Beslenmem düzenim hiçbirşey yok yardım bırakıcam artık :)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve qwqwew123 tarafından 4 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. qwqwew123

qwqwew123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenmem düzenim hiçbirşey yok yardım bırakıcam artık :) Gerçekten bilgili birileri yardım etsin artık fitness centre'ye gitmiyorum evde çalışıyorum ama evdede değil kaslarımın yerine oturdugunu düşünüyorum
    Belediye parkında dips vs. şınav felan çekiyorum.
    Pazartesi http://www.pasificshop.com/pinfo.asp?pid=750Bu alette Barfix tarzı olaydan ön ayak koyma yerlerine bir kişi daha cıkarak 30 40 50 60 30 5 set yapıyoruz sonra Dips'te 10 12 14 16 yapıyorum 4 set ardından 3 set 14 16 18 şınav cekiyorum
    Salı OFF
    Çarşamba barfixte bitişik dış kol 6 tane ardından hemen 12 şınav ardından omuz hizasında 6 tane iç kol barfix çekiyoruz 3ünü sürekli 7 set felan yapıyoruz
    Perşembe OFF
    Cuma Yine park vs. vs. böyle çalışıyoruz burdaki yanlısları duymak istiyorum yardım lütfen ne neye zararlı yada nasıl yapalım vs.

Asıl önemli konu beslenme :S beslenme diye bi olay yok geçen sene kaslarım daha oturaklıydı sanki sadece kendimi spor yaptıktan sonra beğeniyorum diğer zamanlar inik boş kimse gibi görüyorum spor yapıyorum bazen evde yemek yemiyorum bazen spordan sonra eve geliyorum bol ekmek pilav ne varsa salata çorba ne bulursam yiyorum ekmek çok fazla yiyorum.
    ot asla yemem ve vücudumda gözle görünür bişe yok kendimce beğenmiyorum kendimi :S spora alıştırdıgım arkadaşlarım beni geçtiler ben hiç gelişmiyorum sanki bu geçen seneki halim[​IMG]

Uploaded with ImageShack.us
    bu sene göğüslerim küçüldü vücudum artık üçgen değil gibi düz :S Resimde 15 Yaşındaydım şimdi 16yım 1 yıl geçti gelişicegime daha kötü oldu

Şuan otelde çalışıyorum sabah otelde 3 Dilim peynir bol miktarda reçel 4-5 dilim kaşar 3 tane domates 3-4 dilim ekmek ve şekerli çay içiyorum
    öğlen ise ne varsa çorba vs. pilav hepsinden bol bol hayvan gibi yiyorum ekmek özellikle 5-6 dilim işte sürekli odalarda oldugum için kolalar spritelar fantalar v.s içiyorum.
    bir ara aklımdan öğlenleri felan hep ot yemek geçti o zaman şişmek yerine inerim gibi geldi arkadaşlar yardım edin napmalıyım akşamlarıda çok nadir yemek yiyorum :S Düzgün öğretici bir anlatımda yorumlarınızı bekliyorum

Son düzenleme: 4 Temmuz 2011
  2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    öncelikle beslenmen cok yetersiz öglen ve aksam yemeklerinde hic protein görümüyorum ben onun yerine bol bol karbonhidratlara saldırmıssın bunu degistirmen gerekiyor her ögünde protein almalısın abur cuburu bırakmalısın

3. qwqwew123

qwqwew123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    yorumunuz için teşekkürler :) mesela ben artık işte hep ot yiyim yağ oranım düşsün diyorum ama kaslar erir diye yapamıyorum :) mesela protein diyince ne yiyebilirim genelde işte çorba pilav ve patlıcan patates tarzı şeyler oluyor ve birsürü ot :) ne yapayım peki öğlenleri ayrıca kola vs. fazla içiyorum onların sakıncası var mı?

4. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bu beslenme düzenini ben uygulasam kas kazanmak yerine obez olurdum.

Gelelim acı gerçeklere:
    Bu spor insan iradesini ve disiplinini sonuna kadar zorlar. Yemek yemek veya yememek, sebze yemek veya yememek, düzenli spor yapmak veya yapmamak tamamiyla insanın kendi iradesindedir. Düzgün beslenmek isteyen bir kişi bunu nasıl yapılacağını öğrenir ve ona uyar. Hele ki vücut geliştirmeyle uğraşan biri ekmek pilav yerse ne olacağını bilir. Proteinsiz vücudunun hiçbirşey olmayacağını da bilir. İşin aslı herşey dönüp dolaşıp sende başlayıp sende bitiyor. Kas kazanmak, büyümek, herkesten bir farkın olmasını istiyorsan önce bunu beslenmenle, sporunla ve iradenle sağlamalısın. Kimse sana gel kas kazanmak için şunları ye, üstüne de şunu iç, akşamada şunu ye iç demez. Herşey seninle ilgili. Bu işi gerçekten istiyor musun? Yoksa yukarda yazdıkların işte bunları yapıyorum ama bunu istiyorum düşüncesiyle yazılmış bir pişmanlık yazısı mı?

5. qwqwew123

qwqwew123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    ben gerçekten ne yaptıgımı bilmiyorum ve öğrenmek istiyorum inanın proteinin ne oldugunu ekmeğin neye yaradıgını 2-3 gündür forumda öğrendim pilavı tam tersine spordan sonra yenmesi gerektiğini zannediyordum eve gelince ne bulursam çorba oldumu ekmek şişirir diye 6-7 dilim en az ekmek yiyorum çorba içiyorum domates vs. bol bol yiyorum sürekli insanlar spordan önce bilmem karbomhidrat sonra protein felan al diyorlar ama nasıl işte mesela benim et alıcak param yok daha pratik birşeyler eve gelince yok 20 beyaz yumurta yanında bilmem 200 derecede kavrulmus yulaf yok bilmem ne daha pratik birşeyler istiyorum mesela kendine 5 yumurta omlet yap ekmeksiz ye yanında bilmem fasulye ardından yarım saat sonra meyve vs. böyle pratik birşeyler istiyorum yardımcı olursanız sevinirim ayrıca çalıştığım düzenekte kas erimesi vs. gibi ters birşeyler yada o hareketlerle önerileriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:24 ----------

Bu seneki halim

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:28 ----------

ve birde kalıcı olmuyor yaptıklarım sadece antrenman esnasında şişiyor ertesi gün eski haline dönüyor kalıcı olmasını istiyorum az kilo çok tekrar mı yoksa 30 40 50 60 70 gitmek mi daha cazip?

6. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
  7. qwqwew123

qwqwew123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    evet tavsiyeler kesinlikle güzel peki siz ne önerirsiniz? ayrıca yumurta işini yumurta beyazı derken sadece beyazıylamı omlet yapayım yoksa sarısıyla karıstırayım mı?ayrıca kuru fasulye nohut gibi seylerde protein varmıs antrenman sonrası önerirmisiniz? 300-400gr nohut mesela?birde vücudum hakkında yorum istiyorum eksik yönlerim mesela :) karın demeyin biliyorum :) baska :)

Son düzenleme: 5 Temmuz 2011
  8. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Antreman sonrası hayvansal kaynaklı protein olması çok çok daha iyi olur. Yumurta işine gelince günde 3-4 adet sarının üzerine çıkmayın gerisi beyazı yumurtanın. Ayrıca bu beslenmeye rağmen fazla yağlanmamışsın bu bir avantaj genetiklerin iyi demektir. Vücudun yatkın bu spora ama daha yolun başındasın ve bir sporcu gibi beslenmesini öğrenmen lazım.

9. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    bendede bi aralar beslenme darmadağındı gunde 10 tam yumurta yiyor 2 litre sut içiyordum. başkada bişey yoktu valla. ona rağmen gelişiyordum enteresan oda. şimdi beslenme duzenine gelince bir kaç ufak duzeltmeyle bu sorun hallolur.

1.oncelikle abur cuburlardan uzak dur. ama yağlanma sorunun pek yok o yuzdende dondurma yiyebilirsin bence.

2. kola gazoz vs. içecekler yerine süt, ayran gibi şeyler iç yemeklerin yanında.
    3. yumurta tuketimini arttır. kahvaltıda vede başka bir ogunde olmak uzere gunde iki kere yemelisin bence.
    4.karbonhidratlar... bu senin en buyuk sorunun normalde yulaf,pirinç,bulgur,kepekli makarna vs tipleri tuketmek gerekir. ancak bunu yapmak her zaman kolay olmayabilir hazırlaması vs.. dolayısıyla bulunması ve yemesi en kolay karbonhidrat olan ekmeği tercih etmelisin. bunuda tam tahıllı, kepekli vs.. turlerden seçmelisin. esmer olan ve lif oranı yuksek ekmeklerden tercih et.
    5. tavuk haşlamak senin için cok buyuk sorunsa şayet o zaman ton balığı yemelişsin. konserve olduğu için pratiktir. ekmekle beraber yersin gider.

tum bunları yapmak okladar zor değil. ama yinede yapamam diyorsan. '' ozaman şikayet etmeyeceksin, buralarda yakınmayacaksın.'' yok yapabilirim diyorsan yarından itibaren hemen başla. hadi kolay gelsin. ...

10. qwqwew123

qwqwew123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    işte istediğim bu tür birşeydi :) çok teşk. ederim :) gerçekten acayip kendimi bilgilenmiş gibi hissettim :) aklımda küçük bi nokta kaldı yumurtayı omlet şeklindemi haşlayıp mı yiyeyim haşlarsam saf yumurta olur omlet yaparsam yağda karışır?

11. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Haşlama ya da teflon tavada 1 çay kaşığı zeytinyağı ile omlet yapabilirsin.

Pek yağ sorunun yok gibi resminde. Tek sorun saç traşın bence :D

12. Body.

Body. Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
  13. Equity

Equity Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Usta nasıl bi çalışma programı kullandığını söyleyip benim gibi bir yaşıtına yardımcı olurmusun :)

14. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    ot yemen tabii ki cok iyi bol bol lif ve mineraller var kesinlikle beslenmende olmalı protein olarakta tavuk tabii ki derili degil tercihin gögüs olsun yine balık ton balıgı yagsız et süt ve süt ürünleri gibi corba pilav vs yazmıssın bunlarda karbonhidrat zaten alman gerekiyor tabii abartmadan söyle yapabilirsin her ögününde protein olsun yanında bol salata yesillik ot vs colanın sakıncası var cünkü cok sekerli ve zararlı eger illa ki cola diyorsan bir bardak zero icebilirsin

Sayfayı Paylaş