Beslenme ve maliyet düşürme

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve skymaster tarafından 24 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. skymaster

skymaster Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    cevaplarınız benim için çok önemli benim bu spora başlayıp başlamamamı belirleyecek lütfen okursanız görüşlerinizi belirtin teşekkürler
    Bir süredir forumu boş vakit buldukça sürekli okuyorum bilgiler ediniyorum görüşleri ve herkesin düşüncelerini öğrenmeye çalışıyorum kendi çapımda bir bilgi topluluğu sağladım eylülde body'e başlamayı düşünüyorum ve çokta istiyorum ama tek sorun maliyeti burdan öğrendiğim kadarıyla spordaki en önemli şey beslenme burdada maliyet araya giriyor
    benim sorularım şu olacak ben çok iştahlıyım yemek konusunda ne olursa yerim tencere tencere olsun ama öğrenciyim ben bu yüzden çok çok para harcayabilmem mümkün değil ama kafamda şöyle bir plan kurdum maliyeti düşürmek açısından ben makarnayı bol bol yiyebilirim günde 1 tencere bile yerim sıkıntı değil makarnanın fiyatıda düşük yanında yumurta takviyesi yapabilirim evdeki normal pişen yemekdende bol bol yerim pilav olsun patates yemekleri olsun tavuk yemekleri oldukça onuda tüketirim ama ekstradan kendi cebimden sürekli para verip tavuk kırmızı et gibi şeyleri yemem imkansız benim mantığımla yani bol bol yemek ye bol bol makarna ye ve yumurta ile desteklemekle bu iş olurmu yoksa ille kırmızı et tavuk yulaf vs şeylere abanmak mı gerekir ?

2. skymaster

skymaster Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Sizden tecrübeli olduğunuz bu işi bildiğiniz için bilgi almak yön göstermenizi istiyorumda kimse yorum atmıyor

3. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Mesela Danny boy vejeteryan , et yemeden bu sporu yapıyordu onun beslenme günlüğünü takip edebilirsin.

Danny Boy bunu beğendi.
  4. skymaster

skymaster Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim beslenme günlüğüne nasıl ulaşabilirim ? beslenme bölümüne bir göz atayim

5. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Vejetaryan olarak deneme, çok büyük emek ister ve normaline göre aşırı zordur ve takviye de ister,spora yeni başlıyorsan öyle kiloyla et yemene çok gerek yok, karbonhidrat konusunda sıkıntı çekmezsin ev yemekleri de işini görür onun yanında protein olarak günde yiyebileceğin kadar yumurta(3-5 sarı yeter daha fazla imkan varsa beyazlarını tüketirsin),100-200 gr lor peyniri ilave et ayrıca olduğu zaman et de yersin zaten diğer yiyeceklerden de protein alıyorsun 60-70 gr lor ve yumurtadan gelse diğerlerinden de 30-40 gr gelse 100 gr civarı protein sana yeter süt içersin baklagil yersin kuruyemiş yersin olduğu zaman bunlarda da protein var kaliteli veya kalitesiz hiç yoktan işini görür senin

Aynı senin gibi birisi geçen hafta hocaya beslenmeyi sordu, adam direk yarım kilo tavuk 10 yumurta 2 ölçek whey proteini yatmadan 200-300 gr peynir şu kadar muz şu kadar badem cart curt bi ton şey saydırdı çocuğu spora başladığına pişman etti ve büyük ihtimal hevesi de kaçmıştır,sen sporunu yap beslenmene de elinden geldiğince dikkat et ilk 6 ay 1 sene idare eder zaten seni sonrasında kendin bilirsin neyi nasıl yapacağını

6. skymaster

skymaster Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi elimde çok fazla et tavuk tüketicek imkan yok ama şu yazdıkların benim için bir ışık gibi oldu haftada 2 tane tüm tavuk yerim günde 3 veya 4 yumurta yerim süt içerim makarna pilav yerim lor peyniride ara sıra tüketirim elimden geleni yine yaparım ben

7. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    300 gram tavuk al mesela 100 gramda 20-25 gram arası protein var diye biliyorum. 4-5 tane yumurta yersin 1 ölçekte protein tozu gayet işini görür hani. Günde 1 ölçek alsan zaten 2 ay falan gider o toz. Karbonhidrat basit zaten evde falan yaptırırsın. Günde 4-5 lira yeter sana fazla değil. Daha azada getirirsin yani bi şekilde her gün yemezsin tavuğu bazen sebze falan koyarsın menüye. Maliyeti azaltabilirsin yani.

8. skymaster

skymaster Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    tamam teşekkürler başlayınca tekrar tanışıcam size :)

Sayfayı Paylaş