Beslenme programım son hali

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mr unstoppable tarafından 27 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mr unstoppable

mr unstoppable Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Sabah
    Yulaf ezmesi 100 gr yoğurt + muz + çay kaşığı bal
    2 yumurta 1 tam, 1 domates ve salatalık, 2 kibrit kutusu peynir
    AraÖğün
    ülker mavi yeşil bisküvi
    Öğle
    Sandiviç ekmeği ile 80 gr ton balığı
    Araöğün
    15 adet badem
    Antreman
    saat 19:30 Akşam yemeği tavuk, köfte veya balık yanında çorba genellikle telşehriye çorbası

Boy 177 kilo 60 öğle yemeğinden ve akşam yemeğinden sonra kalıyorum aç kalıyorum diyebilirim ne tür yiğecek yiyebilirim
    Protein tozu olarak bsn syntha-6 kullanıyordum bitti yakın zamanda tekrar almayı düşünüyorum

2. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum en basta kahvaltındakı yumurta sayısını arttır tabı beyazını , sonra kılo ve boyunu goz onunde bulundurursak bu spor ıcın zayıfsın karbonhıdrata yuklenmen lazım bol bol spordan ıkı saat once pılav veya marna yanına da 100 gr tavuk balık artık hangısınden ısterse canın varsa furumun kırmızı et yagsız bunları yapman lazım

3. mr unstoppable

mr unstoppable Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Makarna ve pilavı yağsızmı yapıyım peki?
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Kasım 2013 ---
    He birde sadece antreman günlerindemi yiyeyim ?

Son düzenleme: 27 Kasım 2013
  4. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Yeşil bisküvi
    fındık fıstık gibi yiyecekleri ara ögün olarak kullanma bunlar senin için atıştırmalık olsun.Ton balıgınıda ana ögün yerine ara ögünde tüketmek tercihin olsun.. Ara ögünün kilo alımında o kadar çok rolü varki. Genel olarak verebilcegim tavsiyeler
    Protein tozunu idman sonrasi yada idman sonralarina doğru tüketmeye başlayabilirsin.
    Sabah ilk kalktiginda yarim ölçek protein tozu içebilirsin.. idman öncesi kullanmana gerek yok.
    Sabah kahvaltisina sut, lor peyniri ekleyebilirsin.. Eger sporda yeniysen 2 yumurta şimdilik yeterli eger 3,4 ayini tamamladiysan sayıyı yükselt.. Bana göre
    Sabah ve öglen arası en iyi ara ögün, portakal suyu ve 3 büyük haşlanmış patatess.. doymazsan ceyrek ekmegin arasına helva olabilir vakit bulursan araya kuruyemiş sıgdırabilirsin... Öglen ve akşam yemeklerinde et , tavuk ve balık eksik etme.. Bulgur, lapa, makarna, patatess herzaman vazgeçilmezin olsun.. Meyve muz, elma ,kivi günlük 3unden tuketmeye caliş.. yag oranin çok düşük ise tabiri caizse bir deri bir kemik isen yagsız tuzsuz olaylarına pek kafanı takma..
    Günlük 5 ögün tüketmeye çalış.. idman sonrası lapa,tavuk iyi tercih.. boş vakitlerde makarna bulgur tabagı elinden düşmesin.. portakal, elma, üzüm suyu yemeklerine eşlik etsin.. keyif yapmak için patlamış mısır senin için gayet ideal..

5. mr unstoppable

mr unstoppable Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Çok güzel yazmışsınız teşekkür ederim tavsiyelerinize uymaya çalışacam.

onurefe7 bunu beğendi.
  6. mr unstoppable

mr unstoppable Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Öğle yemeğime makarna ekledim :)

7. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    evet kardeşim yağszı yemeye çalış ama yagsız olacagı ıcın yapısacaktır onlar bırbırıne bıraz zeytınyagı kullanmanın bı zararı olmaz :) ;)

8. mr unstoppable

mr unstoppable Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Makarnaya 80 gr ton balığı katsam nasıl olur? Yoksa makarnadan sonra araöğün şeklindemi yiyim:)

9. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    bi konserve ton balıgını ara öğün olarak yiyebilirsin

10. mr unstoppable

mr unstoppable Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Bugün öğle yemeğinde çiğköfte dürüm yedim çok pişmanım nedense kilo verdikden sonra böyle şeyler yiyince çok kafama takıyorum rahatlatın biraz beni :(

11. kubilaykıbrıs

kubilaykıbrıs Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir-kıbrıs
    kilo almak istersen beslenmen düşük diyebilirim 15 yasındaki birinin porsiyonları var.Protein tozundan önce porsiyonlarını arttırman gerekli sağlıklı yaşamlar.

12. mr unstoppable

mr unstoppable Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Sabah 100gr müsli 200 gr yoğurt 1 muz ve ilk mesajda yazanları yedim yulaf yemedim
    ara öğün mavi yeşil bisküvi yedim
    öğle yemeğinde 1 tabak makarna + 80 gr ton balığı yedim
    1 saat sonra antreman yapıcam antreamandan sonra ne yemeliyim ? 50 gr yulaf ezmesi +yoğurt + 10 adet badem yesem nasıl olur?

13. kubilaykıbrıs

kubilaykıbrıs Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir-kıbrıs
    kısaca anlatayım antreman öncesi karbon hidrat alınır.Fakat komplex almak çok daha etkili yani karbon hidrat + protein burda asıl konu karbon hidrat ve proteinin ne olduğu yani kaliteli karbon hidrat ve protein almalısın (bunların neler olduğunu öğrenmek için forumda arat),spor sonrası alıcak olduğun protein miktarını arttırman gerekir çünkü sen sporda vücudunu parçaladın bunun onarılması içinde bol miktarda protein alman lazım ayrıca glikojen depolarını sporda boşalttığın için gene karbon hidrat almak zorundasın dediğim gibi proteinin kaliteli olması daha iyi bir inşaat demek, Örneklendirecek olursam spor öncesi 2 tabak makarna 80 gram balık yiyorsan spor sonrası 1 tabak makarna 160 -200 gram balık yemen en doğru oranlar olur.Kuru yemişlerde bol miktarda protein olmasına rağmen kalite farkı çok fazla balık yemekten sıkılırsan yumurta beyazı,tavuk ben pek yemiyorum ama kırmızı et yersin.

Sayfayı Paylaş