Beslenme Programım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve RaPPeRuA tarafından 10 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle 20gündür body gidiyorum ve gram kilo alamamışım 62.6daydım ilk başladığımda hala aynı kilodayım ve ne yapmam gerekiyor bilmiyorum

Sabah : 2 Tam yumurta, reçel, 4dilim peynir,

Öğle: saat 2ye doğru =>1 tabak dolusu makarna

saat 5e doğru => Pilav+3-4köfte

Sonra antrenman

Akşam Yemeği : Bulgur pilavı, tavuk, makarna karışımı...

şimdi sorum ise ne yapmam gerek 20gündür gram kilo alamadım :)

2. Mosquito

Mosquito Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Metabolizmamız tabi ki aynı değil. Ama bende kilo alma sorunu yaşıyordum. Takviyesiz normal beslenme ile 1 ayda 4 kilo aldım. Şimdi sana yardımcı olmaya çalışayım, ama şunu unutma çok profesyonel biri değilim bu konuda ona göre :) Kilolarımız aynı.

1. Sabah Komplex karbonhidrat almıyorsun!..

2. Öğlen Protein almıyorsun!..

3. Yatarken Casein proteini almıyorsun!...

Şimdi gelelim çözüm yollarına.

Sabah yapabileceklerin;
    -Kilo almak isteyen biri kesinlikle ve kesinlikle karbonhidrat almak zorundadır.
    Bu yüzden, Sabah 2 adet orta boy patates kaynatabilirsin, veya 75 gram civarı yulaf tüketebilirsin (Bunu yapmak oldukça zor, yulaf yemek ciddi anlamda sağlam mide gerektiriyor bence :) ama dene, karbonhidrat ve lif olarak alacağın daha iyi birşey olamaz.), veya yine 75 gram civarı mısır gevreği Corn Flakes tüketebilirsin.

Öğle için;
    Makarna ile 100 gram tavuk tüketmen senin yararına olucaktır...

Antrenman öncesi diyebileceğim birşey yok idare eder...

Yatarken süt ve süt ürünleri tüketmen, gece oluşacak protein ihtiyacını karşılıycak. Casein protein çabuk sindirilmeyen protein olduğu için bütün gecelik ihtiyacını karşılayacaktır. Süt te içebilirsin, lorda yiyebilirsin. Ben 100 gram lor yemeyi tercih ediyorum.

Ve son olarak ara öğünler;
    Mutlaka ve mutlaka ara öğünler koymalısın kendine. Mesela 1 avuç fındık veya badem yiyebilirsin. Veya 1 yemek kaşığı fındık ezmesi yiyebilirsin. Ara öğünlere mutlaka meyvede ekle. Muz ye mesela, şeftali ye. Bunlar küçük ama önemli şeyler.

Ayrıca. Sadece karbonhidrat ve protein alıcam diye sebzelerden uzak tutma kendini. Bu konuda tecrübe olarak konuşuyorum. 1 ayda ciddi derecede saç dökülmesi başladı bende doktora gittim ve yapılan testler sonrasında demir eksikliğim olduğunu söyledi. Anlıyorum seni ama sebze ve meyveden uzaklaştırma kendini dedi. 2 kaşık dahi olsa sebze yemekleride yiyeceksin.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Benimde bu yazıda hatalarım olabilir. Daha deneyimli arkadaşlar hatalarımı düzeltirlerse bende birşeyler öğrenmiş olurum.

RaPPeRuA bunu beğendi.
  3. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Emek verip yazmışsın çok teşekkürler...Ayrıca önemli bi noktaya temas etmişsin gerçekten karbonhidrat alıcam diye hiç meyve yemiyordum nerdeyse karnımı tok tutar diye...Ona dikakt edicem çünkü bendede saç dökülmesi başladı yaşım da 19 yani daha çok gencim saçsız kalmak için :)

Kendime tekrardan disiplinli bi beslenme programı yapıcam ve bir ay harfi harfine uymaya çalışıcam eğer yine gram kilo alamazsam bırakırım heralde...

ama şunu belirteyim öncedende 2ay yapmıştım ve Hardline Progainer kullanmıştım epey bi faydası olmuştu toplam 5 kilo almıştım iyi bi beslenmeyle beraber bide supplemetsiz deneyim dedim 8ay aradan sonra başladım...Umarım kilo almayı becerebilirim supplementler çok pahalı :) teşekkürler tekrar

Sayfayı Paylaş