Beslenme Programım. YORUM LÜTFEN.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Jacques Reverdi tarafından 1 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Merhaba arkadaşlar, bu beslenme olayında sürekli forumu okuyor ve araştırma ypaıyorum ancak kafamda tam birşey oturtamadım.Öğrenci olduğum ve yurtta kaldığım için şu programı uyguluyorum yorum yaparsanız sevinirim ; (Boy 1,80 kilo 77)

Kahvaltı :

2 Domates
    1 Salatalık
    2 parça yarım yağlı peynir.
    1 dilim ekmek

Öğle :

3 Haşlanmış yumurta (sadece 1 inin sarısı)
    3 Parça ızgara tavuk.
    1 dilim ekmek

İdmandan Önce (Aksama dogru 5 gibi)

1 tabak makarna veya pilav (biraz yağlı olabiliyor ama çok değil.)
    1 tabak sebze yemeği

idmandan sonra (8 gibi)

Haşlanmış tavuk göğüsü
    1 dilim ekmek

------------------------

Ara öğünlerdede süt, ceviz ve tüketmeye calısıyorum. Sizce dengeli mi? Not : haftanın 4 günü ağırlık çalışıyorum bu 4 günün 2 sinin sabahı kadiyo yapıyorum, 2 farklı günde kardiyo yapıyorum ve 1 gün dinlenme kalıyor. Haftanın her günü de en geç 11 de yatıp sabah 8 de uyanıyorum.Amacım kas oranını arttırıp yağ oranını azaltmak.

Yorumlarınızı yazarsaniz sevinirim

2. kby

kby Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Amerika
    Bu sporda istediğini almak için beslenmene daha fazla özen göstermelisin.

Mesela, imkanın varsa öğle yediğin yumurtaları sabah tüket. (Kahvaltı protein bakımından çok yoksul kalmış!) öğle yemeginde de karbonhidrat yok ekmek dışında. Derhal eklenmeli! (definisyon döneminde dahi olsan öğle yemeğinde karbonhidrat tüketmelisin. Definisyon döneminde akşam yemeğinde karbonhidrat alımı minimuma indirilebilir). Ekmekte de, beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeği tercih edilmeli.

Antremandan hemen sonra basit şeker tüketimine özen göster. Üzüm suyu ya da 4-5 tane jelibon olabilir.

Meyve tüketimi de son derece önem teşkil ediyor. Programında göremedim. Antremandan önce muz, sonra elma tüketebilirsin. Yine antremandan 1 saat önce kadar kafein alabilirsin. Ayrıca antremandan önce yağ alımı fazla olmasın.

Ve su... Gün içinde minimum 2,5 litre su tüketilmeli.

Sağlıklı günler...

Son düzenleme: 2 Ekim 2011
  3. rb53

rb53 Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    beslenmen cok zayıf ve karbonhidrat acısından cok fakir bir program..karbonhidrat miktarını en az 2.5 kat daha artır,aksi takdirde vücudun cok yıpranır buna baglı olarak zamanla mevcut kaslarınıda kaybedebilirsin..bu programı uygulucaksan spora gitme derim..

Son düzenleme: 4 Ekim 2011
  4. bravehearts

bravehearts Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Sabahları 2-3 yumurta biraz peynir , 3-5 zeytin 3-5 dilimde ekmek işini görür sanırım..
    Haa birde salatalıkları unutmamak gerek , biliyorum yurtta kalıyosun fakat haftanın 4 günü calısmak için bi hayli iyi beslenmen gerek , böyle devam edersen yarardan çok zarar olucak senin için kendimce.
    Öğle yemegine karbonhidrat içeren besin atıyorum pilav makarna , yanınada et yemen şartıyla 100 gr kadar ,
    Sana et konusunda tavsiyem tavuktur hem hesaplı hemde lezzette 1 numara ..
    100 gr tavuk göğsü işini görür 1.5 tl ye gelir 100 gr ı
    Yiyebiliyorsan birde ufak bi kase yoğurt ye ... sana yeter.
    ara öğünlerine devam et meyve yiyebiliyorsan ye muz elma süt , kuruyemişler en vazgeçilmez şeylerin kuruyemısler olsun ..
    Akşamada karbonhidrat içeren makarna tarzı birşey yiyip yanında imkanın varsa tavuk eti ha imkannın yoksa bitkisel protein içeren kuru fasulye , nohut , mercımek tarzı şeyler yiyebilirsin..
    Kolay gelsin.

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    **idmandan 20 dakika sonra "sıvı şekilde karbonhidrat " şekerli su, pekmezli su vb

**yumurtaları da tam yerseniz...yumurta beyazının % 90 'ı sudur !...((

**az da olsa şeker türevleri (karaciğeri fazla yormamak ) için...meyva dan, baldan da alınabilinir...

karbonhidrat ,ve yağ yönünden fazla bi sorun yok gibi,,,,gerçi "3 dilim ekmek büyüklüğü gramını, pilav,makarna ve sebze içeriği miktarlarını vermemişsiniz ?..)

pilav konusuna çok dikkat, makarna gibi değilidir, zira pirinç şişer ,hacım olarak doyurucu olsa da , içerdiği "besin gramajı "gerçekte çok düşüktür,aldatıcıdır...kısaca , 100 gr yağsız pilav yemek 420 kcal vermez, zira çoğu sudur ,şişik üründür!...(

Sayfayı Paylaş