Beslenme Programım Yorum Bekliyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve emo95 tarafından 22 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. emo95

emo95 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Slm arkadaşlar ben 2 aydır salona gidiyorum...
    Boyum:1,76
    Kilom:82
    Spor salonundan bir diyet verdiler...

Sabah:
    1 kibrit kutusu tuzsuz peynir
    6-7 adet zeytin
    1 dilim çavdar ekmeği
    1 adet küçük domates
    1 çay bardağı limon suyu
    1 adet haşlanmış yumurta

Ara Öğün:
    1 porsiyon meyva

Öğle:
    1 porsiyon etli sebze yemeği yada 150 gr ızgara et(dana eti) yada ızgara tavuk göğsü
    1 porsiyon yağsız tuzsuz karışık salata
    1 dilim beyaz ekmek
    1 kase yoğurt
    1 adet domates(öğle menüsünde yoğurt ve domatesi kendim ekledim)

Ara Öğün:
    1 porsiyon meyva

Akşam:
    1 porsiyon Etli sebze yada ızgara tavuk göğsü
    1 porsiyon salata
    1 kase yoğurt
    1 adet domates(Akşam yemeyinde ekmek yok domateste yok)

evet arkadaşlar böyle bir liste vardı ilk zamanlar uyguluyordum...Ayrıca haftada 1 gün serbest kalıp aşırıya kaçmamak kaydıyla çikolata vb. yiyordum...Neyse okullar açılınca listeyi ben değiştirdim sadece akşam yemeğine sadık kalabiliyorum...Şuan şöyle bir şey yapıyorum...
    3 öğün yiyorum
    sabah:
    1 kase mısır gevreği
    (yaklaşık 100 gr mısır gevreği
    ve ortalama 250 gr kadar süt var)

Öğle:
    Kaşarlı Tost
    Ayran

Akşam:
    diyet listesinde kileri uyguluyorum ama çoğu zaman tek yönlü beslenmemek için evde ne yaptıysa annem onlardan yiyorum 1-2 kaşık kaşık dediğim yemeği koydumuz yani örnek çorbaysa 2 kepçe vs...

arkadaşlar idmanıma gelince 4 günlük antreman programı uygulanıyor kardio var her gün 40 dk ben bunu 1 saat yapmaya çalışıyorum.20 dk eliptik 20 dk koşu 20 dk bisiklet aralarda aşağı yukarı 1 en fazla 2 dakika dinleniyorum...Ve üstüm başım bitirince çok ıslak oluyor...Makinalarda yazana göre genelde eliptik 150 kalori koşu bandında 100 kalori civarı bisiklette 50-75 arası yakıyorum...Ki orda gösterilen gerçek değer olmayacağını tahmin ediyorum.kısacası günde 500-600 kalori yaktımı düşünüyorum kardioda(bunun içinde yorum bekliyorum).
    Sorum şu;
    Sizce şu an uyguladım beslenme programı etkili oluyormudur...

Tavsiyelerinize göre yağ yakıcıda almayı düşünüyorum...

Şimdiden tavsiyeler için teşekkürler...

2. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    İlk yazdığın program benim uyguladığım programa benziyor.Fakat bu listeyi kim yapmışsa yiyeceklerden çok kısmış 15 yaşındasın büyüme çağındasın yiyeceklerden bu kadar kısman ileride senin için iyi olmaz.Çünkü bu yaşlarda vucut daha cabuk gelişir.Sen sadece yağlı tuzlu şekerli ve fast foodtan uzak dur yeter.Çukulata ve cipste buna dahil.Tabi canın cok cekerse birşeyden kısarsın onu tüketirsin.Az yağlı olmak şartıyla istediğin kadar sebze yemeği yiyebilirisn.Sabahları yumurta miktarını artır derim.Domates salatayıda istediğin kadar yiyebilirsin.Süt'ü daha çok tüket rahatlıkla kilo verirsin.

Son düzenleme: 22 Ekim 2010
  3. muro-van-kenobi

muro-van-kenobi Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    murat
    Yer:
    ankara
    Her yerde tekrarlıyorum :D l-carnitine sporla çok etkili oluyor.

4. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
  5. emo95

emo95 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Sağol da abi ben yumurtanın tadını unuttum ya 2.listeyi uyguluyorum yani gittiyim yer ayır gym biliyorsunuzdur belki ali ayırı tanıyordur herkerz ben her nekadar daha yeni başladım kendisini görmemiş olsamda.Gelcekmiş bu ara...

6. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Birinci listedekileri biraz artırarak uygula bence Yumurtayı haşlayarak yiyemiyorsan içine lor peyniri at güzel bir tad oluşuyor

7. emo95

emo95 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    peki sağol bide çiğ köfte çok kilo aldırır mı

8. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Şİmdi çiğ köfte kilo aldırmaz bir kereye masus fakat sana önermem çiğ köfteden kastın o 1 2 liraya satılan full bulgur ve baharat koydukları şey herhalde lavaşın içine sarılı pek sağlıklı şeyler değil onlar fakat cok seviyorsan ayda 1 2 kere tüketebilirsin.

9. emo95

emo95 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    hmm sağol abi ben çok böyle takıntı haline getirdim bu olayı ya bide sporla günde kaç kalori yaktımı flan bilmiyorum...Yani mesela geçen gün eliptik yaptım 40 dk bisiklet ve koşu yapmadım...305 kalori civarı yaktın diyor makinada ama 305 kalori biraz az değilmi orda o kadar efor sarfediyom her yerim ter içinde kaldı...böyle su gibi akıyordu...ya düşünün artık ne yiceksem internetten kalori cetveline bakıyorum...sabah diğelim ki 300 kalori toplam falan öğlende aynı şekilde habire hesaplıyorum gün sonunda ne kadar kalori aldıma gelince 1200-1300 ama 40 dk boyunca koşupta bilmem ne yapıp 300 kalori yakıyorum bu nasıl bir saçmalık...S

Ayrıca 82 kiloydum cuma tartıldım dün kuzenim vardı tavuk şiş söyledi bugün evde yicek bir şey yok bende gittimm et döner aldım...pzartesi tartılcam 90 kilo olmuşumdur gene...

Sayfayı Paylaş