Beslenme Programım + Protein Tüketimi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve CRAIG86 tarafından 27 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. CRAIG86

CRAIG86 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İyi Günler Herkese.Şöyle bir program yaptım kendime yorumlarınızı bekliyorum ve yanlış yaptığım şeyleri düzeltmenizi.Şimdiden çok teşekkür ederim.

Sabah kahvaltısı
    300Ml yarım yağlı süt : 9 gr protein + 4,5gr yağ
    Corn Flakes 50 gr :5 gr protein
    2 yumurta (Sarısıyla) :12 gr protein + 10 gr yağ (Tost Makinesinde Yağsız)
    1 dilim kepek ekmeği

Ara : 11-12 gibi
    1 meyve

Spordan sonra Yarım Saat içinde 16:00 gibi
    1 Ölçek (30 Gr) Protein tozu + 300 ml süt :toplamda 32 gr protein yapıyor

Sonra eve geliyorum ve en geç 19:00 gibi akşam yemeği yiyorum
    100-125 gr lor peyniri + 1 domates + kırmızı pul biber ve 1 çay kaşığı yağı tavaya atıp güzelce pişiriyorum ve doğal olarak kuru kalıyor yarım çay bardağı süt ve yarım çay bardağı suyu karıştırıp onları pişiriyorum içine 2 tane yumurta beyazı kırıyorum sarılarını koymuyorum akşam yağ oranı az olsun diye.

Saydıklarımda 30-35 gr arası proteın yapıyor
    ve böylece yemek faslını bitiriyorum.bu konuda çok azimliyim 15 ayda 25 kilo verdim.98 den 73 e düştüm ve 1 gram çatlak ve sarkma yok çünkü spor yaptım.

Spora 14:00 gibi gidiyorum yarı aç yarı tok oluyorum.
    Sporda hakkını veriyorum bütün hareketlerin.kaldırabilceğim ağırlıktan fazla takıp yarım yapmıyorum.tam şekilde yapabildiğim kadar çalışıyorum.12-18 tekrar arası değişiyor.antrenmandan önce 10dk bisiklet,10 dk koşu , biraz fitness
    ( https://www.youtube.com/watch?v=mkmcLQJDYy4 ) ve esneme hareketleri yapıyorum.
    spora başladıktan sonra hareketler arası mesela 4 set yaptığım hareketler arasında en fazla 1 dk ara oluyor soğutmuyorum kasları devamlı uyarıyorum.
    toplamda günde 80 - 85 gr protein alıyorum zaten yağ kullanmıyorum çok zor kalmadıkça.protein tozunuda fazla kullanmak istemiyorum biraz daha doğal besleneyim diyorum.sizce programım doğrumu.

ölçülerimi vereyim 1 ay sonra yine yazıcam 25 temmuzda başladım disiplinli çalışmaya.

Boy : 1,78
    Kg : 73-74
    Biceps: 35 cm
    Bel :76-77 cm
    Kalf : 40 cm
    Omuz (Genişlik) : 113 cm
    Göğüs :100 cm
    Üst Bacak : 55

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    sımdı oncelıkle beslenme programında bırcok aynlıs nokta var

gunde 3 ana 3 ara ogun olsun

mın 4 ogun proteın ıcersın

sebze meyve daha fazla olabılır

cornflkes yerıne yulaf daha uygun olur

yumurtaları tam yemk yerıne 1 tam daha cok beyaz daha ıyı olur

bazı arkdaslar yanlıs dıyebılır ama bence gunluk 1.5gr proteın sana yeter buda senın ıcın yklasık olarak 120 gr proteın yapar

beslenmende bıtkısel proteınlerıde hesaba dahıl etmıssın forumda bu tarsma mevcut oku eger bıtkıselleride dagıl edıceksen kı bn edıyorum bole yapman da bır sakınca yok ama eger etmıceksen cornflkes gıbı kaynaklardan gelen proteını saymaman gerekır

3. CRAIG86

CRAIG86 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim cevabınız için.ama iştahım çok fazla yok benim ve olmadığı için yediğim zamanda protein ağırlıklı yiyeyim diyorum.bide sebze haftanın bazı günleri yiyorum.ama meyve çoğu zaman var.şeker kullanmıyorum ve cola cips kesinlikle ağzıma sürmüyorum.canım çok kola isterse 250 ml lik bi tane zero alıyorum 2 yudum alıp atıyorum.tatlıda haftada 1 gün.bi ara jason statham ın programını uyguladım ama tabii o adamlarda ilaç kullanmadan olmuyorlar buda gerçek

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    aslında kucuk de olsa araya bıseyelr sıkıstrabılırsın bende eskıden hıc ıstegı olmayn bırıydım ben hep arada bole 2-3 lokmada yenebılcek seyler tasırdım

ornegın tavuklu sandvc yapardım kepeklı tost ekmegıne ama bunu 2 ye bolerdım arada yerdım yarım yarım

sebze olsun en agzından gunde 1-2 kez salata ye bol bol :)

5. CRAIG86

CRAIG86 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tavuklu sandviç yedim bu ay içinde çok lezzetli oluyor ve yeniden ölçülerimi yazıyorum.dün antrenman yaptım bugün ve yarın off günüm ve en son aldığım ölçünün üstünden nerdeyse 1 ay geçti.

kilo : 75
    Biceps:36-37 arası tam 37 değil
    Bel :77 cm
    Kalf: 41-42 cm
    omuz: 118 cm
    göğüs: 103 cm
    üst bacak:53 cm
    bacaklarımın incelmesini aşırı derecede koşmaya baglıyorum :)

Danny Boy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş