Beslenme Programım Ve Eksiklikler

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gencebayorhan tarafından 5 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gencebayorhan

gencebayorhan Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    19 yaşında,178 boyunda yaklaşık 80 kiloyum.yağ oranım %13. artık yurtta kalmamamdan ötürü beslenme programımı iyice oturtmaya çalışıyorum fakat takıldığım noktalar var.
    Programım;
    8.00 kalkış: 300-400 ml üzüm suyu,ardından syntha 6(su ile)
    8.30 :6 yumurta beyazı light beyaz peynir ve light sütle hazırlanmış omlet tarzı yemek ve yanında iki dilim light ekmeğin arasına sığdığı kadar light kaşarlı bir tost.
    8.45:100gr yulaf ezmesi (süt ve biraz balla beraber)
    9.30:1g glutamin
    10.00:animal pak
    10.30: animal pump
    11.salon
    salon sonrası 400-500 ml üzüm suyu,1,5 ölçek optimu whey,1g glutamin 2 gram civarı creatin,antreman esnasında powerade.

13.00:en az 100 gr steak 100 gr esmer makarna,sebze,yoğurt
    13.30 1g glutamin
    16.00:genelde ton balığıyla 100 gr civarı esmer makarna biraz da yoğurt
    19.00:100-150 gr tavuk fillet,sebze,yoğurt.(bu öğünle kompleks karbonhidrat antreman günüyse 50 gr civarı makarna antreman günü değilse genelde makarna yemiyorum.
    19.30:1 g glutamin
    22.30-23.00:1 ölçek syntha 6 ve yarım ölçek whey sütle beareber ve 1 g daha glutamin.

antreman olmayan günlerde 16.00 daki öğünü protein tozuyla ve kuru üzümle geçiştirdiğim oluyor akşam da karbonhidratı yok denecek kadar az alıyorum.

Kafama Takılanlar;
    Genel olarak eksik aldığımı düşündüğüm karbonhidratı ne zaman ne ekleyerek dengeleyebilirim?
    Hiç meyve yemediğmi farkettiğimden blender almaya karar verdim.Meyveyi ne arada ne sıklıkla yemeliyim?
    Bunun dışında yanlış/eksik olduğunu düşündüğünüz bölümler varsa doğrusunu öğrenmek mutlu eder?

Bu arada salona gitmediğim günler animal pump yerine 5gr universal creatine i biraz üzüm suyuyla kahvaltıda alıyorum ve glutamini 1-2 gr azaltıyorum.

Şimdiden teşekkürler

2. caladvwch

caladvwch Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    kivi de inanılmaz vitamin değeri var.1 kg portakaldaki vitamin değerine eşit. günde 1 tane yemenin vitamin açısından faydasını görürsün.

gencebayorhan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş