Beslenme Programım Miktar konusunda yardım lazım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve soncirit tarafından 28 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. soncirit

soncirit Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    Boy:184 Kilo:77 Yaş:19

Sabah Kahvaltısında

katobolitik etkiyi kırmak için basit karbo alımı(Ballı ılık süt.. tercih sebebim ucuz olduğu için.)
    1,2 dilim fırın ekmeği
    4 tane yumurta 2 si sarılı.
    100 gr peynir
    8 adet zeytin.
    =35 gr protein.

öğle yemeği
    üniversite öğrencisiyim kampüste ne yemek çıkıyorsa yağsız olanlarından dikkatli bir şekilde yiyorum...

Akşam idman öncesi almam gereken karbo miktarı nedir ? örneğin makarna ile almak istiyorum karbo ihtiyacımı kaç gram makarna haşlamalıyım veya kaç gr karbo ihtiyacım var....??

AKŞAM

idmandan 2 saat önce makarna+patates+lapa pilav(Bunların miktarı hakkında yardım lazım.)
    idmandan 1,5 saat önce (yani karbo alımından yarım saat sonra) 100gr lor peynir-ton balığı-4 tane yumurta (50 gram proteini aşmıyacak şekilde.)vs vs...
    =ortalama 34-40 gr protein

idmandan hemen sonra basit karbo alımı için 2 dk sonra 1 bardak ballı süt.(Bal 1 yemek kaşığı.)
    15 dk sonra Boşalan glikojen depoları için komplex karbo olan makarna,patates ve lapa pilav tercih ediyorum--(alsammı almasammı buna siz karar verin.)
    30 dk sonra ise protein ihtiyacı için 100gr lor peynir 4 tane yumurta(2beyaz2sarı)....
    =Komplex Karbonhidratı saymaz isek 30 gr protein

Son düzenleme: 28 Ekim 2012
  2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Antremandan önceki karboları 150 gr bulgur , pirinç olarak ayarlayın

Antremandan sonra ise karbo olarak sebze tüketebilirsiniz çünkü akşamları karbo alımını yarıya indirmek mecburiyetindeyiz

Sayfayı Paylaş