beslenme ve fıtness yardım lutfen!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve PengPeng tarafından 28 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. PengPeng

PengPeng Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba aranıza yeni katılan birisi olarak sizden tavsiyeler almak ıstıyorm..
    3 aydır body ıle ugrasıyorum,amacım hacım degıl fıt bır vucud ve kasların on planda olması..bunun ıcın bır dıyet programı belırlemeye calısıyorum bunu forumdada arastırdım ama cok fazla kafam karısmıs durumda.
    Sabah(08.30:09.00):2 dılım kepeklı ekmek,2 haslanmıs yumurta,domates,salatalık ve cay
    2 saat sonra:1 adet elma ve 3-4 adet badem
    Öğlen:1 porsıyon tavuk gogsu ızagarada,salata veya pıyaz seklınde karısım
    2 saat sonra:1 adet elma ve 4-5 adet badem veya cevız
    Akşam:1 porsıyon tavuk veya balık veya ton balıgı konservesı + herhangı bır baklagıll yemegı(ekmek yok)
    ve en son: Yatmadan önce 1 bardak lıght sut veya 2 adet haslanmıs yumurta beyazı
    20 gundur bu dıyete uyuyorm ve kılom 68den 65 e dustu boyumda 1.75 ama hala gobek ve bel bolgesınde yaglanmalar mevcut,ozellıkle oturdugum zamanlarda sarkmalardan dolayı rahatsızım.Acaba uyguladıgım dıyet eksık mı veya yeterlı mı,cardıoya baslamayı dusunuyorm sabahları ac karna 45 dk dısarda kosu seklınde acaba cok fazla kas erımesıne yol acarmı kılom 65 cunkı daha fazla dusurmek mantıklımı?yardımlarınız ıcın sımdıden tesekurler...

2. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Bence artık kas çalışmaya başlamalısın.Forumu araştır biraz şu anki formunun kas çalışmak için çok uygun olduğunu anlayacaksın. Zaten daha fazla da zayıflarsan ortada kas da olmadığı için çirkin bir görüntü oluşur.En azından nisan ayına kadar kas çalış sonra 2 ay sıkı diyet ve cardioyla istediğin formu yakalarsın.

Eğer yok ben çok define olacağım diyorsan da diyetin çok yeterli duruyor.Sabah aç karnına yapılacak cardio en iyi zayıflama yöntemlerinden biridir.Bir de öncesinde bir bardak nescafe içersen çok daha iyi olur.Bu diyet ile kas kaybetmemek için bcaa, whey ya da aminoasit gibi supplementler alman yararına olur.Fakat ben supplement kullanmam dersen spordan 1 saat önce 1 yumurta beyazı 3 beyazı spordan hemen sonrada yine aynısını yersen bir parça önüne geçebilirsin kas kaybının. Bu 2. paragrafı sen illa ki cardio yapacağım diyorsan diye yazdım.Yoksa şu an kas çalışman daha iyi olucaktır.

Saygılar.

3. PengPeng

PengPeng Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    legolas tavsıyelerın ıcın sagol.su nuda sormak ıstıyorum bu sure zarfında son 20 gun ıcınde yanı dıyet yaptıgım donemde antreman sırasında daha oncekı donemlere gore bastıgım kılolar arasında bır dusus gorulmeye baslandı ılk 2 ay ıcındekı kıloları basamaz oldum tabırı caızse vıtes kuculttum.onun ıcın hem kılo mu koruyup hem kas yapmak ıstesem tekrar gucumu nasıl saglayabılırım karbonhıdratı mı arttırmalıyım? veya ne yapmalıyım?

4. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Çok normal bi durum.Diyet döneminde karbonhidrat alımı azaldığı için ister istemez ağırlıkları da azaltmak zorunda kalıyorsun.Ancak yanlış anlamadıysam sen hem zayıflayım hem de hüçten düşmeyim diyorsun.Söylediğin şu şekilde mümkün olabilir normal bulk döneminde ki gibi beslenirsin fakat çalışırken set aralarındaki dinlenme süresini kısa tutarsın hem de antrenmandan sonra 20 dakika cardio yaparsın.Bu şekilde bir yandan zayıflayıp bir yandan olan kas kütleni koruyabilirsin.

Saygılar.

5. PengPeng

PengPeng Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hmm antremandan sonra cardıo baya bı yorucu olucak galıba ama alısmaya calısacagız emegın ıcın sagol ama bu yag fazlasını bı sekılde yakmam gerek cardıoyuda salonda yapmak ıstememem bunda buyuk etken oksıjen solumak kalbe daha fazla kan pompalamak adına benı rahatlatacaktır dıye dusunuyorum.ama bakalım bı karar verecegız pekı kıs ayları yaklasıyor bu donemlerde cardıoya baslamak mantıklı mı ?

6. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Aslında kış aylarında cardio yapılmaz.Büyümeye çalışılır genelde bu aylarda ama seninki özel bir durum bence sen yapabilirsin.

Sayfayı Paylaş