Beslenme Programım hakkında sorular..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve estell tarafından 16 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. estell

estell Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. 28 yaş, 179 boy, 76 kilo. Hedefim atletik bir vücut.

Aşağıda kendi uyguladığım beslenme programım var.

07:30
    Omlet ( 5 yumurta + 50 gr light kaşar) = 50 gr protein
    50 gr ezine peynir = 10 gr protein
    1 domates
    1 salatalık
    5 zeytin

10:30
    1 elma
    1 salatalık

12:30
    çiğ gramajı 200 gr tavuk gögüs haşlama(az zeytin yağı ile kavrulmuş) = 40 gr protein
    salata

15:30
    1 elma
    1 salata

18:00
    çiğ gramajı 150 gr yağsız kuşbaşı haşlama (az zeytinyağı ile kavrulmuş) = 30 gr protein
    az kalorili zeytinyağlı yemek ( ıspanak, kabak yemeği vs.)

20:00 antreman oncesi= 1 muz + 1 ölçek protein tozu su ile = 25 gr protein

21:30 antreman sonrası = 1 ölçek protein tozu su ile = 25 gr protein

23:00 50 gr lor peyniri = 10 gr protein

190 gr protein ediyor sizce fazla mı?

bu yemek düzeninde tavuğun yerini bazen lor+ yağsız ton balığı şeklinde değiştiriyorum
    yatarken lor peyniri yerine bazen yağsız süt içiyorum.

Çalışma programım ise Pazartesi= Gögüs, Kol
    Çarşamba = Omuz, Arka Kol
    Cuma = Sırt, Bacak

hafta içi çalışmadığım günler 45 dk koşu ya da 1 saat bisiklet ya da kum torbası ile boks antremanı.
    Gene çalışmadığım gunler yapabilidiğim kadar şınav, y. mekik

6 aydır bu spor ile uğraşıyorum. Protein tozune yeni başladım. Optimum Neutreon Whey kullanıyorum.

Ne dersiniz arkadaşlar, protein miktarı, çalışma düzeni, dinlenme aralığı gibi noktalarda hatalarım var mı?

2. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    1 öğünde 30-40g proteinden fazla almana gerek yok. O yüzden sabah yediğin kaşarı 10:30 da ye. Ve sabah karbonhidrat al. Yulaf yiyebilirsin sabah. Ayrıca karbonhidrat çok az alıyorsun. Protein kadar karbonhidratta önemlidir.

Antreman sonrası protein tozunun yanında basit şekerde almalısın.

Yatarken lor peynir yerine yağsız beyaz peynir yersen çok daha iyi olur. Lor da yağ da var çünkü

3. atlantiss

atlantiss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar ben 33yaşında bayanım 172 boy 56 kiloyum haftada 4gün 1saat koşuyorum 30dk egzersiz harektleri yapiyorum 6aydır böyle devam ediyorum normal kahvaltı yapiyorum spordan 1saat önce 1bardak süt yada meyve tuketiyorum,sonra kahvaltı yapiyorum öglen yemek akşam yemek yiyorum ama ne yemek olursa onları yiyorum,tabi salata meyvede tuketiyorum,ama proten tozları kullanmak istemiyorum kaslarımı dahada güzel görünmesini istiyorum lütfen bana kas çalişmalarında hangi hareketleri yapıcagimi ve beslenme programı düzenlesenis çok acil yardım istiyorum,şimdiden teşekkürler:))

Son düzenleme: 17 Kasım 2011
  4. estell

estell Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    karbonidratı bilerek kıstım. Biraz zayıflamaya - yağ yakmaya ihtiyacım var. Gunluk kalori değermi 2000 civarında tutmaya calısıyorum. Kaşar konusunda haklısınız aslında. Sabahki omletteki peynir de biraz tad vermesi için, zevkine yani. Gene de yumurtayı azaltabilirim kahvaltıda.

Fikirler için teşekkürler.

5. w4hyn3ot

w4hyn3ot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    biraz alakasız olcak ama 7.30 da kahvaltı yapıyorsun demekkı en gec 7 de kalkıyorsun 11.30 son ogununu yıyorsun en erken 1.de uyuyorsun yanı en fazla 7 saat uyuyorsun tahmınımce bu sure cok daha az unutmayalım beslenme kadar uyumakta cok onemlı tesekkurler.

6. estell

estell Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gönül ister ki 12 saat uyuyabileyim. Ama iş, güç malum. Şu an da bile yapmak istediğim bir çok şeyi zaman yetersizliğinden yapamıyorum. Vg yarışmalarına da katılmayacağıma göre hayatımın merkezine bu işi almam gerekmiyor diye düşünüyorum. Sağlıklı yaşamak için düzgün besleniyorum. Fit bir görünüş için spor yapıyorum. Ama keşke imkanım olsaydı da saatlerce uyuyabilseydim.

Sayfayı Paylaş