Beslenme Programım Hakkında Görüşleriniz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve l!ch tarafından 7 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. l!ch

l!ch Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Herkese Sağlıklı ve Spor dolu günler dileyerek başlamak istiyorum,
    Kendimce bir beslenme programı oluşturdum ve spor ile beraber kilo vermeye çalışıcam,
    Daha önceden 100 kilo civarlarındaydım 2 ay içinde 85 kiloya düşmüştüm fakat eminim kas kaybımda gerçekleşmiştir.
    Bu sefer biraz daha bilinçle gerekirse daha yavaş kilo vererek yoluma devam etmek istiyorum. Yıl sonunda da askere gideceğim,
    Siz Değerli Forum arkadaşlarımın bilgilerini benimle paylaşacağı kanaatindeyim ve şimdiden teşekkür ederim.

Beslenme programım şu şekildedir,
    Sabah:
    -2 Yumurta 1 tane sarı
    -50-75 Gr lor peyniri
    -1 Salatalık
    -2 Dilim kepek ekmeği

Öğlen:
    -100 Gr tavuk (yağsız tuzsuz göğüs eti tavada)
    -1 Patates veya 100 Gr kadar Yağsız tuzsuz kepekli makarna(Tadı biraz birşeye benzesin diye içine lor koyuyorum çoğu zaman)
    -Light Yoğurt yiyorum veya Light Ayran içiyorum

Akşam:
    -200 Gr kadar tavuk (yağsız tuzsuz göğüs eti tavada) veya 300 Gr kadar Levrek Fırında buğulama yapıyorum.

Ara öğünlerdede çok aç hissedersem Eti form kemiriyorum ve bol bol yeşil çay içiyorum.

Bunlara ek olarakta idman öncesi L-Karnitin kullanıyorum Hardline likit 1000mg 2 kapak alıyorum.

Yeteri kadar protein ve karbonhidrat alıyormuyum acaba hesaplamaya çalıştım ama bütün sitelerde farklı değerler yazıyor ve gr olarak hepsi birbirinden farklı işin içinden çıkamadım.

Spor programım ise
    1. Gün Göğüs,Biceps ve Triceps
    2. Gün Omuz,Kanat ve Bacak
    3.Gün ilk haftam olduğu için et kesiklerinden ötürü birşey yapamadım ama ip atlayıp kardiyo yapmayı düşünüyorum,

Bunlara ek olarakta her gün idman öncesi ve sonrası 10 ar dk olmak üzere koşu bisiklet 10 dk Mekiklerim Ters , Düz 25x3 Twist ve Yana eğilme 100x3 yapıyorum
    Zamanlar birşeyler olacağını biliyorum fakat bilinçsizce birşeyler yapıp vucudumada zarar vermek istemiyorum.
    Şu anda 1.87 boyum ve 100 idim 97lere düştüm kilom var. Yaşımda 25.

Eklemek veya çıkartmak istediğiniz birşeyler varsa seve seve dikkate alırım Zaman ayırıp okuduysanız eğer çok teşekkür ederim şimdiden.
    Eğer yararlı olacağını düşünürseniz fotoğrafımıda paylaşabilirim.
    Sağlıklı günler dilerim weightlifter..
    Tekrardan Teşekkürler..

2. l!ch

l!ch Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Ayrıca Protein tavsiyeleriniz olursa değerlendirebilirimde..
    İşime yarayacak birşey idman sonrası kullanabilirim..
    Umarım yardımcı olursunuz.
    Teşekkürler

3. l!ch

l!ch Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Ayrıca Yıl sonunda askere gideceğim orada protein tozu kullanabilirmiyim bilmiyorum. 1 Ay için başlamak ne kadar doğru olur ?
    Teşekkürler..

4. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba Ben beslenme programını cok kotu bulmadım ama karobonhidrat az gibi eklenebilir.
    Light urun kullanmam ben
    ara öğun cok kotu ( diet mi yapıyosun:) ben bile yemiyorum :) )
    300gr levrek cok asırı givi geldi.

1 ay icin protein tozu kullanma
    Bunlar benim fikirlerim, antremanın icin BB ciler yorum yapasınlar. Ben rica ediyim kırmazlar beni :) BB ci arkadaslar bu arkadasımız askere gidecek ve yardımlarınızı rica ediyoruz.

5. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle hayırlı tezkereler..

Allah yardımcın olsun.. Bende 8 ay oldu geleli askerden... Allah sabır versin :)

Beslenme programına geçersek

Yumurtayı 4-5 e çıkartabilirsin.. Yani 2 tam 2 beyaz gibi

Onun dışında günlük 10 ar tane badem fındık fıstık yiyebilirsin ara öğünlerde çok acıktıgın zamanlarda..

Protein tozu olarak ben whey 4 phase kullanıorm bence çok iyi . tadıda süper

6. l!ch

l!ch Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Ne yazıkki diet diet diet evdekilerde sağolsun çok yardımcı oluyorlar.. Gelsin pideler gitsin kebaplar mis kokan yemekler derken.. "Seni sınayacaklar Yeğen" repliği geliyor hep aklıma :)
    300 Gr Levrek dediğim temizlenip kılçıklarını falan çıkardıgında tahminim 150 gr falan et yiyorumdur :)

Aralara besin değerlerine bakıp haşlanmış sebzelerde ilave etmeyi düşünüyorum.. hep aynı şeyleri yemek sağlığıma belki zarar verebilir emin değilim..

Teşekkürler fikirleriniz için :)

7. eyp

eyp Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yumurtayı arttırabilirsin beyazını tabi az gibi geldi bana:)

8. melcan61

melcan61 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    sabah öğününe sarısız 2 yumurta daha ekleyebilirsin beyazını . öğle yemeğinde balık akşam yemeğinde tavuk tercih etmen bence daha iyi olucaktır senin için . vede sürekli aynı şeyleri yemek rutine döneceğinden yağsız kırmızı et felanda ekleyebilirsin yine öğlen yemeğine . sebze demişsin özellikle balık ve etin yanında doğru sebzeleri yemen çok iyi olucaktır . karnıbahar roka brokoli gibi .

Bodyyci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş