Beslenme programım ve supplement kombinasyonu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Ozanus tarafından 22 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Ozanus

Ozanus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    18 yasında, 1.85 boy 77 kilo bir erkegim beslenme programım ve supplementlerim asagı yorumlarınızı merakla bekliyorum

Kahvaltı:
    3 bütün yumurta
    1 kase pişmiş yulaf ezmesi
    30 gr kuru üzüm
    1-2 şişe süt
    ve peynir salatalık fln :D

Sabah ara öğünü
    :
    1 şişe süt ile karıştırılmış 1 servis whey protein
    40 gr kabuklu yemiş

Öğle yemeği:
    225 gr göğüs eti(veya benzeri et çeşitleri)
    1 tam bugdaylı hamburger ekmegi
    2 kase domatesli salata

Öğleden sonra ara öğün:
    1 adet orta boy ton balığı konservesi
    yarım kase köy peyniri

Antrenman öncesi:
    aç karnına 1 tablet Universal Amino 3001
    1,5 Servis whey protein Hardline çilekli %100 whey ve aynı shake'in içerisine 1 çay kaşığı Universal Creatine
    1 büyük elma

Antrenman sonrası:
    1,5 servis whey protein suyla karıştırılmıs
    3-4 tane naneli seker

Akşam yemeği:
    evde ne varsa

Yatmadan önce:
    1 servis whey protein ve yarım çay kaşığı creatine su veya sütle karıştırılmıs

Pazar günü hariş haftanın her günü antrenman yapıyorum

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Öğünlerindeki protein ihtiyacini wheyden karşılamaya calısman büyük hata . Bunun yerine her öğün 100 gr tavuk göğsü yemen senin için daha faydali olacaktir. Wheyi de sadece sabah ve antrenman sonrası kullanarak güzel bir şekilde tasarruf etmiş olursun. SOn olarak amino ve hardline whey yerine adam akilli bir %100 whey alabilirdin. Örnek = dymatize iso 100

3. brhmcr

brhmcr Guest

Whey kullanımı azaltılabilir, genel ilke olarak güzel gözüküyor. Akşama yemeğide öğle yemeğine benzeyebilir. Kaç aydır çalışıyorsun?

4. Ozanus

Ozanus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    whey'i antreamn öncesi 1 ölçek ve sonrasında 1,5 ölcek ayrıca yatarkende 1 ölçek alsam nasıl olur?

akşam yemegi zaten hemen hemen benziyor öğle yemegine bizde, ailemde yemek zorunda oldugum için pek degiştiremiyorum

yaklaşık 5 aydır supplementsiz bu programı 2 gündür uyguluyorum

5. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Sabah kalkınca 1 ölçek - Ant. sonrası 1 ölçek .

6. bugraysl95

bugraysl95 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    ek besinin anasını ağlatanlardan nefret ediyorum oğlum creatin var amino var protein var sen bu gidişle 35 yaşında böbrek hastası olursun 5 aydır body yapan adamın supplement programına bak sende ne kadar kas kütlesi var ki onları besliyorsun !!! Anlamaıyorum O Kadar Zamandır yapıyorum bu işi daha agzıma protein tozu bile sürmedim amino creatini geç Yumurta var et var amacınız erkenden vücudu iflas ettirmekmi bende fitness yapmıyorum body yapıyorum yaklasık 100 kiloyum bu saçma sapan şeyleride kullanmıyorum Adam gibi yemeğinizi yiyin

7. brhmcr

brhmcr Guest

Wheyi sanmıyorum ki günde 2 den fazla alma ihtiyacın olsun. Yatmadan önce whey yerine lor ye. İdmandan önceki öğünün zaten protein olarak yeterli. idmandan sonra meyve suyuyla alabilirsin. Arzu edersen belki sabah ama fazlası zaten çöpe :)

Ayrıca 5 ay olmuş splement için erken, ben 6 ay saglam beslenmemıs ve idman yapmamıs birinin suplement kullanmasına karşıyım, çünkü istenen verim zaten alınamaz.

8. Ozanus

Ozanus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    whey kullanımımı azalttım artık antreman öncesi ve sonrasında 1,5 olcek alıyorum bide az veya kötü beslendigim günler yatmadan önce bi ölçekten biraz daha az

M&F dergisini karıştırırken aceminin suplement rehberi diye bi konu buldum burda sabah kalkınca fln arginin alın diyor fakat ben zaten universal amino 3001 kullanıyorum ve içinde arginin var universal3001 dısında ekstradan aminoasit almama sanırım gerek yok sizce ?

9. brhmcr

brhmcr Guest

Whey alimi tamamen tercih ve beslenmedeki boslugu doldurman ile alakali, tabi aslen zamanlama onemli, ben sahsen uyandigimda basit karbo ve idman sonrasi basit karbo ile alinmasi taraftariyim, eger hacim yonlu calisiliyorsa.

Universal 3001 etikette onerilen kullanim gunde 3-4 porsiyon yemeklerle alimidir. Bence yemeklerin yanina ornegin : sabah kahvaltisi ogle yemegi , idman oncesi 3tablet alinabilir. Beslenmen bu konuda da onem kazaniyor . Kirmizi et yedigim gunlerde ben amino alimini azaltiyorum ornegin. Arginine konusunda gelince arastirmalar GH uretiminde kullanilan/ yeralan amino asitlerden onemli bir tanesi oldugunu gosteriyor.Bu yuzden de AOL GH booster urunler var zaten. Ancak bence aldigin amino asit icerisinde bir miktar arginine simdilik yeterli gelecektir. (GH booster olarak 1000mg ustu arginine oneriliyor, gerek var mi? kisisel tercih ve idman kalitesi yogunlugu ile alakali) Arginine ayrica NO (nitric oxid) tetikledigi belirtilir boylece besinler hucreye daha genis damarlardan gecer. Aslinda onemli bir amino asit oldugu gercegi yadsinamaz ama su an ki evrede senin icin ihtiyac olmadigini dusunuyorum.

Sayfayı Paylaş