Beslenme Programımdaki hatalar ve düzeltilmesi gerekenler!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 19 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sabah kahvaltısı : Yulaf ezmesi süt ile bir kasede , lor peyniri , 5 adet ceviz , 1 tam yumurta 2 yumurta beyazı ,

Ara öğün : 1adet Mandalin

Öğlen yemeği : Büyük bir kasede salata , salata içeriği : Lor peyniri , marul , roka , biber , turşu ,acı turşu biber , haşlanmış tavuk göğsü .

Ara öğün : 1 adet Elma

Akşam Yemeği : Öğlen yemeğindeki salata (lor peyniri ve tavuk göğsü yok bu sefer onun yerine limon suyu) , lahana turşusu ufak bir kase , bulgur pilavı (bunun yerini zaman zaman nohut , beyaz pilav , makarna , haşlanmış tavuk ve haşlanmış patates yemeği yer alıyor ama genellikle yapılan ana öğün bu olduğundan üstüne haşlanmış tavuk göğsü tiftiliyor büyük sıklıkta tabi yapılmadığıda oluyor) ben genelde bu ana öğüne bir kase yoğurt döker karıştırır yerim.

Antreman (akşam yemeğinden 1:30saat sonra)

Son öğün (Antremandan 1:30 saat sonra) : Ufak bir kase yoğurt , üstüne lor peyniri koyup karıştırıyorum onu yiyorum güzelce sonra üstüne bir bardak soğuk süt.

Günlük 3 litre ile 5 litre arası su içmeye çalışıyorum.Okul varsa 3 litre ve 4 litre arası içiyorum.Okul yoksa ogün 5 litreyi sık olmasa geçtiğim oluyor.

Amacım 78 kiloyum.8 kiloyu vermek ve 70de sabit durmak.
    Protein yeteri miktar almaya hep çalışıyorum.Elimizden geldikçe böyle besleniyoruz tavsiye etmek istediğiniz birşeyler varmı ? arkadaşlar.Ayrıca keten tohumu her akşam yemeğime koyuyorum.Amacım şuan için hacimlenmek çünkü belli bir kas kütlesi göremiyorum vücudumda , biber metabolizmayı hızlandırdığı için bol bol yiyorum ve biber yemezdim şimdi alıştım güzel birşeymiş aslında :) (Şeker , ekmek , tuz , aşırı yağlı yiyecekler , hamur işi bunların çoğunu hayatımdan attığımdan beri hayatım daha güzel gibi ve bunların hepsinin yerini yoğurt tadı çok güzel tutuyor beslenme programımda en çok yoğurtu severek yiyorum)
    Yorumlarınızı bekliyorum...

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Tavsiyelerim bunlardır başarılar ...

SiR_Arawn bunu beğendi.
  3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    -Pekmez enerji versin diye mi? önerdiniz.Kilo vermeye çalıştığım için ağzıma şekerli sakız bile deydirmiyorumda.
    -Sabah kahvaltı hemen hemen her dediğinizi yapıyorum zaten badem pahalı dostum burda çuvalla ceviz almışlar mecbur ceviz yiyicem :( miksere hiç gerek yok haşlayıp yiyorum ben :)
    -Öğlen tavuk göğüsü kesin oluyor , ama okulda veya iş yerinde olursam mecburi salata götürüyorum ama bulgur veya pirinç lapasıda götürebilirimde şey benim salatam olduğundan ve salatayı büyük bir tabağa yaptırdığımdan öğlen karbonhidrat yüklemesem mi? önermişsiniz ama.
    -Akşam sayılan herşeyi yiyorum zaten.
    -Kuru kayısı şeker içeriyor ve katı bir madde olduğu için olmaz hele akşam son öğün yapamam.Sütü hep içiyorum zaten , pekmezi ekleyebilirim ama sıvı olduğu için.

Yorumlarınız için sağolun.

4. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Pekmez sabah oluşan katabolik evreyi kesmek için
    Karbonhidratsız diyet olmaz ( vücut enerjiyi karbodan karşılar )
    Kuru kayısı ve sütü antreman sonrasında önermiştim ama yanlış yazmışım sanırım ....

SiR_Arawn, rockybalboa7 ve (silinen üye bunu beğendi.
  5. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Ben antremandan sonra protein alinmasi taraftariyim. O yuzden ya antremaninizi aksam yemeginden once yapin yada bir ogun daha ekleyin.

mesela antremandan once bir ara ogun daha koyun ve antremandan en gec 1 saat sonra da bol proteinli bir aksam yemegi. Ve madem kilo vermek istiyorsunuz aksam karbo alimini kesin yada olabildigince azaltin

mr_dblue bunu beğendi.
  6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Antreman öncesi akşam yemeğini saat akşam 6-7 arasında yiyorum ondan 1:30 saat sonra 8:30 da veya 8:00da oluyor antremana başlıyorum 9:00da bitiyor veya daha geç 9:15 ondan 1:30 saat sonra üstte yazdığım 10:45 gibi bir saattte aşırı bir şey yiyemiyceğim için yoğurt , lor peyniri , süt yiyorum bunlarıda az miktarda...karbo almıyorum evet akşamları.

Ben öğün ve antreman saatlerini programın yanına yazmamak ile hata yapmışım :D

Son düzenleme: 22 Kasım 2012

Sayfayı Paylaş