beslenme yetersizliği -acil- önemli

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Giray1515 tarafından 6 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Giray1515

Giray1515 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    iyi günler.ben fitnessde 4. haftama giricem.

ancak (bu noktada artık banlasanızda umrumda değil) ''tükürdüğümün'' cahilleri yüzünden beslenemiyorum
    günlük 500 gr tavuk göğsü (80-90 gr protein) yemem gerektiğini söylüyorum başımdaki cahil insanlar,evet burda söylenecek kadar sinirli ve haklıyım,öyle şey olurmu,ona paramı yetişir,insan o kadar tavuğu yerse geberir gider diyorlar.tane tane yumuşak bi ses tonuyla açıklamaya çalışırken az önce peder efendiden dayak yedim tükürürüm proteinine diye.desemki o zaman boşuna gidiyorum gitmeme gerek yok,iyice ezicek yani.

''insanın o kadar proteine ihtiyacımı olurmuş?hem sen herşeyden alıyosun o proteini günde iki yumurta yiyon ya yetmiyomu?''bu sözü söyleyen insanı öldüresiniz gelir değilmi?insan annesinden nefret edermi?

o öyle değildir sen yanlış anlamışsındır dediler.inanmıyolar o kadar protein ihtiyacım olduğuna veya kurufasulye-pilavda protein olmadığına.hocadan iyi biliyolar yani hayatın sırrını çözmüşler.günlük 5 lira veremiyolar çocukları için.vermiyor k...mun cahilleri

velhasılıkelam efendim,günde 200-250 gr tavuk göğsü (40-50 gram) ve 2 yumurta (10 gram) olmak üzere toplam 50-60 gram alabilicem.onun haricinde b.ktan akşam yemeklerinde (nohut-kuru fasulye pilav vb) ve bi kase yoğurttan bi porsiyon ayrandan alabildiklerim yanıma kar kalıcak

1.75 boy 71 kilo.''en az'' 80 gram protein almam söylendi.bense 70 i anca bulucam

bu şekilde nereye varabilirim?bu sporu hiç bırakmadan 35-40 yaşına kadar yapmayı düşünüyorum ama en azından yaza kadar (6-7 ay) nasıl bi gelişim gösterebilirim?yardım edin vallaha atacam kendimi şurdan aşşaaa!!!

2. murat1997

murat1997 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise Ögrencisi
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle öfkeni anlayabiliyorum.Bende ilk zamanlar karşılaştığın bu sorunların tamamına yakınını yaşadım.Babam'da annem'de aynı şeyleri söylüyorlardı.Bende senin gibi kendilerine cahilsiniz siz diyor , içimden küfürler ediyordum.Sonraları onları hiç takmadım ister istemez parayı veriyorlardı bende gidip et,süt alabiliyordum.Zamanla onlar da alıştı bir oturuşta sofrayı süpürüyorum artık şaşırmıyorlar.Zamanla anladım ki ilk başlarda öyle davranmalarının esas sebebi para değil senin bir anda o kadar fazla yemeni yanlış buldukları için sana parayı bahane ediyorlar.Zamanla alışınca da ortada sorun kalmıyor.Tek tavsiyem biraz sabır :D

3. efekrotos

efekrotos Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kardesim sen sabirli ol elinden geleni yap herseyde bi hayir vardir motivasyonunu elden birakma yeter ki ;)

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. MysticMind

MysticMind Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Teknikeri
    Yer:
    Adıyaman
    Çok ayıp etmişsin.Senin o b.ktan akşam yemeği diye andığını bulamayan insanlar var.Akşam eve gidince çocuklarına bir tabak kuru fasulye yedirebildiği için mutlu olan insanlar var.Senin sorunun başında ki insanlar vs. değil senin sorunun şükretmemek! Şükretmediğin için istediğine ulaşamıyorsun.Belli ki daha ailenden bağımsız bir birey değilsin.Kendi mesleğin,kendi kararlarını verebileceğin bir ev otoriten yok. O zaman neyin derdini yaşıyorsun? Bu yaşta vücut geliştireyim diye bir zorlama yok. Senin kendi kişisel gelişimlerin için ailen ortaya para saçmak zorunda değil. Beklersin,kendi mesleğini eline alınca ondan sonra bas istediğin kadar tavuk göğsünü,proteini.Günlük 5 lira verememek ayıp değildir bunu kafana sok ergen kardeşim. O annen ve baban evi geçindirmek için kaç kuruşun hesabını yapıyorlardır,kenarda birikimleri oluyordur bunları kendileri için değil senin geleceğin için yapıyorlar böyle insanlara o şekilde hakaret etmeye zerre hakkın yok senin. Allah ıslah etsin.

5. efekrotos

efekrotos Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

Cok haklisin kardesim.

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

6. Giray1515

Giray1515 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    mysticmind tabiiki haklısın senin gözünden bakınca bu sefer kendime kızmaya başlayabilirdim.ama gerçekten ailenin içinde neler döndüğünü bilmiyosun.
    beni bu spora itenlerde onlar sevdirip geri çekmeye çalışanlarda onlar
    b.ktan akşam yemeğine ve paralara gelirsek.aslında bunu söylemem yanlış olur ancak burda yanlış anlaşılmak istemem.bu şekilde parasız kalmamın nedeni paranın elalemin karısına kızına gitmesi.
    yoksa emin ol bende söylediğin konularda çok hassasım.en yakın arkadaşım aldığı döneri beğenmeyip yarısını çöpe atınca kavga etmiştim.tartışma yumruk yumruğa kavgaya döndü ama pişman değilim.arkadaşımıda kaybettim.halada pişman değilim.o derece.ama emin ol daha hiç bilmediğin şeyler var.
    haa evet para olmasada ona isyan edecek olsam,ölürüm daha iyi!

7. MysticMind

MysticMind Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Teknikeri
    Yer:
    Adıyaman
    Ben paranın nereye gittiğine değil senin başkalarının kral sofrası diyebileceği yemeklere b.ktan demene kızdım.Bu şahsi bir spordur.Ailen bunun için para vermek zorunda değiller.İlerde kendi mesleğine başlayıp kendi paranı kazanınca yaparsın.

8. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    Sen var ya bu motivasyonla yarışmalara kadar gidersin kardeşim.Önüne engel çıktığında bırak ya yapmıyorum demiyosun bi çoğu öyle der.Zaten bi çok erkek body başladıktan 1-2 ay sonra bırakır supplement alamıyorum iyi beslenemiyorum cart curt.Proteine gelince nedendir bilmiyorum benim pek umrumda değil.2 yumurta - 1 ton balığı - 1 porsiyon protein tozu - 1 litre süt dışında proteine yer vermiyorum geri kalan protein ihtiyacımı karbonhidrat için odaklandığım makarna-bulgur-pirinç ve patatesten alıyorum.Sıkma canını günlük 100 gram alsan yeter dünyanın sonu değil zaten 1 ay olmuş başlayalı.Şimdi çenebazın biri ne 100 gramı falan filan diyebilir ona şimdiden selam yolluyorum zaten büyük ihtimal kendisi benden dahada kötü besleniyodur.

Giray1515 bunu beğendi.
  9. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Şu kelimelerini çok yanlış buldum 'b.ktan akşam yemeklerinde (nohut-kuru fasulye pilav vb) ' .
    Bu spor zengin sporudur,senin çektiklerini hemen hemen bizlerde çektik çekiyoruz.
    Malesef Türkiye diğer ülkeler gibi değil,insanlarımız cahil bu spor ile bilgileri çoğu insanda çoğu ailede yok ve böyle sonuçlar ortaya çıkıyor.
    Ben ailemden supplement'leri saklı saklı içtiğimi bilirim.
    Doping sebebiyle ölmüş sporcular haberlerde çıktığında babamın supplement'leri çöpe attığını bilirim.

Çoğumuzda senin çektiğin sıkıntıları çekiyoruz, onun için paranı kendin kazanıp ek gıdaları,besinleri kendi paranla almak zorundasın.
    Ben öyle yapıyorum çünki ailem bunlara karşı çıkıyor.

Giray1515 bunu beğendi.
  10. dr-ozgurys

dr-ozgurys Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bir dakika kusura bakmada bende anlamadım. Tamam o kadar protein alman lazımdır. Ama bir kerede oturup 500 gram tavuk yemek onlarında dediği gibi akla mantığa uygun değil. Bence sen hesabını çok yanlış yapıyorsun. Ayrıca o laf ettiğin yemekler tarzında protein verebilecek yiyeceklerde var biraz araştırmanı öneririm.Baklagilleri deneyebilirsin mesela. Ayrıca o tavuklar hormonla büyütülüyor. Malesef bu bir gerçek ve eğer 500gram yersen proteinini alırsın ama bundan 10 yıl sonra ne tip şeyler olacağını bilemeyebilirsin. Hesabını doğru yap tek tek hesapla ve araştır.

Giray1515 bunu beğendi.
  11. Giray1515

Giray1515 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    tamam buldum zateb 500 gr lor peyniri 3.5 tl 95 gram protrin var ve 0 masraf yani pisirme derdi falan yok.

bu arada kendi paramida kazaniyorum zaten.ama "izin vermiyorlar" evet.bu yasima geldim hala annem kac param oldugunu sorar,cevap vermrssem alir sayar ve gidip habersiz bisey almaya kalksam aninda anlayip hesap sorar.ben parada istemiyorum izin verseler yeter ama vermiyorlar.beni sinirlendiren noktada bu.neyse tesekkurler.

son kez soyluyorum b.ktan aksam yemeginden kastim yemegi begenmemem degil bi anlik ofkedir!lutfen bi kere daha bu konuda yorum yapmayin kardesim ya anladik!

12. MysticMind

MysticMind Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Teknikeri
    Yer:
    Adıyaman
    500 gr lor dostum sen daha önce lor peyniri yemedin sanırım :D geçmiş olsun o zaman

13. fitmateclub

fitmateclub Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Bana eskiden baskı yapıyorlardı 2 gün arkadaşta kaldım telimi kapatıp bidaha kimse hesap sormadı. İyi bir tavsiye değil ama işe yarıyor. Ailenin tepkisi suplementleri doping zannedip sana zarar vereceği içindir. Bende ayda bir dopingle supplementin farklarını anlatıyorum alıştılar

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk

14. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız kurallara uygun değildir.

Konu başlığında acil, yardım gibi kelimelerin kullanılması kurallara aykırıdır.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş