beslenme-protein

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve escapist92 tarafından 3 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    yağ yakma-kilo verme döneminde beslenme konusunda anlamadığım bi nokta var.bazı şeyler arasındaki farkları anlayamıyorum yağ mı kaybederim kas mı kaybederim anlamadım.haftanın 3günü kardio ve karın egzersizi,diğer 2günü pilates/crunch yapıyorum ama beslenmeyi biraz göz ardı ediyorum
    1-gün içinde bisküvi-çikolata yiyip harcadığımızdan daha az kalori alırsak ne oluyor?(mesela öğle yemeğinde 1paket bisküvi yemiş olsam)
    2-gün içinde protein ağırlıklı beslenip yine harcadığımzdan daha az kalori alırsak ilk yazdığımdan ne farkı olur?
    3-harcadığımız=aldığımız kalori ise ama yine protein ağırlıklı besleniyorsak ne olur?

beslenmem şu şekilde:
    sabah: 2yumurta, 2kaşık yulaf.süt.neskafe 3ü1arada
    ara öğün:1avuç fındık
    öğlen:eek:kulda ne çıkarsa sebze/et ve yoğurt
    ara: 1elma
    akşam 5te: makarna/bulgur, tavuk/ton balığı,yoğurt
    7de de spora gidiyorum.8buçuk gibi eve gelip 1meyve ve 1avuç fındık yiyorum
    boyum 162,kilom 51,bayanım

2. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    1.maddede kastettiğim şey kalorileri tatlıdan, karbonhidrattan almak

3. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Kilo vermek oldukca basit. Harcadigin kalori diyelimki 2500 sen 2000 alirsan kilo veririsin. Istersen 2000 kaloriyi yagsiz etten al, istersen sadece baklavadan yinede kilo verirsin.

Fakat onemli olan kas kutlesini koruyup/arttirip yag kutlesini azaltmaktir. 1. maddede soyledigin gibi yuksek GI e sahip karb. tercih ederek, kaybettigin kas ve su olacak, yag oraninda azalma oldukca yavas olucak hatta daha artma riski vardir.

Protein agirlikli beslenerek(yine eksik kalori aldigin durum icin) kas kutlesini koruyacaksin.Tabi bu kalori aciginin ne kadar oldugu ile alakali, ciddi miktarda az kalori aliyorsan yine kas kayiplari kacinilmazdir.

Kas insaasi icin ekstradan enerji gerekmektedir. Yani vucuduna harcadigindan fazlasini sokman lazim. Eger bunu cok temiz ve dikkatli beslenerek yapar isen minimum yaglanma ile kas insaasi mumkun olur. Hatta bu surecte yag kutlesinden bile kaybedebilirsin.

escapist92 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş