Beslenme Programım Nasıl

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mart09 tarafından 18 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. mart09

mart09 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Sabah(07.00)
    4 Yumurta+ 20-30gr lor+1 bardak süt+3 dilim tam tahıllı ekmek

Öğleden Önce(11.00)
    1 konserve superfresh ton balığı

Öğleden sonra (14.00)(İdman Öncesi Öğün)
    Pilav+1 Bardak Süt+ idmandan 30 dk önce muz

İdman Sonrası
    250 Gr tavuk+2 bardak süt

sonra sütle günü kapatıyorum kilom 68 ilginize teşekkür ederim

2. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Kotu sayilmayacak bir beslenme programi. Toplam kalori ve gunluk ihtiyaclarinizi karsilama konusunu bilemiyorum tabi.
    Ayrica kilo almaya mi calisiyorsunuz, kas yapmaya mi, yag yakmaya mi?

Bir kac onerim var:
    - 1 gunde 5 bardak sut iciyorsunuz, normal degil. Ben idman oncesi sutu gereksiz gordum, tabi sizin ayri bir mantiginiz olabilir orada. Pilavin yaninda sut de pek istah acici gelmedi sahsen. Ayrani tercih ederim. Sutler light degildir umarim?

- Aldiginiz ton baligina dikkat edin. Normal ton baliklarinda aycicek yagi kullanilmakta. Aycicek yagi omega 6 yogunluklu ve sagliksiz bir yag. Zeytinyagli ton baliklari var piyasada ancak kullanilan zeytinyaginin kalitesini saibeli goruyorum. Light yani yag ilave edilmemis ton baligi almanizi oneririm. Genelde fiyatlari da ayni seviyelerde oluyor zaten. Ayrica kaliteli (naturel sizma zeytinyagi (extra virgin)) bir zeytinyagi alip, ton baliginizin uzerine dokerek, hem tadini, hem de aldiginiz besinin kalitesini arttirabilirsiniz. Tabi ton baligindaki agir metal riskini de unutmamak lazim, cok sik tuketilmesi risk tasiyabilecek bir gida. Arada bir baska bir protein kaynagiyla degistirilerek tuketilmesi daha iyi olabilir bence. Ornegin lor peynirine yine zeytinyagi, roka, kekik ekleyerek atistirmalik bir ara ogun yapiyorum bazen. Yaninda da kekikli veya baharatli bir cay iciyorum, keyifli oluyor.

- Kahvaltinizdaki ekmegi sebze veya salatayla degistirmenizi oneririm veya azaltilabilir. Glutenin zararlari konusundaki arastirmalar ve aciklamalar her gecen gun artiyor. Ayrica tabi boyle guzel bir kahvaltiya tahil ekleyerek yazik ediyorsunuz benim gorusume gore. En azindan 1 dilime dusurup, yanina roka gibi yesilliklerle takviye yapilabilir. Ben yumurtama ispanak katiyorum ornegin. Umarim yumurtalariniz da sadece beyazi degildir.

Simdilik gorduklerim bu kadar. Dusuk karbonhidratli sayilabilecek guzel bir diyet.

3. mart09

mart09 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle İlginize Çok Teşekkür Ederim
    Ben Kas Yapmaya Çalışıyorum Geçen Yazdan beri kas yapmaya çalışıp beslenme programımdan kaynaklanan sorun yüzünden gelişemedim ancak 2. dönem başlayalı 1 ay oldu ve gözle görülür etkiler oldu .
    süt yarım yağlı içiyorum pilavla birlikte içmemin sebebi günlük protein miktarımı tutturmaya çalışıyorum açıkcası.
    Yumurtalarıda çırparak yiyorum tekrar teşekkürler

Sayfayı Paylaş