Beslenme Programım!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Only Rocky tarafından 11 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Only Rocky

Only Rocky Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Denizli
    Merhaba beslenme programımı incelerseniz bide yorumlarınız ekonomik olursa sevinirim cünkü beslenme programımı ekonomik şekilde hazırladım ben suan 56 kiloyum ve hacim kazanmak istiyorum 3 aydır body yapıyorum

Sabah- 10:00 4 adet haş yumurta akı , 1 kase yulaf ,3 zeytin ,1 -2 dilim ekmek
    Ara:25 gr fıstık
    Öğlen:12:30-13:00 : Yarım ekmek arası tavuk döner
    İkindi:14:30 :1500 :Yarım Ekmek arası tavuk döner
    Akşam Üzeri 18:00 :Makarna ,salata,1-2 dilim ekmek 1 kase yoğurt
    Ara:4 adet haşlanmış yumurta akı
    Ant öncesi 20:30 :10000 mg amino(Hardline 2000 aminosndan 5 adet ) ,Creatin 10 gr.
    21:30 :Antreman Saati
    22:30 : Antreman bitiş 10000 mg amino
    23:00 : 4 adet haşlanmış yumurta akı
    23:30 : 1 kase makarna

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Sabahları aldığınız 4 yumurta akını en az 8-10'a çıkartın veya 4 yumurta akını ve 1 tam yumurtayı 100 gram lor ile karıştırıp omlet olarak tüketebilirsiniz.
    Sonuç olarak kahvaltıda protein alımını kesinlikle artırmalısınız.
    Bunun için de lor tercihi oldukça ekonomiktir.

Öğlen tavuk döner yerine imkanınız varsa haşlanmış tavuklu sandviç öneririm.
    Hem daha sağlıklıdır, hem de evden hazırlayıp yanınızda taşırsanız daha ekonomik olabilir.

İkindi için de tavuk sandviç önerim geçerlidir.
    Yalnız öğlen ve ikindi öğünleriniz arasındaki zaman aralığı çok geniş olmadığından bu öğünlerde öğün başına 100-150 gram tavuğu geçmemenizi öneririm.

Öğlen ve ikindi öğünlerde kıstığınız protein saat 18.00'deki öğününüze kaydırmanız yerinde olur. Mesela makarnayı tavuklu, peynirli veya balıklı tüketebilirsiniz.

Ekonomik olmasını istiyorsanız amino tercihi yerine whey'e yönelebilirsiniz.
    Bugün birçok kaliteli whey ihtiyacınız olan aminoların tümünü yeterli oranlarda karşılar.
    Emilimi de son derece hızlıdır.

Her ne kadar zayıf olsanız da kaliteli kütle kazanımı ve sağlıklı bir uyku/dinlenme için yatmadan önce kompleks karbo tüketmenizi önermem.
    Bunun yerine lor peyniri-yoğurt karışımı tüketebilir ve kaslarınızı gece boyunca besleyebilirsiniz.

3. Only Rocky

Only Rocky Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Denizli
    İlginize teşekkür ediyorum , sandwich öneriniz gayet mantıklı ve makarnayı bundan sonra ton balıklı tüketmeye baslamalıyım whey önerinize gelirsek elimde ztn hardlinenin %80 Whey Protein isimli bi ürünü var onu kendi aklımca kullanacak bi zamanzarfı bulamadım aldıgım protein kafadan yeter bana diye düşünüyorum whey proteini hangi saatlerde değerlendirebilirim ? ve gece yumurta akı alımının uykuda yararı olabililirmi ?weightlifter

4. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Whey kana hızlı karıştığı için. Antrenman sonrası alman önerilir. Ve sabah kalktığında vücut proteine aç olacağı için, Gece boyunca tüketilen rezervelerin hızlı doldurulması amacı ile sabah da kullanılması önerilir. Gece yatmadan önce yine casein içerikli protein kaynakları kullanmanız önerilir çünkü bütün gece kanda kalıp kasları beslesin diye. Bu sebeple lor gayet iyi bir tercih yine...

5. Only Rocky

Only Rocky Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Denizli
    Öncelikle teşekkür ediyorum , ant sonrası whey protein + amino kullanmamın sakıncası olmaz değilmi cünkü ben antdan yakşalık 1.5 veya 2 saat sonra uyuyuorum bundan sonra gece yatmadan önce lor tüketimine başlamalıyım az önce baktım dolapta 100 gram kadar lor var onu aksama saklayıp tuketmeyi düsünüyıorum

6. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    İstediğin için değil, içinde bulunduğun şartlardan dolayı o saatte antrenman yaptığını tahmin edebiliyorum. Whey in sakıncası olmaz. Ama geç saatte tüketilen komplex karbonhidrat makarnayı tüketmeni önermem. Zaten gün içinde sandviçlerdeki ekmeklerden yeterli karbonhidratı alıyosun. Bende evde değilim bütün gün ama sabah çıkarken yanıma alıyorum bi saklama kabı.İçine az yağlı pilavımla, haşlanmış tavuk göğsünü koyuyorum ve gün içinde bunları tüketiyorum.. Sende yapabilirsen böyle yapmanı tavsiye ederim.

Birde ne bu fıstık düşkünlüğü :)

7. Only Rocky

Only Rocky Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Denizli
    hehehe annem fıstık yersem fıstık gibi olacagımı söyledi ondan bu kadar cok yiyorum :lol:

saka bir yana çalıştığım için antreman gec saate kalıyo ve uyku düzenim biraz aksıyo neticede kendimi iyi disiplin ettiğimi düşünüyorum tüm olmazlara rağmen kendime bi açık kapı bırakıyorum bodyi bırakmak istemiyorum gecen sene calıstgm yer yüzünden bodye ara vermistim herneyse fıstıgı cok sevmiyorum ama gün icersinde ara öğünlerde tüketilen fıstıgın vucud yag oranını dengeledigi hakkında bilgi elde etmistm ve yararları oldugunu sanıyorum

Ve Dipnot Eklemek istiyorum:Dediğiniz Sekilde sabah büyük bir şevkle tavuk göğsünü pişirdim hava almayan saklama kabına doldurdum yaklasık 300 gram kadar ve ayrı bir kaba pilavımı doldurdum birde kendime salata hazırlamıstım onlarıda ayrı bir saklama kabına koydum yemek vaktim geldi .Tam yiyecekkken kabı bi actım 3-4 saat önce pişirdigim tavuk göğsü berbat bi koku almıs pilavı zar zor yedim soğuk yemek yemenin zor oldugunu düsündüm ve ısıtma imkanımda yok bu yüzden o günki maceram öle kaldı ve bidaha işe yemek götürmedim.:(

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    İşe yemek götürmeniz son derece takdire değer.
    Birçok sporcu sosyal veya başka çekincelerden ötürü bunu yapmıyorlar, ancak bu sporda çok kaliteli değişimler yaşayan kişilerin de bu başarılarının ardında bir takım özveriler yatıyor.

Tavuk çok sıcak bir ortamda beklemediği sürece belirttiğiniz süre içerisinde bozulmaz. Özellikle de hava geçirmez kapta taşıdığınızı belirtmişsiniz.

Eğer problem tavuğun soğuk olmasıysa onu bilemem, ama tavuğun bozulduğunu düşünmüyorum.
    Başka türlü lezzetlendirmeyi deneyerek iş yerinde evden götürdüklerinizi tüketme çabalarınıza azimle devam etmenizi öneririm.

Eğer bu alışkanlığı kazanırsanız inanın ki uzun vadede diğer sporcuların arasından başarınızla sıyrılırsınız...

9. Only Rocky

Only Rocky Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Denizli
    Ben sorunun tavuktan oldugunu dusunuyorum büyük bi ihtimal taze degildi birde soğuk yemeği yiyebilmek gercekten zor benim hosuma gitmiyo ,hoşnutlugu gectim ztn bu spora başlıyalı hiç hoşlanmadıgım şeyleri bile yemeyi bırakmıyorm her seferinde onu güzel bişeymiş gibi farzediyorum ,en güzel evde besleniyorum ne yazıkki dışarda pahalıya mal oluo gercekten zaten piyasa malum kriz var heryerden kısmaya calısıyoruz cebe 3 kuruş para girio 5kuruş dışarı gidiyo bu ekonomik şartlarla bu sporu yapmakta hakikaten zormuş walla

10. Only Rocky

Only Rocky Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Denizli
    birde aminoları aç karnına ant yarım saat önce kullanın diyolar ya ben bu 3 saat önce mecburen yemek yemiş oluyorum yoksa öğün atlıyorum yani antremandan 1 saat önce yemek yiyorum yemegin üstüne 1000 mg aminoyu iciyorum direk sonra 1 saat sonra antreman ve ant bitişi 10000 mg amino we whey kullanıyorum şimdi eğer ant öncesi aminolar emilim sağlamıyosa bu sorunu nasıl cözebiliriz

Sayfayı Paylaş