Beslenme Ve Gelişim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve championlionn tarafından 13 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. championlionn

championlionn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Merhabalar
    Ben Evde Kendi Başıma 8-9 Aydır Ağırlık Çalışıyorum Bu Sürede 136 Kilodan 93 Kiloya Düştüm Ne Kadar Kas Geliştirdim Bilmiyorum Başlarken Ölçüm Yaptırmadığım İçin. Triceps Standing Single Extension Bu Hareketle Çalışıyorum genelde ilk başladığım zaman 3 kilo zor kaldırıyordum yağ yakmak için ağırlık 1-2 ay 3 kilodan sonra 5 kilo yapıp sabitledim fazla ağır kaldırmadım.şu an 11 kilo kasda çok fazla bi büyüme yok yada yağlardan ben göremiyorum.Sizlere Sormak İstediğim Şey Şu beslenmem yetersiz gelse ağırlığı arttırabilirmiyim yani yeterli geliyomudur beslenmem gelişim için ?

Son düzenleme: 13 Ağustos 2013
  2. brhmcr

brhmcr Guest

Bir de beslenmenizi bilsek...

3. championlionn

championlionn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    pardon ya adana sıcaklarında mazur görün :) kahvaltı 100gram kadar yulaf ezmesi sütle karıştırıp öğle öncesi ara öğün 15 er tane badem içi ve fındık içi öğle tavuk göğsü yada dana eti (kuşbaşı yağsız) akşam genelde yemiyorum5-6 gibi ya yine tavuk yada lor peynir yarım dilim kepek ekmeği ile domates diliyorum yanına akşam yatarken ekmeksiz beyaz peynir light yiyorum aşa yukarı her yemeğin yanında yoğurt yiyorum günlük ve 1-2 adet yumurta beyazı.

4. championlionn

championlionn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    güncel

güncel arkadaşlar.

5. championlionn

championlionn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    acaba birileri yardımcı olabilirmi ?

6. championlionn

championlionn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım kimseden yardım gelmeyecek konuyu kilitleyebilirmisiniz ? Modum...

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ben yardımcı olayım. Beslenmeniz kas kütlesi kazanmak için yetersiz de olsa spora başlangıç aşamasında olduğunuz için vücut tepki verecek ve biraz kas hacmi artacaktır. Dediğiniz gibi şu an yağlar yüzünden kas gözükmüyordur onun için kütle kazanıp kazanmadığınız muğlakta ama 2-5 kiloluk dumbellarla kazandıysanız bile çok belli belirsiz olmuştur. Ağırlığı arttırabildiğiniz kadar arttırmanızı tavsiye ederim, bu şekilde bu beslenmeyle kasların gelebileceği en iyi noktaya gelirsiniz. Bunu da evde yapmak zor olacağından salona gidip, kütle kazanmak isteyen zayıf birisi nasıl çalışıyorsa aynı şekilde çalışmanızı tavsiye ederim. Genelde zayıflamak için çok tekrar düşük ağırlık önerilse de benim önerim tam tersi çünkü çok az tekrar-çok ağırlıkla kas kütlesini arttırmanız kaslar çok enerjiye ihtiyaç duyduğu için gün içinde kalori ihtiyacınızı arttıracaktır, bu da daha büyük kalori açığı yaratarak zayıflamanızı kolaylaştıracaktır. Şu şekilde olabilir, güç artışı devam ettiği sürece ağırlıkları arttırmaya devam edersiniz, bu kas kütlesi kazanıyorsunuz demektir, güç artışı birkaç ay sonra bitecektir, o zaman başlangıç kazanımları bitmiş ya da çok yavaşlamış demektir, bu noktada ağırlığı sabit tutup veya biraz düşürüp tekrar sayısını arttırabilirsiniz.

Tabi bu yazdıklarım üzerinde anlaşılmış kesin gerçekler değil, farklı çalışma sistemleri de uygulanabilir. Yeni başladığınız için ne yapsanız işe yarayacaktır (yeni derken 8-9 ayı kastetmiyorum, kullandığınız ağırlıkları kastediyorum).

Beslenmeniz gayet iyi gözüküyor. Zaten kilo kaybınız da bunu kanıtlamış. Tebrik ederim, aynen devam.

Sayfayı Paylaş