Beslenme programım hakkında yardım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Pbb tarafından 7 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Pbb

Pbb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öğrenci olduğum için düzgün bir beslenme programım olmuyor ama şuna uymaya çalışıyorum sizce doğru mu ya daha iyisini yapabilir miyim:

Sabah
    50-100gr Lor peyniri
    3 yumurta beyazı (bunu artırmalı mıyım)
    100ml süt ile alabildiği kadar yulaf ezmesi + 1 çay kaşığı bal (bunu çıkarmalı mıyım)

Öğlen (12:00-13:00 arası)
    Yemekhaneden çıkan yemek: Genellikle Etli sulu yemek ve pilav 1200 kalori civarı

Spordan 1 saat öncesi
    1 fincan 2si1 arada kahve

Öğlen yemeğinden 2-3 saat sonrası spor (15:00-17:00 o günkü ders programına göre)

Spor hemen sonrası
    500ml elma suyu ve bal yada bazen jelibon

Spor sonrası 20-30dk (17:00-19:00 civarı)
    Hazır 100gr döner ve lavaş ya da light yağı süzülmüş ton balığı 2 konserve (104gr). İkiside 500ml elma suyuyla beraber (bunu yanlış mı yapıyorum)

Akşam geç saatlerde (22:00 civarı) de atıştırmalık ürünler süt, havuç vs.

Sorularım:
    Bu programı nasıl iyileştirebilirim neleri doğru neleri yanlış yapıyorum
    Bazı günler geç uyumak durumunda kalıyorum 02:00-03:00 civarı. Haliyle acıkabiliyorum akşam atıştırmak için neler yiyebilirim protein karbonhidrat hangisini almalıyım yada almamın zararı ne olur
    Çoğu zaman 12:00 gibi kalkıyorum ve sabah öğünüm haliyle sekteye uğruyor bunu nasıl çözerim ne yapmam gerekiyor
    Yulaf ezmesini nerede kullanacağıma karar veremiyorum salon hocam ara öğünlerde kullanmamı söyledi fakat pek uyamıyorum sizce ne yapmalıyım

Yaşım 20
    Boyum 195
    Kilom 98
    Şuan bu görünümdeyim:
    123 (1).jpg
    Karın bölgemi eritmek vücut yağ oranımı düşürüp kas gelişimimi artırmak daha fit toplu bir görünüm istiyorum.

Şimdiden teşekkürler

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş