Beslenme programım ve önerileriniz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve merterturk34 tarafından 17 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Beslenme programım hakkında görüşleriniz

Anketin kapanma tarihi 18 Ocak 2013.
  1. Program iyi bu şekilde devam et

oy sayısı 0
    0,0%
  2. İdare eder daha iyi olabilir

100,0%
  3. program kötü bununla hiç bi gelişme olmaz

oy sayısı 0
    0,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. merterturk34

merterturk34 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ben Body bulding sporuna başladım ve şuan 2.ayımdayım ilk başladıgımda yememe dikkat edemiyodum ve şuan kafama koydum ve beslenme programım antremanım rutin hepsi artık düzenli bir biçimde gidiyor ve beslenmem şu şekilde

Kalkış:06.30:100 gram yulaf ezmesi sütle lapa olana kadar karıştırıyorum 1 adet 150 gram muz ve 1 yemek kaşığı bal ve 3 tane haşlanmış yumurta
    saat 10-11: 1 adet muz -elma- veyada kuruyemiş
    öğlen 15.00: 150 gram tavuk göğsü haşlanmış ve 1 adet haşlanmış patates
    antreman öncesi 19.00: pişmemiş hali 200 gram olan makarna ve 50-100 gram kuru üzüm
    antreman sonrası 21.30:150 gram tavuk göğsü ve 1 haşlanmış patates daha

bu arada boyum 1.78 ve kilom 70

şimdiden teşekkürler tecrübeli arkadaşlarım ve hocalarımın tavsiye ve önerilerini bekliyorum :)

Son düzenleme: 17 Ocak 2013
  2. merterturk34

merterturk34 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Cevaplarıızı bekliyorum lütfen ya doğrumu yanlışmı besleniyorum yanlış yoldaysam uyarın yani bcevap verin ama i

3. body_46100

body_46100 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Oto yedek parça ve aksesuar
    Yer:
    Kahramanmaraş
    supplement kullanıyor musun ?

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Ocak 2013
  4. merterturk34

merterturk34 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Şu anlık supplenemnt kullanmıyorum ama alırsam protein tozu almayı düşünüyorum çünkü gerektiğince yemek yiyorumdur heralde bu program hiç şaşmayacak bir program yani benim için fazlasını yiyorum eksiğini yemiyorum he bide bazen muz ve balı çıkartıp bebe bisküvisi koyuyorum yulaf ezmesinin içine :)

5. merterturk34

merterturk34 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ben zaten sadece beslenme programımın kilo almama uygun olup olmadığını sordum yinede sağol bu suplement önerilerini verdiğin için suplement alırsam protein tozu alırım onada şuan vericek param yok ancak 3.aya girdiğimde amino asit ve protein tozu alırım şuanki beslenme programıma odaklanmam lazım ona göre önerilerinizi bekliyorum :)

6. body_46100

body_46100 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Oto yedek parça ve aksesuar
    Yer:
    Kahramanmaraş
    benimde durumum aynı senin gibi :D 3. ayda bende amino asit ve protein tozu alacağım sana yazdığım ürünler gayet güzel ürünler onlardan almayı düşünüyorum o zamana kadar protein ağırlıklı beslemeliyiz bence :D

7. fitnes

fitnes Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kalkış:06.30:100 gram yulaf ezmesi sütle lapa olana kadar karıştırıyorum 1 adet 150 gram muz ve 1 yemek kaşığı bal ve 3 tane haşlanmış yumurta
    saat 10-11: 1 adet muz -elma- veyada kuruyemiş
    öğlen 15.00: 150 gram tavuk göğsü haşlanmış ve 1 adet haşlanmış patates
    antreman öncesi 19.00: pişmemiş hali 200 gram olan makarna ve 50-100 gram kuru üzüm
    antreman sonrası 21.30:150 gram tavuk göğsü ve 1 haşlanmış patates daha

öğün sayın fena değil.Ama kilo almak istiyosan bazı besin takviyelerini kullanmak zorundasın.Ayrıca kilo alma işini yağ ve karbonhidratı artırarak elde etmeye çalışırsan sonrada göbek eritmeyle uğraşırsın.o çok ayrı bi konu uzar gider.antremandan sonra patates yerine yumurta beyazı eklesen daha doğru olur.her gün düzenli olarak kuru üzümde pek tercih edilen bi öğün değil.öğlen kuru yemiş yazmışsın bu işlenmiş kuruyemişse eğer tamemen zarar verir beslenmene.en azından hergün olmamalı.günde 2 muzda fazla.muz kalorisi çok yüksek bir meyve.protein tozunun günlük masrafı sadece muzla kuruyemişten çıkar zaten.bence bazı değişiklikler yapman lazım.iyi çalışmalar.

8. brhmcr

brhmcr Guest

Kilo almak icin besin takviyeleri kullanmak zorunda degilsin ne kadar tecrubesiz bir yorumdur.

Boyle birsey yok kilo almak tamamen dogal beslenmeile gerceklesecek bir eylemdir.

Sahsen 59 kilodan 85 kiloya bir tane besin takviyesi almadan cikmis bir bireyim.

Lutfen 6 ay oncesi sporculara besin takviyesi onerirken cok ama cok hassas olalim.

9. fitnes

fitnes Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bi konuda sende haklısın ama benim söylediklerimin içide tamamen boşmuş gibi göstermessen sevinirim.çevremde karbonhidrata yağa gömülüp hacim yapmak için göbekle dolaşan bir çok insan var.kollar zayıf ama göbekli.sen bütün o kiloları sadece beslenmeyle aldım diyosan diyecek bişeyim yok zaten.farkındaysan şunu kullan bunu kullan demedim yani öneride bulunmak bu değil.araştırmaya başlaması gerektiğini söylüyorum sadece.pazardan elma alır gibi almamak gerektiğini formun heryerinde söylüyolar zaten.bende onları söyleyip asıl konuyumu atlasaydım.

10. brhmcr

brhmcr Guest

Soylediklerin dogru olmadigi surece tabi ki karsi cikacagim.

Dogal beslenerek bahsettiginin aksine kilo almisligim var, su an 5000 kalori civari besleniyorum ve gobeklenmedim. Beslenme olayini ve vucudunu taniyan kisilerde boyle sikinti cikmaz.

Dogru beslenme ile cok rahat 1 yil vucut gelistirme de bir yere gelinir, yeter ki bilincli olunsun .

11. fitnes

fitnes Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    anlaşılan bu konu uzayacak.yağ ve karbonhidrata gömülmenin yanlış olacağını söylüyorum.düzenli bir programda protein ve karbonhidrat dengesini korumaktan bahsetmiyorum.yani derinde aynı şeyden bahsediyoruz aslında.tüm dünyanın kullandığı ürünlerin boşluğundan bahsediyorsan bilemem.tek ayrı düştüğümüz kısım takviyelerin gerekli olduğunu söylemem.arkadaş için biraz erken belki o konuda haklı olabilirsin.ama dediğiminde arkasındayım.sende biliyorsunki takviyeler zamanında ve dengeli kullanılmak şartıyla gerekli.erken başlarsın geç başlarsın kimsenin zamanlamasına karışacak halim yok.gerekli olduğunu söylüyorum sadece.ayrıca başla geç kalmışsın falanda yazdığımı hatırlamıyorum.Benim anlatmaya çalıştığım kısmı anlarsan konu dallanmıcak ve daha yararlı olucaz arkadaşa.yoksa bilgi çorbası yapıcaz burda.ego tatminide diyebiliriz.ve yararsız cümlelerle dolu bir konu.

12. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Fitnes öncelikle şu konuyu aydınlatalım. Sayın Brhmcr'yi iyi tanırım ne yediğini ne kullandığını biliyorum. günde 4900 kalori alıyor.

Kendisi her fırsatta supplementler aldığınız doğal besinlerin %20 sinden fazla olmasın diye sürekli uyarı yapan bir insan.

Ben 6 ayda 50 kilo verdim hatta 1 ayda 16 17 lere gördün. Brhmcr nin beslenme düzeni ve bilgisi sayesinde bu kadar çabuk ilerledim.

Supplement ve beslenme konusunda bilgim olduğunu kabul etsemde Brhmcr nin yanında bildiklerim ilkokul fişi kalır.

Kendisi tespitinde doğrudur düzgün beslenme ile çok sağlam vücut yapılabilir. Supplementsiz 44 kolu olan adam biliyorum ben.

Forumda zaten genel geçer bilgileri yazmak uygun değildir. Brhmcr ise sizin eksik yada yanlışlarınızı düzeltmekle yükümlüdürki yeni başlayan arkadaşlarımız yanlış yönlendirilmesinler.

Ayrıca kalorisi çok dediğin muz 100 kalori civarindadır. günde 4 tane yesen ne olacak ?

Kuruyemişlerdeki yağ en sağlıklı yağlardandır ayrıca içinde çinkoda bulunmaktadır. Erkeklerin sperm ürüteminde azda olsa yardımcısıdır.

Ayrıca kilo almak için o garnierleri alanları hiç anlamadım halada anlamam ...

1 kişi bunu beğeniyor.
  13. brhmcr

brhmcr Guest

Buraya kadar hersey guzel, ancak muza burda gerek yok, bal konusu ise tamamen yaglanma duzeyin ile alakali yani cabuk yaglanan yapidaysan kullanma yeterli karboyu zaten yulaftan alirsin

Buradaki ara ogun onemli 10-15tane karisik fistik findik guzel olacak.Kuruyemisler tuzsuz oldugu surece iclerindeki yararli yaglar icin onemlidir ancak bol kalorili olduklari unutulmamali

Kuru uzume gerek yok digerleri hos yesillik salatasi vs koy.

Genel anlamda proteini kilon carpi 1.8, karboyu 3 - 3.5 , yagida 0.8 gram yapabilirsin.

Gunde 1-2 kupa yesil cay ve kilon carpi 30 ml su icmeni tavsiye ederim.

Tuzu gunluk 5 gram tepeleme tatli kasigi ile sinirlamani tavsiye ederim.

Toplam BMR sanirim 1600 - 1900 araligindadir.

Haareketli ve hizli metabolizman varsa 3000 kaloriye kadar idmanlarla rahat alabilirsin.

Kendi vucudunu en iyi taniyan sensin.

Uzun sure supplement kullanmaman dilegiyle

14. merterturk34

merterturk34 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle çok teşekkür ederim aradığım cevapların hepsini brhmcr verdi zaten çok teşekkür ederim 3.aya girerken hardline %100 Whey protein 2.3kg almayı düşünüyorum peki almalımıyım ?
    öğrendiğim kadarıyla bu beslenmeyle devam edersem zaten kilo alıyorum 1 ay 4 kilo almışım ölçülerim artmış yani 3.ayda protein tozu almak mantıklı dimi?

Sayfayı Paylaş