Beslenme Programım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MERAKLI tarafından 7 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    kahvaltı
    2-3 tane haşlanmış yumurta beyazı
    nestle nesfit tahıllı gevrek+ süt 250 ml.
    öğle yemeği
    400-500 gram haşlanmış tavuk gögsü
    1 kase pirinç pilavı
    ara öğün : yaş incir muz veya şeftali ( sürekli elimin altında siyah üzüm )
    akşam yemeği
    400-500 gram haşlanmış tavuk gögsü ( bazen makarna olabiliyor bunun yerinde )
    bir aydır hemen hemen böyle beslenme programım.
    8 aydır spor yapıyorum 19 yaşındayım. boy 1.82 kilo 70. ( başladığımda 66 idi)

merak ettiğim konu bir seferde vicud un aldığı protein miktarı max. 30 grammış. 500 gram tavuk gögsünde 155 gram prot. var olarak biliyorum bu program ile günlük almam gereken protein miktarını alabiliyormuyum ? vede biryerde yanlış var mı ?

2. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123

yani senin programda hakkaten ilginçmiş. çok program gördümde bu daha bi farklı geldi. günde 1 kilo tavuk yiyorsun ama 500 gram 1 öğünde yemek çokkk yanlış. günlük 1 kilo tavuk yemen çok iyi yanlız yeme şeklin yanlış. 1 kilo tavuğu 250 gram olarak 4 öğüne böl. sabah yediğin 2-3 yumurta çok çok az. bunu 7 ye çıkar en az. daha anladığım kadarıyla tamamen oturtamamışsın beslenme düzenini meraklı. 400 500 gram tavuğun yerine bazen makarna yiorum diyosun. hiç karbonhidrat proteinin yerini tutarmı:S. sana tavsiyem zaten günlük 1 kilo tavuk yiyorsan beslenmenin %70 ini kapatıyorsun demektir. sabah kahvaltısı çok zayıf öncelikle bunu değiştirmeni öneririm sabah kahvaltısını çok sağlam yapmalısın. öğünlerini arttırmalısın en az 6 öğün ye. aldığın besinler iyi. idman sonrası basit şeker üzüm suyu veya elma suyu. yatarkende lor ve süt içersen daha sağlam olur ama dediğim gibi 500 gram tavuğu birden yeme.

MERAKLI bunu beğendi.
  3. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    çok teşekkürler jarhead ekmek pek tüketmediğim için yemesi pek zor olmuyor 500 gram ı =) optimum whey sipariş edicem sabah kahvaltısına onu ekliycem birde gece uyumadan içiyim diyorum sivilce problemim olduğu için yumurta sayısını arttıramıyorum. uykumuda düzene sokmam gerek 4 de 5 de uyuyorum. geçenlerde yörsan light süt ü inceledim yağ oranı gerçekten düşük ( sivilce probleminden dolayı yağa dikkat ediyorum ) ve protein miktarı yağlı süte göre yüksek ondan aldım yatmadan öncede bir bardak içiyorum.

arada makarna tüketmemin sebebi bazen sıkılıyorum tavuk tan arada bunun yerine kırmızı et de ekliyorum. ama et bunaltırsa o günü makarna ile geçiştiriyorum.

4. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    whey alman gerçekden süper olur. şöyle bir program yapabilirsin örnek bir program. zaten wheyle lorda geldikden sonra daha başka birşeye gerek yok zaten aldıkların sağlam.

9:00- 1 barkda üzüm suyu-1.5 ölçek whey-haşlanmış patates 3 orta boy-peynir domates vs.3 de yumurtayı yersin

12:00- 250 gram tavuk göğsü-1 tabak makarna-1 kase yoğurt

15:00- 250 gram tavuk göğsü-5 orta boy patates-1 tabak salata

18:00- 250 gram tavuk göğsü-1 tabak makarna-1 kase yoğurt

20:00- antrenman

21:00- üzüm suyu-1.5 ölçek whey

22:30- 250 gram tavuk göğsü-yoğurt-2 çeşit meyve (1 elma 1 şeftali)

24:00- 250 gram lor peyniri-1 bardak süt

ne zaman idmana gittiğini ve beslenme saatlerini bilmiyorum ama bu programı yapıpda sağlam büyüyememen olanaksız. sen kendi saatlerine göre çevirirsin bu benim idman saatlerim ve beslenme saatlerim olduğundan ona göre ayarladım. ama ben bunları yiemiorum tabiiki günlük keşke 1 kg tavuk yesem:S çok sağlam olursun meraklı geriye kalan idman ve dinlenme olur. tahminimce ramazan sonunu bekliyorsun uyku düzeni için bendede o vardı bu gün inş başlıcam erken yatmaya.

Sedif ve MERAKLI bunu beğendi.
  5. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    uyku düzeni sabah erken kalkarak ayarlanır en güzel ( akşam erken uyku gelir ) ama bu seferde idmanda uykulu olurum tam performansımı kaçırırım diye sokamıyorum düzene. Bartın a okula gidince 2. öğretim okuyorum idman saatlerimi sabah erken saatlere alıcam sabahları testesteron maximum düzeyde oluyormuş.

6. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    21:00- üzüm suyu-1.5 ölçek whey yanına kompleks karbonhidrat alman gerekiyor. Yani antreman sonrası için yulaf alınabilir. Karbonhidratların kısılmaması gereken en önemli iki öğün antreman öncesi ve antreman sonrasıdır.

7. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    idmandan yeni geldim şimdi antrenman sonrasında ananas + üzüm suyu karışımı birşey buldum capy nin onu içtim eve gelincede biraz et hazırladım onları indirdim 2 saat sonrada birşeyler daha atıştırırım et tarzı haşlama filan. gelirken heryer kapalıydı süt ve gevrek alamadım artık sabah market e kadar gidicez.

8. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Jarhead sizin verdiğiniz beslenme programında whey kullanılmasa olmaz mı, zaten 1kg tavukta 120-130 gr kadar protein vardır, diğer besinlerdeki protein miktarlarını da katsak oldukça zengin oluyor.

9. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    ben zaten tavuk alımının 1 kg olmasından proteine pek ihtiyaç olmadığını belirtmişdim hmm olursa ne olur dedim lor whey. neden lor ve whey? çünkü whey kadar çabuk kana karışan bir protein yok maalesef ve lor da yatarken casein proteini olarak olmazsa olmaz vücudu gece proteinsiz bırakmama adına. yani bence kullanılması gerek bu 2 ürün birisi uzun kana karıştığından diğeri ise idman sonrası ve sabah acil protein isteyen vücudun alarmına göre.hmm bide o dediğin protein oranı 1 kg tavukta değil yarım kilo (500) gram tavukda var ngt psy;)

ngt_psy bunu beğendi.
  10. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Üzüm suyu ihtiyacını cappy nestea gibi içerisinde birçok kimyasal madde yapay aroma ve tatlandırıcılar içeren markalar yerine daha saf olanları kullanmanızı öneririm. Mesela kavaklıdere veya elite natural. Bunlar sadece 100% üzüm suyu içerir. Özellikle elite in şişesinde tortular gözükür, bu bozuk olduğundan değil içerisinde hiçbir koruyucu katkı maddesi olmamasındandır. İçerik olarak bunlarda sadece üzüm suyu yazar, diğer markalarda olduğu gibi üzüm suyu konsantresi yazmaz.

MERAKLI ve SEZER YZL bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş