sadece beyazini ye bence.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10.10.13 00:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09.10.13 23:45 ----------

Yukaridaki mesajda kepekli yazmisim ama o tam tahilli olacak.

Son düzenleme: 9 Ekim 2013
  10. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    2 tam yumurta yerine 3 yumurta beyazı birisi tam olarak değiştir ekmeği kes akşamları.
    Tavuk döner yerine tavuk göğüsü haşlama veya ızgara yemeyi tercih et yada kırmızı et ızgara ;)
    beyaz peynir yarım yağlı veya yağsız bulabilirsen yağsız olsun.
    Bol su tüketmeyi unutma çay yerine yeşilçay iç daha sağlıklı
    Bir gün elma yiyorsan diğer gün şeftali felan ye meyveyi hergün değiştir vitaminsiz kalma yani.
    hafta bir gün 2 kaşık pekmez veya siyah üzüm 1 salkım ye bence
    kolay gelsin

11. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    ekmeği tam tahıllı yiyorum. Dışarda yememim sebebi eve gidene kadar 15 dk geçiyor yemek hazırlayana kadar 30 dk yı buluyor zaten yorgun oluyorum beklicek halim olmuyor.

birde antrenmandan sonra Powerade içsek işe yararmı?

peyniri yağsız yiyemiyorum artık midem kaldırmıyor :D

Okula meyve götürüyorum okuldaki yemekler iyi diye düşünüyorum zaten sulu yemeklerin suyunu süzüp yiyorum.

12. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    hm anladım :D poweradeyi boşver antremandan 40 dakika önce felan türk kahvesi iç şekersiz.
    Antremandan sonra yemeğini ye 1-2 saat sonra biraz yat dinlen duş al.

neverbackdown. bunu beğendi.
  13. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    powerade bende işe yarıyor bir sorun olmaz peynir konusuna gelince yarım yağlı peynir tercih edebilirsin

14. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    sabah kahvaltısından çayı çıkart emilimi azaltır ...
    300 ml meyve suyu ve elmayı çıkart yağ ve şeker var
    okulda ekmekten uzakdur baktın fazla kaçırdın derhal soda
    salatalık, salata, ekle
    içtiğin su miktarı minumum 2 lt olmalı

4p4 de alt karın yağlarının yakımı için hareketler var onları programına ekle
    daha çok yürü

teşekkür butonunu kullan

15. nockeee

nockeee Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meyveyi komple kesmesini tavsiye etmek ne kadar dogru?

16. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    meyve için akşam yenmemesi daha doğru olur şekerden dolayı ama gündüz tabiki abartmadan yenilebilir birde mevsim meyvelerini tercih etmek lazım üzüm ve şeftali gibi yazlık meyvelerin zamanı geçti elma nar gibi meyveler yenilebilir yakında portakal mandalinada yaygınlaşır

17. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bencede meyve gerekli.. 1 şeftali 1 elma veya 1 muz şeklinde oluyor genelde muz pek iyi değil biliyorum ama 3 günde 1 bişey olmaz.

antrenmandan sonra kas kaybını önlemek için powerade içsem olurmu? içinde 18 gr şeker varmış 500 ml sinde.

18. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    antremandan öncede demiştin şimdi antremandan sonra diyorsun günde 500ml tavsiye ediliyor onun için birini seçmen lazım soruna gelirsek evet kullanılabilir antreman öncesi ne kullanacağım dersen aslında şekersiz kahve tercih edilebilir biliyorsundur umarım kahve yapmayı[​IMG]

19. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    meyveyi kesme belli bir miktar azalt yeter

20. MARCELLO

MARCELLO Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam sen yaşından büyük işlere girişmişsin....Organların tam gelişmeden, hormonal dengen tam sağlanmadan bu işlere girişmen başına iş açabilir...

En genç yaşta bu işlere başlamak marifet değildir..En uygun yaşta başlamak marifettir...Bana göre en uygun başlangıç yaşı 20'dir...

Bu çağda henüz pankreatik beta hücrelerin bile yetişkin bir insanınki gibi tam gelişmeden bu spora başlaman DİABETES MELLİTUS ile sonlanabilir...

Spor yapacağım diye genç yaşta alınan aşırı kalori ve protein alımı başını ağrıtabilir ileride...Benden söylemesi...

Yerinde olsam 4-5 sene yüzme ile idare ederdim...20 yaşına gelince başlardım bu spora eğer başlayacaksam..

Merak etme yüzme, en az bu spordaki kadar kas geliştirir senin yaşında..Boy uzamanı da durdurmaz üstelik..

Sayfayı Paylaş