Beslenme ve spor programın uygun mu ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve adre.nalin tarafından 20 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. adre.nalin

adre.nalin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 133 kiloyum 9 gündür spora gidiyorum ve diyet programını uyguluyorum. Diyetisyene de gittim ancak kendi programımı uyguluyorum çünkü benim normalde aldığımdan daha fazla karbonhidrat ve yağ var programda.

koşu bandı: 25'
    Cross trainer: 20'
    Bisiklet: 20'
    Twist: 10'
    leg raises: 3/20
    Crunch: 3/20
    Abcrunch: 3/20
    Chest press:3/20
    Butterfly: 3/20
    Leg extension: 3/15
    Sırta çekiş: 3/15
    Barbell curl: 3/15
    Pressdown: 3/15

Akşamları da 1-1buçuk saat basket

Twist hareketi belimi incittiği için yapmıyorum arada.Sizce twist yararlı mıdır çünkü forumda gereksiz gibi şeyler söylenmişti ?

Sabah:
    yulaf ezmesi yağsız süt ile içine 1 muz veya k-special mısır gevreği(şeker oranı yüksek olduğu için nadir tercih ediyorum) + 1 yumurta + domates ve salatalık

Ara öğün

Öğle: haşlama,ızgara veya tavada tavuk yanına salata ve yoğurt(cacıkta olabiliyor)

Ara öğün

Akşam: haşlama,ızgara veya tavada tavuk ya da sebze yemeği yanına salata ve yoğurt

Ara öğün

Ara öğünüm şöyle: meyve,kuru meyve,yoğurt,meyveli yoğurtiçorba,salata,eti form,nesfit bunlardan makul miktarda.

ve yaklaşık 5 litre de su içiyorum. Yeşil çay ve l-carnitine kullanımına da başlayacağım.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Oncelikler dogru karar vermissin, genel ilkeler olarak beslenme programin guzel gozukuyor, oglen komples karbo( pirinc, patates vs) alki idmanda enerjik olabil, sifir karbo veya cok dusuk karbo planlari hizli etki versede, kilolarin donusude hizli olabilir, psikolojik oalrakda seni zorlayabilir. eti form, meyveli yogurt gibi urunleri kullanma dogal besinler tukettmeye gayret goster, (kuru meyve, az kuruyemis vb)

Idmanin sanirim 2-2.5 saat suruyordur :) cok kalabalik gozukuyor. Mumkunse cardio sabah - agirlik aksam calis. ve sureleri 45-60 dakika arasi olsun. Boyle yapamam diyosan ayri gunlere cardio ve agirlik koyabilirsin. Sabah ogunune daha fazla yumurta ekleyebilrsin. Sabah aldigin protein orani ne kadar yuksekse i kadar metabolizma hizin yukselecektir. Gunde 3 kupaya kadar yesil cay icebilirsin ( SAglik problemin yoksa) sabah mesela bir kahve metabolizmani hizlandirir. En kucuk sekerden (basit karbolar) uzak dur ki gun icinde insulin seviyen cok dalgalanmasin. gun icinde zeytinyagi, keten tohumu yagi, balik yagi gibi seceneklerden aldigin toplam kalorinin %10-20 aralaigini almaya calis, bunlar kilo vermen yardimci olacak ve yagda cozulen vitaminlerin vucudna girisini kolaylastiracaktir.

Ek besinlere (CLA vs para kaptirma), Twist bence gereksiz bir hareket.
    Kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör: 20 Temmuz 2012
  3. adre.nalin

adre.nalin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meyveli yoğurdu kendim yapıyorum. Spora kahvaltıdan sonra gittiğim için yulaf yiyorum. Hızlı yaparsam 2 saat sürüyor ancak 1saat 10 dakika falan kardiyoda harcadığım için 2 saat normal gibi. Spor salonu uzak olduğundan günde 1 defa gidebiliyorum bir de :D Yağı genelde yoğurttan ve zeytinyağından alıyorum ama % kaç aldığımı bilmiyorum ancak 10civarı diye tahmin ediyorum. Bu yüzdenin büyük bir önemi var mı ? L-carnitine 30 kapsül aldım denemek için göreceğiz :D

4. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Kilondan gerisini okumadım. Sana sadece motive ol diye gerçek ve basit bir şey söylicem. Benim çalıstığım salondada 120-140 arası bir kaç arkadas vardı. ben 6 aydır falan gidiyorum salona onlar 2-2.5 ay falan oldu yazılalı. ve bi ara ölçüm yaptırırlarken baktım, bir tanesi 129 kilodan 108 kiloya, öteki 122 kilodan 109 a düsürmüs ve duyduğum kadarıyla yaklasık 3 haftada yani iş kafanda bitiyor. Eğer sen kilo vereceğim diyorsan bu yaz çok değişirsin. Her gün çok verimli bir sekilde kendini zorlayarak cardio yap ve en önemliside beslenmene çok dikkat et %100 farkı zaten göreceksin. boyun kaç bu arada

5. adre.nalin

adre.nalin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim motivem var bu aralar umarım bozulmaz ama kararlıyım. Boyum 1.76

Sayfayı Paylaş