beslenme programım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve clubberfree tarafından 14 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    kahvaltı
    aç karna 50gr pekmez
    100gr lor peynir içine 2 adet tam yumurta
    2 dilim ekmek
    100 gr cici bebe
    200 gr süt
    1 adet muz
    10 gr fındık
    2 saat sonra
    50gr fıstık ezmesi
    30gr bal
    100gr ekmek
    2 saat sonra
    yarım ekmek tavuk döner
    2yada3 saat sonra 100gr makarna
    gece 12 gibi sağlam bir akşam yemeği evde ne varsa artık
    gece 2 civarı yatmadan önce 250ml süt
    50 gr pekmez
    toplam kalori:3324
    toplam protein 111gr
    toplam yağ 63 gr
    boy:1.84
    kg:75
    amaç kg almak proteini daha fazla arttıramıyorum mağlum ekonomik durum sizce bu beslenmenin bir sakıncası olurmu sonuçta çok tatlı içeren şeyler var içinde kg alabilmek için kalori yolundan almayı deniyorum sanırım biraz yağ aşıcam ama bu yağ oranı çok az olacak gibi geliyor bana sizlerinde görüşlerinizi almak istedim

2. cankendigelen

cankendigelen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    111 gram protein içermesine imkan yok lordan 20 yumurtadan 12 dönerdeki etten taş çatlasa 25 gelse nası olcak ben anlamadım yanlşlık var kardeşim ;)

3. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    şimdi dostum şöyle az önce hazırladığım listenin üstüne çay döküldü ama ben ezberimde olanları sayacam sana
    100 gr lor da 19gr prtein
    2 tam yumurtada 13 gr
    100 gr cici bebe 5 gr
    200gr süt 6.5 gr
    1 muz 1 gr
    50 gr fıstık ezmesi 12.5 gr
    yarım ekmek sanırım 8 gr
    yarım tavuk döner sanırım 15 gr falan
    100 gr makarna 12 gr
    gece 12 akşam yemeğinde en az 15 gr protein alırım
    yatmadan önce içilen süt 7-8gr işde böyle bir şey oluyor protein miktarları 111 gr fazlası olur eksiği olmaz

4. cankendigelen

cankendigelen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    benim bahsettiğim hayvansal protein burdaki çoğu kişi böyle hesaplıyor zaten hayvansal protein olarak 111 gr yapmanı öneririm

5. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Sanki öğün eksiğin var.Ayrıca sabah kahvaltına yulaf eklersen iyi olucaktır.Cici bebeyi neden kahvaltıda yiyorsun?Onun yerine yulaf tüketsen senin için daha kolay olmaz mı?Pekmez,mükemmel bir enerji verici.Tek kazakla gezersin bütün gün.Isıtıyor adamı:)

clubberfree bunu beğendi.
  6. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Bu konuda cok tecrübeli yada uzman degilim ama cok beslenme programı inceledim. Kanımca iyi beslenmiyorsun. Aldıgın hayvansal protein miktarı düsük. Tabi sen de istersin daha cok olmasını, sonucta her sey maddiatta bitiyor.... Yumurta beyazına yada ton balıgına (konserve) daha cok abanmanı tavsiye ederim. Sonucta en ucun protein kaynakları bunlar...

Kolay gele...

7. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    teşekkürler arkadaşlar fikirler için tabiki bende hayvansal proteini çok eklemek isterim whey protein kullanmak isterim ama dediğim gibi o zaman masraflar çoğalıyor birde benim amacım kg almak olduğu için kaloriye yüklendim kalorisi fazla olsun kg alabileyim diye ama şöyle düşünüyorum bu şekilde beslenirsem mesela bu tempoda 3 kg alırım bu 3 kg ninde 1.5 kgsi kas olarak çıkar diye düşünüyorum çünkü ilk spora başladığımda bu şekil besleniyordum aldığım 4kgnin 2.5kgsi kas olarak almıştım
    Solid tavsiye için teşekkürler cicibebe hoşuma gidiyor tat olarak ondan yiyorum ama yulaf unu olarak bakırköyde bütün aktarlara baktım bulamadım eminönünde buldum 250gramına 4 tl dediler onada o kadar para vermem dedim o yüzden giremedim yulaf olayına yoksa yulafda aklımda
    benim merak ettiğim konu şu bu program bana kesin kg aldırır ama nasıl aldırır çok yağ yaparmı ve çok sivilce yapıcı şeyler kullanıyorum bunlar işde karaciğere yada vücudun başka bir yerine zarar verirmi o konularda biraz bilgim eksik

Son düzenleme: 14 Şubat 2010
  8. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu basit olarak nitelendirilen bir program.Vücuduna bu yediklerini tanıması için süre veriyorsun zaten.Sağlık problemi yaşıyacağını düşünmüyorum.Sadece çalışmadığın günler çarpıntı,hazımsızlık vb. durumlar ortaya çıkabilir.Basit şekerlere fazla yüklenme,kesinlikle tavuğu ve yumurtayı ihmal etme.
    Yulaf konusuna gelince,Eti'nin yulafını tüm marketlerde bulabilirsin(lifalif). 3.50 Tl'ye alıp,1 hafta idare edicektir seni.
    Hadi kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş