beslenme programım ve tavsiyelriniz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ŞiŞman tarafından 30 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ŞiŞman

ŞiŞman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah bir kase mısır gevregi ve yulaf ezmesini karıştırıp yiyorum- öğlen 1 tabak sebze yemeği yani karbonhidrat az almaya çalışıyorum bazı günler bir tabak sade makarna yiyorum-akşam 1 kase çorba ve salata.
    Haftanın 5 günü fitnessa gidp normal programa giricem ama buna ekstra olarak antrenman öncesi ve sonrasi 20 dk bisiklet yada tempolu yürüyüş düşünüyorum.sıvı olarak sadace su içiyorum ve ayrıyetten elimde nitrofull l-karnetin ve why protein var bunlari kullanmamin nasıl bir etkisi olur sizce forumda nitrofullun cok iyi olmadığını okudum o yüzden kullanmadım henuz .Yaşım 17 boy 1.82-1.85 arası kilo 80.5 istediğim kilo 70-74 arası sizce bu programin etkisi nasıl olur.Eksik gördüğünüz yerleri lütfen söyleyiniz.

2. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    eksik bi yer var o da protein sabah yumurta beyazı veya bütün yumurta yemelisin diğer öğünlerindede protein yok denecek kadar az bol bol protein almalısın diyet sırasında yani ben definasyona göre söylüyorum en ideal protein alımı kilo başına 2 gram bu boya bu kilo ideal gibi yağ oranın yüzde kaçta bu kadar kilo vermek istiyosun ideal kilolardasın en fazla bi 3 kilo yağ kaybetsen tam olur ama yağ oranın önemli tabi

ŞiŞman bunu beğendi.
  3. ŞiŞman

ŞiŞman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumun icin sağol protein fazla koymadım cunku asil hedefim yağ yakmak kiloma göre fazla yağ var.proteini antrenman sonrasinda 1 ölçek why proteinle sağlayabilirmiyim?

4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    3 ogun hayvansal protein almalisin yagsiz vucud agirlinin 1 1.5 misli karbonhidratlari az alman iyi fakat protein almazsan eger vucud kas kutleni protein olarak kullanir kaslarin azalacagi icin metobolizma hizin duser daha cok yaglanirsin diyeti biraktigin zaman

ŞiŞman bunu beğendi.
  5. ŞiŞman

ŞiŞman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım peki protein icin nitrufull whey protein antrenmandan sonra 1 ölçek alsam yeterli olurmu

6. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    olur ama aynı zamanda 3 öğünede protein eklemesi yapmalısın hayvansal olarak yani yoksa kaslar erir ve yerine yağlanma olur

ŞiŞman bunu beğendi.
  7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    herşeyden önce zayıflayacak kişinin:

**enerji ihtiyacını 6-7 günde hipotalamus ta " 7- 8.000 kcal " (_) hane , yani açık yaratması halinde vücut 1 kgs verir...enerji sarfityatını ve alınacak besini buna göre ayarlamanız gerekir...

sedanter yaşayan şişman (kilolu, yağlı) birisi (ki genelde insanlar günümüzde artık böyle ) bazal metabolizması 1.100 kcal olsun ve örneğin bir "fitnes "idmanında,antrenman başı 350 kcal yaksın ve buna besinlerin hazmı için 150 kcal ek gerektiğini farzedelim ,günlük diğer işler için 400 kca gereksin l ...toplamda 2.000 kcal gereken birisi 1.000 kcal lık bir enerji seviyesini besin yoluyla alırsa (-) açık 1.000 kcal /gün olur...ve toplamda 7 gün sonra 7 x 1.000 kcal = 7.000 kcal = (-) 1 kgs kütle kaybı olur...

**kütle kaybı (su hariç) , eğer karbonhidrat alınmazsa , vücut bir şekilde aldatılarak , karbonhidrat mekanziması tetiklenmezse (ki insanların enerji sistemlerinde bu mekanizma öncelikliidr) vücut önce "proteinlerden "enerji sağlamaya çalışır ve bu kaynakları ağırlıklı olarak kullanır , yağlar ise yedek akçe olarak tutulurlar,en sona vahim durumlara saklanır...oysa, belli oranda "karbonhidrat , özellikle kompleks olanlar (ki bunlar kan şeker seviyesi vücut üzerinde basit karbonhidratlar gibi ani radikal değişiklikler yaratmayan türlerdir) alınması halinde "stok yağlar da "belli düzeyde "proteinler" ile birlikte enerji seviyesi olarak kullanılır ve vücut daha "sağlıklı şekilde ", yağlara da dokunarak kütle kaybına başlar..

**zayıflama sürecinde , ki hele fitnes ,kardiyo gibi yoğun idmanlarda yapılıyorsa burda :

" elektrolitik denege "çok hassas bir konudur...su, mineral, enerji,elektrolitik optimizasyonu..

**ayrıca, zayıflama prosesinde "vitaminler "de , özellikle "oksidasyon reaksiyonu "sağlayan vitaminlerin vücutta bolca bulunması işlemin daha verimli şekilde geçmesini sağlayacaktır...

**diyetiniz uzun vadeli olacaksa kesinlikle tek tip olmamalıdır, yani "karbonhidrat, protein ve ve hatta yağ (eser miktarda) alınması gerekir...ve böylesi radikal diyetlerin 3-5 aydan fazla yapılması bayağı sakıncalıdır...dikkat!...))

Son düzenleme: 5 Aralık 2011
  8. AloneAssasin

AloneAssasin Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Protein tozundan önce doğal besinleri ekle , sabah kalktığın gibi yediğin 3-4 yumurta ve antrenmandan sonra yediğin 150-200gr yağsız tavuk göğsü diyetine olumlu etki yapar , daha az kas kaybederek yağ yakarsın.

Sayfayı Paylaş