beslenme programım (amaç definasyon)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve serkanozennn tarafından 6 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. serkanozennn

serkanozennn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    herkese merhaba 6 aydır bu sporu yapıyorum 21 yaşındayım 1.84 boyunda 95 kgyim 11:30 4 yumurta 1 i tam 150 gr lor 1 bardak light süt 100 gr corn flakes yada yulaf ezmesi 1 tablet solgar vm-75 1 tane bemiks c vitamini
    14:30 öğlen yemekhanede ne çıkarsa karbonhidrat sıkıntı olmuyor genelde
    17:00 1 ölçek protein tozu 1 bardak light süt
    18:00 antreman(antremandan hemen sora 5 gram glutamine 500 ml üzüm suyu)
    19:30 yarım tavuk çevirme derisiz
    21:30 4 yumurta beyazı 150 gram lor 1 bardak light süt
    23:30 1 ölçek protein tozu
    03:00 150 gram lor 2 bardak light süt 5 gram glutamine bemix b vitamini solgar çinko sonra da yatış...
    belki garip gelebilir size beslenme programımın saatleri ama kesinlikle erken yatamıyorum o yüzden erken kalkmam da çok zor mümkün olduğunca çok az kas kaybedip yağlardan kurtulmak istiyorum tavsiyelerinize açığım...

2. serkanozennn

serkanozennn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    yardımcı olması açısından fotoğrafımı koyuyorum

3. serkanozennn

serkanozennn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
  4. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    protein alımı iyi beslenmen genel itibariyle güzel gibi geldi sabah kahfaltısını birazdaha erken yapmaya çalış bütün gece boyunca aç kalan kasları hemen doyurman lazım....iyi sporlar

Son düzenleme: 6 Nisan 2009
  5. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Protein tozu genellikle sabah kalkildiginda ve antreman sonrasinda vucudun proteine olan ihtiyacinin hizli bir sekilde saglanmasi icin kullanilir. Sen antreman oncesi ve gece 11:30'da kullanmissin. Bu saatlerde dogal proteinler almak daha uygun olur bence ya da casein protein tozlari var para sorunun yoksa. Bir de antremandan ortalama 2 saat once kompleks karbonhidrat oneriliyor. Senin antremanla karbonhidrat arasinda 3.30 saat var. Gerci 17:00'da ictigin sut icinde de karbonhidrat var. Ama belki o sirada yulaf ezmesi de yersen antreman performansin artabilir.

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    yatmadan önce çinko ile sütü beraber alma. kalsiyum çinkoya bağlandığı için fayda göremezsin.
    antreman öncesi protein tozu almak yerine normal bir öğün alıp o protein tozunu antreman sonrası alırsan daha uygun olur. sütle değil meyve suyuyla tabi.

7. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    pek define bir diyet gibi gelmedi bana.

8. serkanozennn

serkanozennn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    @blues
    antremandan 2 saat önce kompleks karbonhidrat tüketiyordum zaten bulk döneminde ama definasyonda elimden geldiğinde saat 3 ten sora karbonhidrat tüketmemeye çalışıyorum bilmiyorum ne kadar doğru?
    @schwarzxxl öncelikle çok teşekkür ederim verdiğin değerli bilgi için çinkoyu ne zaman kullanmamı tavsiye edersin peki?
    bir de beslenme saatlerimi değiştiremiyorum okuldan dolayı 5 de eve geliyorum yemek yersem 2 saat beklemem gerekicek çok geç antreman yapmak istemediğim için protein tozu içip antremana gidiyorum antreman sorası da protein tozları doyurmuyor beni o yüzden gerçek bir öğün yiyorum ama definasyonda faydası olacaksa sadece protein tozu içebilirim antremandan sonra teşekkürler...

9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    çinkoyu sabah alabilirsin ya da antreman öncesi de olabilir.

antremandan hemen sonra protein tozu alırsan duş + eve ulaşma süresi o tozun sindirilmesi için yeterli olacaktır. üstüne de yemeğini yersin.

antreman öncesi eğer protein tozunu harcamak istemezsen, çünkü antreman sonrası da alacaksın, 8-10 tane yumurta beyazı yiyebilirsin. 1 saat geçtikten sonra da antremana girebilirsin. sade protein olduğu için sindirimi kısa sürecektir.

serkanozennn bunu beğendi.
  10. serkanozennn

serkanozennn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    açıkçası daha önce çok denedim tozun üzerine yemek yemeyi de inanın çok tıkıyor tozlar beni hiçbişi yiyemiyorum baya bi zaman geçmesi lazım üzerinden günde 2 ölçek kullandığım için protein tozlarını antreman öncesi kullanmak problem değil bnm için onun dışında diyette genel itibariyle gözünüze çarpan bi yanlışlık var mı scwarzxxl? karbonhidrat miktarı kas kaybını minimuma indirmek için yeterli mi sizce?

11. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    antremanı ne kadar sıkı yaptığına göre değişir. bence karbonhidrat alımın definisyon için biraz fazla. 19.30da yediğin tavuk dışında her öğününde süt ya da başka bir karb var.

12. vires

vires Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Bu kadar yüksek kalori alıp aynı zamanda yağlardan kurtulmak bence imkansız. Burada şunu yiyin veya bunu yemeyin yazmakta doğru değil. Siz bu programa başladıktan sonra zaten eksiklikleri görüp düzeltebilirsiniz. Öncelikle kalori alımını düşürmek için süt, peynir ve tavuğun tüketimi bir miktar azaltılabilir. Ayrıca yatmadan önce protein tozu içilmeyebilir.

13. serkanozennn

serkanozennn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ne gibi değişiklikler yapmamı önerirsiniz programda? protein tozunu da sütle içtiğim için dediğiniz gibi süte biraz fazla yüklenmiş oluyorum hangi öğünde oynamalar yapabilirim yada genel olarak? biraz fazla soru soruyorum galiba:) inşallah sıkmamışımdır sizi saygılar...

14. serkanozennn

serkanozennn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    @vires
    bu programda yaklaşık olarak 240 gram protein var kalori miktarını düşürürsem mecburen protein miktarını da düşürmek zorunda kalıcam kas kaybetmekten de korkuyorum daha az miktarda protein yeterli olur mu acaba? açıkçası kafam bayağı bir karışık off...

15. vires

vires Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Sizin için günlük 150-200 gr protein yeterli. Ayrıca yağları yakarken bir miktar kas kaybı olacaktır bundan kaçış yok. Programınızda 5 bardak light süt var. Burda günde 1 litre süt yapar. Ortalama 350 kalori buradan alıyorsunuz zaten. Bence süt kullanmayın ve protein tozlarını su ile birlikte alın. Antreman yapmadığınız günler sabah kalkınca protein tozu almanız yeterli, vücudun gece boyu ihtiyacını karşılamak için. Antreman günleride sabah ve antremandan sonra olmak üzere iki defa alırsınız. Bu tozlar ortalama 150 kalori oldukları için günde bir kere almak size kilo kaybı bakımından kazanç sağlar. Üzüm suyunuda 500 ml yerine 250 ml tüketirseniz oradan da 150 kalori kazanırsınız. Bunları yaptıktan sonra 3-4 kg verebilirsiniz diye düşünüyorum. Daha çok vermek istiyorsanız peynir, tavuk ve öğle yemeğinde azaltma yapmanız gerekir. Günde ihtiyaçtan fazla alınan 100 kalori yılda 10 kg şişmanlamaya sebeb oluyor. Ne yazık ki hem bol bol yiyip hem zayıflamak pek mümkün değil, yağ yakmak için biraz aç kalmak gerekli. Kendimden biliyorum :)

16. serkanozennn

serkanozennn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    beslenme programımın son hali,
    11.30 4 yumurta beyazı 150 gr lor peyniri corn flakes vm-75 ve c vitamini
    14.30 yemekhane artık ne çıkarsa karbonhidrat sorun olmuyor
    17:00 1 ölçek protein tozu 500 ml light süt 4 bcaa 1000 mg carnitin
    18:00 antreman
    19:30 4 bcaa 5 gr glutamin 2 büyük ton balığı yağları süzüldüktan sonra
    21:30 1 ölçek protein tozu 100 gram lor peyniri
    yatarken de 200 gram lor peyiniri b vitamini çinko 5 gr glutamin
    bir şey sormak istiyorum sabahları 1 yemek kaşığı zeytin yağı içiyorum bu aralar kabızlık problemimden dolayı kilo vermeme engel teşkil eder mi?

17. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Kolay tuvalete çıkmanı sağlayan şey yağ değil, lifli yiyeceklerdir.

Zeytinyağı içeceğine yulaf ezmesi ye.

Zaten yedikten 1 saat sonra tuvalet yolu gözükür :)

18. serkanozennn

serkanozennn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    corn flakes bunun için uygun mudur peki? yulaf ezmesine göre tadı daha bi güzel gibi sanki...

Sayfayı Paylaş