Beslenme Programım (Önerileriniz&Yorumlar)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve semih91 tarafından 26 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. semih91

semih91 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Sabah (09:00): 3 yumurta + 100 gr lor + 1 bardak meyve suyu veya süt.
    Öğlen (13:00) : 1 Porsiyon Makarna + 100 gr ton balığı + 1 bardak meyve suyu
    Antrenman Öncesi (16:00):300 gr Tavuk ızgara + 1 bardak meyve suyu
    17:30-18:45 Antrenman
    Antrenman Sonrası (19:30):1 porsiyon sebze yemeği + salata + 3 yumurta

Yatmadan 1 saat önce (23:00):Sosisli Salamlı Tost + 1 bardak süt (tabi birlikte değil süt daha sonra :) )

Hocalarım ve arkadaşlar bu programı kendim çıkarmaya çalıştım çünkü Beslenme Programı (istek) diye konu açınca konunun silineceğini anladım :D (saydam saygılar...)

Öneri ve yorumlarınızı bekliyorum kilo 60 boy 1.78

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    yine de silinmesi icin yeterli nedenler var;kac senedir bu sporu yapiyorsun? amacin nedir? kac yasindasin?.....

3. semih91

semih91 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Evet haklısın mesajları parça parça attığım için hatırlamanızıda beklememek lazım.
    Kilo :60
    BOy:178
    Amaç : Kilo Almak ve BB'de 3.Ay

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Kilon çok az ve kahvaltıda nerdeyse hiç karbo almıyorsun..
    mısır gevreği, yulaf ya da siyah ekmek türevlerini bolca tüketmelisin kahvaltıda..

Sabah öğle arasında protein ve karbonhidratça zengin bir ara öğün koymalısın.. Bunun için tavuklu, ton balıklı sandviç ideal olabilir..

antrenman öncesi aldığın 300 gram tavugu 100 grama indirebilir sin ve extradan bir 100 gram tavugu öğlen yemeğine kaydırmalısın.. çünkü bir öğünde ideal protein alımı maksimum 200 gram tavuga tekabul edendir..

idman sonrası protein alımını kesmemelisin.. 30-35 gram proteini idmandan hemen sonra alabilirsin.. bunun içinse akşam yemeği öğününe 100 gram daha tavuk veya kırmızı et eklemeni öneririm..

yatmadan önce tost yemeni kilon oldukça az diye anlayışla karşılıyorum.. ancak uzun vadede yeterli kiloya ulaştığında kalitesi kütle oluşumuna (yağlanma) yol açmamak adına yatmadan önce karbo almamalısın.. bunun yerine süt veya peynir gibi casein içeren protein türevlerini tüketmen daha uygun olacaktır.. (100 gram civarı)

semih91 ve Despo bunu beğendi.
  5. semih91

semih91 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Tavsiyelerin benim için altın değerinde tşkler bonatschi...

6. Maesta

Maesta Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    -ee nerde antreman öncesi kompleks karbonhidrat alcağın yemek ben böyle hata görmedim:) bunu mutlaka düzelt
    -antreman sonrası sebze yemeği dediğin yemek nedir kestiremiorum ama protein alımın çok yetersiz ayrıca antreman sonrasında ki öğününde karb. içermeli bunlar ilk bakışta görünen büyük hatalar :shock:

semih91 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş