Beslenme programim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Cnk35 tarafından 1 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Cnk35

Cnk35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    boy 1.81 kilo 83 vucut yag oranim %25 yaklasik 5 6 aydir diyet yaparak kilo veriyordum.Ama genede vucudum biraz yagli body e basliyali 1.5 ay oldu ve pek etkisini goremedim.Cunku agirlik calisirkende gene diyet yapiodum yaklasik 40 gr anca protein aliodum ve kaslarim gelismiyodu.Bende bole bi beslenme programi uygulamaya karar verdim bide ayrica protein tozu alicam.programimda gunluk yaklasik 155 160 gr protein ve 35 40 gr yag alicam ancak karbonhidrat 250 gr filan aliyorum.Beslenme programim nasil bole bi beslenmeyle yag almadan kas kutlemi arttirabilirmiyim.Tavsiyelerinizi bekliyorum.Birde son olarak whey proteini hangi saatler almaliyim gunde 3 kez alicam biri aksam yatmadan once dierlerini ne zmn almaliyim tam olarak.

sabah
    whey protein
    5 yumurta (3 yumurta aki 2 tam)
    50-75 gr beyaz peynir
    4 dilim kepek ekmegi

ara ogun
    yulaf ezmesi + light sut

ogle
    tavuk gogsu ,kofte veya balik 100gr
    yogurt 100 gr
    1 tabak makarna ,pilav veya 4 dilim kepek ekmegi

ara
    whey protein

aksam
    tavuk gogsu, kofte veya balik 100gr
    yogurt 100 gr
    1 tabak makarna, pilav veya 4 dilim kepek ekmegi

yatmadan once
    1 whey protein
    meyve

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    kahvaltıda zaten 30 grama yakın protein alıyorsun, o nedenle sabah whey alacağın whey 15-20 gramı geçmemeli..

kahvaltı ve ögle arası ara öğünd sabah kahvaltıdan kalan wheyi kaydırabilirsin..

antrenman saatini bilmiyorum ancak ögleden sonra aldığın wheyi idman sonrası aldığını varsayıyorum.. eğer idman öncesine denk geliyorsa whey yerine normal beslenme ile protein almanı öneririm..

yatmadan önce whey almak yerine casein türevli ürünleri tüketmeni (supplement olarak ya da peynir, süt ürünleri ile) hatırlatırım..

böylece gün içerisinde 3 ölçek whey alımını 2 ölçeğe çekmiş oluyorsun ki benim şahsi görüşüme göre günde 2den fazla ölçek whey tüketimi ile supplemente bağımlı yaşamak doğru değil.. özellikle bu sporda yeni olan arkadaşların böylesine whey endeksli besin programları oluşturmasını dogru bulmuyorum.

saydam bunu beğendi.
  3. Cnk35

Cnk35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sabah kahvaltisini kaldirabilirim ancak ogleden sora aldigim whey protein antreman sonrasina denk geliyor.Birde 5 6 aydir diyet yaptigim icin suan fazla aliskin deilim mide kaldirmio fazlasini ancak bu beslenmede 250 280 gr karbonhidrat var normalde kilo basina 5.5 gr karbonhidrat alinmasi lzm bu yaptigim beslenmeyle kilo alabilirmiyim ?

Sayfayı Paylaş