beslenme supplement

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve cermik tarafından 5 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. cermik

cermik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ramazandan sonra yeni bir beslenme programına başlayacağım ve supplementlerimi değiştireceğim. bu konuda görüşlerinizi almak istiyorum. ramazandan önce gaspari myofusion ve gaspari8000 amino kullanıyordum ve beslnme düzenim çok iyiydi. şimdi ramazan dolayısıyla spora gidemiyorum ama ramazandan sonra muscletech nitro-tech ve cellucor c4 ile devam etmeyi düşünüyorum. muscletech günde 6 kere alınmasını söylemesine karşın ben bir ölçek spora girmeden önce ve bir ölçek spordan çıktıktan hemen sonra almayı düşünüyorum girmeden yarım saat öncede c4 almayı düşünüyorum. peki günün başka saatlerinde protein tozuna ihtiyaç duyucak mıyım ya da almam gerekiyor mu bu konularda biraz kafam karışık. eğer almam gerekiyorsa bu muscletech değil de başka bi toz olsa olur mu? muscletech i sadece spor zamanlarında kullansam diğer tozuda gitmediğim zamanlarda ya da ara öğün olarak? iyi forumlar.

2. cermik

cermik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yardımcı olabilecek kimse yok mu?

3. brhmcr

brhmcr Guest

Birinci soru amino + whey kullanirken neden whey +preworkout degisikligi?
    ikinci soru nasil bir beslenmen var ki bizden whey kullanimini belirlememizi istiyorsun?
    Genel spor amacin nedir?

Kilo boy nedir?

Konuyu tam olarak actiginda emin ol soru yerine cevaplari alacaksin.

4. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Beslenmeniz iyi ise ant.sonrası protein tozu isterseniz + sabah kalkınca .
    c4 ant. öncesi .

5. cermik

cermik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aminonun gozlegorulur bı ise yaradığını göremedim onun yerine preworkout kullanarak daha iyi idman çıkarabilirim diye düşündüm. Benim amacım fit bı vücut değil, fitten ziyade siskin bı vücut. Su an 75 kiloyum boyum 1.80. Whey kullamini belirlemenizi istemiyorum sadece muscletech nitrotechin kullanımının farklılığı nedeniyle sormuştum ama günde 3 kere kullanmaya karar verdim yalnız gitmediğim günlerde de 3 ölçek mı almam gerekli bilemedim.

6. brhmcr

brhmcr Guest

O zaman genel anlamda bulk iri bir vucut arzuluyorsun. Off gunlerde protein kullanimi 1 veya 2 ye indirilebilir. Ama unutulmamali ki aslinda vucut off gunlerde recoverisini tamamliyor, yani beslenme devam etmeli. Hayatinda creatine kullanmadiysan mono ile baslamani tavsiye ederim, ornegin kilo almamda baya etkili olmustu.

Iri olmak istiyorsan cok besin alip sert idmanlar cikarman gerekiyor.

7. cermik

cermik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bulk diyebiliriz ama parçalı olmak da istiyorum. Daha önce kreatin kullandım hatta sonuncusunu ramazana girmeden önce bitirmiştim. Nox ve türevlerini de denemek istiyorum c4 kompleks olduğu için ayriyetten kreatin almama gerek yok diye düşünüyorum ama bunun yanında sizin her hangi tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı amino gibi ya da alsan daha iyi olur diyebileceğiniz bir şey. Teşekkür ederim cevaplarınız için.

8. brhmcr

brhmcr Guest

Nox urunlerini tabi ki denemende sakinca yok, Genelde Nox urunleri ile iyi kombine edilen urunler var.Ornegin:

BSN Nox-plode - BSN cellmass
    Gaspari superpump - Sizeon.
    Shotgun - Synthesize

Tercih edilebilir.Bu aralar Assault cok konusuluyor. Benim denemek istedigim JAck3d var Amerika"da yasaklanilmasi beklenen. Nox urunleri ile beraber creaine urunu idman sonrasi destekleme amacli kullanilabilir ancak pre ve post workout olarak aliyorsan gerek kalmayacak tabi.

Bence bir pre - post workout kombinasyonu yapabilirsin. Recovery sikintin varsa Scivation Xtend kombine edilebilir.

9. cermik

cermik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki muscletech nitro tech yanına gaspari superpump ve sizeon yapsam iyi olur mu ya da whey tozu değiştirmem gerekir mı

10. brhmcr

brhmcr Guest

Muscletech sanırım Türkiye de pahalı optimuma da donebilirsin, BSN pre -post takviye yaparsın mesela ettiğin tasarruf ile.

Sayfayı Paylaş