beslenme programımla ilgili eleştrileriniz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve cglrbkts tarafından 17 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cglrbkts

cglrbkts Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhabalar Forum sakinleri

Kendime hem bütçem açısından uygun hemde uygulayabilecegim bir beslenme programı hazırladım... ve eleştrilerinize sunuyorum.
    yaşım 19 bu arada 5 aydır busporu yapıyorum...
    kütle olarak kilo almanın peşindeyim..

SAAT (09:00): 1 dilim beyaz peynir, 10-15 siyah zeytin, reçel, tereyağ,4 tane tam haşlanmış yumurta ...

SAAT (11:00): 1-2 elma veya 1 kase yoğurt.....

SAAT (13:00 VEYA 13:30): 160 gr. ton balığı, 1 tabak makarna veya pilav,

SAAT (15:00): 1-2 meyva veya 1 kase yoğurt....

SAAT (17:00): 160 gr. ton balığı, 1 tabak makarna veya pilav,

SAAT (19:00): ANTREMAN

SAAT (21:30): 4 tam haşlanmış yumurta, 1 tabak Makarna veya pilav

SAAT (23:00): UYUMA...............

bu şekilde bir program bana etkisi iyi olurmu........ ne gibi değişiklikler olursa daha güzel olur.... önerilerinizi bekliyorum...

birde ben bu programı sadece antreman günleri uygulayabilirim.. en fazla hafta içi 5 gün uygulayabilirim.. haftasonu çalışıyorum..

bu konu ile ilgili bir yardımcı olursanız sevinirim.. şimdiden teşekkürler

2. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Merhabalar dostum ilk yorum benden gelsin daha bilgili arkadaşlar ayrıntılı bilgi vereceklerdir.

Saat 9 dan saat 13:00 kadar komplex karbonhidrat hiç almıyorsun bu bir eksikliktir. Ben tereyağı ve reçelinde çok sağlıklı ve faydalı olduğunu düşünmüyorum açıkçası biri basit şeker biriside doymuş yağ içeriyor zaten.Basit şeker olarak sabah kalktığında bir bardak meyve suyu içebilirsin. Sabah kahvaltında yulaf ezmesi,şekersiz sade cornflax gibi karbonhidratlara yönelirsen daha iyi olur.

4 Tane haşlanmış yumurtanın umarım sadece beyazını yiyorsundur yada 1 tam 3 beyaz şeklinde yiyorsundur çünkü sarısının fazlası zararlı.Gerçi buda hala çözülemedi ama neyse.Yumurta beyazının sayısını arttırabilirsin.10-15 zeytinde çok fazla gibi.Antreman öncesi ve öğlen yemeğin güzel gözüküyor.

Toplamak gerekirse sabah yulaf ezmesi veya cornflax yanında yumurta beyazı,lor peyniri 1-2 dilim siyah ekmek yiyebilirsin.
    Ben şahsen bazen makarna yiyorum =)

Çalışmana gelince bende okuyorum hafta sonu 5 gün ama bir şekilde okula götürebiliyorum sadece kahvaltımı evde yapıyorum diğerlerini okulda yapıyorum.Arkadaşlarım biraz şaşırıyolar ama :D olsun hatta bazılarıda benim evden getirdiğimi görünce getirmeye başladılar.İstiyince insan yapıyor.

Son düzenleme: 17 Nisan 2009
  3. cglrbkts

cglrbkts Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    öncelikle yorumun için teşekkürler ugurguven ....
    karbo alımını uyguluyacagım sabahta ....
    lakin bu yemek götürme olayı biraz değişik hafta sonu dewvamlı ayakta faaliyet halinde bir işte çalışıyorum hani bazen götürdügüm yemeği bırak orada yapılan yemekten bile yeme şansımız olmuyo ........
    yumurta olayını da ben 4 aydır o şekilde alıyorum sabah akşam 8 tane tam yiyorum ve su ana kadar hiç bir şekilde hiç bir şey olmamasına ragmen gelişimime çok katkısı oldu ....:D
    hani çözülememiş ama ben kendimde çözdüm :D

4. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Boy ve kilo nedir? Ayrıca hiç meşrubat tüketmiyorsunuz sanırım.

5. cglrbkts

cglrbkts Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    boy 1,80 kilo 80 ama 78 de olabilir su an tam net bilmiyorum... meşrubatları yazmadım açıkçası ama fazlada tüketmiyorum.. su bile günde 2 bardak o kadar yani vücut hiç istemiyo gibi o 2 baredak suyu bile zorla içiyorum. sabah kahvaltıda standart çay içiyorum 2 su bardagı o kadar

6. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Kiloya göre alınan protein yeterli. Ama hiç sıvı almadan bu iş ne kadar olur? Günde 1 lt ayran ya da süt, 2 ltde su içmenizi öneririm. Böyle yaparsanız beslenmenizden ödün verseniz de olur. Daha da sağlıklı olur.

4 yumurta yemeniz güzel, ama bir kerede 4 yumurta sarısı yemek karaciğere ağır gelebilir. Günde 8 yumurta sarısı ilerde sorun yapabilir. Hele yazları yumurta sarısını 1-2 ye çekmekte fayda var. Karaciğeri zorlamamak adına...

Çay içmenizi hiç önermem. Siyah çay kanın akışkanlığını azaltığından kasların detayını bozar.

7. cglrbkts

cglrbkts Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    yiğitcanharmancı teşekür ederim öncelikle yorumuna çayıda bırakıyorum bu yorumdan sonra :D

şaka bir yana ben en sona sütü eklemeyi unutmuşum yatmadan önce 1 litre süt içiyorum ben en kötü o kadar sütü içemedigimi anlarsam onu puding yapıp yiyorum :D

ama sıvıyı zorlamak lazım o zaman napalım
    çok saol

8. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Yatmadan önce(sırf yatmadan önce değil) 1 Litre süt çok zararlı. Derhal bırakmalısınız. Bir kerede yarım litreden fazla içilen süt böbrek taşına davetiye çıkarabiliyor. 1lt sütü güne yayarak için. 1 kerede fondip olmaz :)

9. cglrbkts

cglrbkts Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    tmm peki onuda düzeltelim ..... olabilir yanlış olsun öncedende yanlış gitmemek önemli dur demek önemli o zaman o sütü 2 ye bölüp yayarım ben :D saol arkadaşım yardımların için

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    programınıza mutlaka taze beyaz ve kırmızı et ekleyin..200 er gr.dan 2 öğün olabilir..
    ayrıca elma veya yoğurt ibaresinde hangisi hangisinin neden alternatifi..
    karb. ve lif kaynağı olarak meyva yemeniz güzel..

160gr ton balığında ise süzme ancak 100gr(tam rakam hatırımda değil) kadar et vardır..bunu hesabınıza katmalısınız..

yumurta yiyecekseniz mutlaka beyazını yiyin..toplamda 2-3 tane sarı eklemeniz yeterli..kolesterol açısından egzersiz yapmanıza rağmen tehlikeli olabilir fazla sarı..

ayrıca son olarak günlük kg başına 2 gr protein almaya gayret gösterin..dietinizin son halindeki protein ve karb. miktarlarını çıkarıp incelemenizde fayda var..
    sağlıklı yağ için 1 avuç kadar fıstık,fındık,ceviz vb..kuruyemişler ekleyebilirsiniz..

Sayfayı Paylaş