Beslenme ve kalori konusunda tavsiyelerinize ihtiyacım var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve colonelfox tarafından 9 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. colonelfox

colonelfox Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle merhaba arkadaşlar . Yaklaşık 3 yıldır forumu aktif olarak takip ediyorum . Çok fazla bilgili olmadığım için genelde başlıklara gereksiz yorum yazmaktan çekindim . 4 yıldır spor yapıyorum (üniversiteye başladığımdan beri ) . İlk 2 yıl yurtta kaldım düzgün beslenemedim açıkcası bu sporun beslenmeyle bu kadar ilişkili oldugunu düşünmemiştim . Eve çıktıktan sonrada biraz daha dikkat ederek 86 kilolardan 78 kiloya düştüm ve kilom 1 yıl sabit kaldı . Bu yıl çok daha ciddi bir program yapıyorum . Haftada 3 gün body , 3 gün kick boks yapıyorum . 3 haftada 75 kiloya düştüm ama benim merak ettiğim şey kilo verirken kaslardan kaybedip kaybetmediğim . Çünkü günlük 1800-2200 arası bir kalori alıyorum . Boyum 174 kilom 75 . Beslenme programım aşşağıdaki gibi ;

Sabah
    Kalkar kalkmaz 1 ölçek protein tozu alıyorum (muscletech nitro tech)
    50 gr yulaf ezmesi + tarcın , bal ve süt katıyorum . 1 tam + 2-3 yumurta akı yiyorum . Kahvaltıyla beraber yada 30 dk sonra filan yeşil çay - kahve içiyorum
    Kahvaltıdan sonra Ultimate multivitamin kullanuyorum super formula .

2 saat sonra 1 adet muz ve 1 kaşık creatine tüketiyorum . 30 dk sonra ağırlık antremanımı yapıyorum . Antreman bitince whey protein alıyorum .

Öğlen
    100-150 gr bulgur yağsız pilavı . Yanında kırmızı et veya beyaz et yiyorum . Haşlama yapmadıgım zamanlar az zeytin yağında bekletim seramik tavada kızartıyorum . Yanında yoğurt - kefir - ayran üçlüsünden birini tüketiyorum . Yoğurt ve süt kullanımım SEK light yada sütaş light duruma göre

Ara Öğün
    Yağ yakmak istediğim için genelde burda ara öğün olmuyo . Bazende antremanımı öğlen yemeğinden 2 saat sonra yaptıgımdan whey protein tozu içmiş oluyorum .

Akşam yemeği
    Akşam yemeğinde karbonhidrat almayı pek sevmiyorum . Eğer et yiyosam yanında gene yoğurt vb. birşey tüketiyorum . Ama haftada 3 gün filan akşamları ton balıklı salata yiyorum içerisinde göbek salata, bazen tane mısır , limon , nar ekşisi oluyo .

Yatmadan 2 saat önce yarım litre light süt içiyorum . Günlük menüm hemen hemen bu şekilde olmasına rağmen . Herhangi bir öğünde aldığım fazlalığı diğer öğünde azaltarak günlük 2000 kalori alıyorum 150 gr protein alıyorum .
    Bu şekilde acaba zayıflarken biryandanda kas kütlesini artırabilirmiyim . Forumdaki birçok başlığı inceledim ama benim asıl merak ettiğim . Günlük enerjinin büyük bir kısmını proteinden alsam yağların yakılması hızlanırmı . Ayrıca eksiklerim varsa lütfen düzeltin .

Gece yatmadan yemen önce ılık su içerisine limon suyu ve elma sirkesi katarak içiyorum .

Sayfayı Paylaş