Beslenme Programım : Önerileriniz, Eleştirileriniz. . .

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve byserhatt tarafından 5 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. byserhatt

byserhatt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah genelde 9-10 gibi uyanış

10.30 kahvaltı : 2 tam yumurta 2 tane beyazı ( tavada ) ( 17 gr protein)
    100 gr az yağlı peynir (18 gr protein )
    330 ml soğuk çay ( markaya gerek yok :D )
    Domates , salata
    Yarım dilim ekmek

13.00 Öğle vakti

Tost makinesinde az miktarda kızartılan 100 gr tavuk göğsü ( 24 gr protein)
    Yarım dilim ekmek

15.30 Tekrar yemek

gene Tavuk göğsü 150 gr bu sefer (32 gr protein )

17.30 160 gr ayçiçek yağlı tonbalığı ( yağının çatalla süzüyorum çoğunun )

36 gr protein

19.15 akşam yemeği Evde hangi yemek varsa artıkın , genelde mutlaka akşam yoğurt menümde var. Bitkisel proteinli yemekler banko olur ( bamya,bezelye,bakla,fasulye ) Akşamları ekmek yok. Yemekten sonra yatana kadar bazen meyve yiyorum karpuz,kiraz,kayısı filan.

Genelde beslenme biçimim bu arkadaşlar. Her türlü yoruma açıktır.

2. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    annenin yemeklere ne kadar yağ koydugu önemli.bütün gün ek yağ almıyorsun fakat akşam yemegi yağ alıyorsun bu bir sence matıklımı ?. ikincisi kilo vermek isteyen arkadaşlara öğleden sonra meyve önermiyorum hele karpuz kayısı falan diyorsun.(şeker max). akşam yatasıya kadar hiç bir aktivite yapmayacagını biliyorsun.ne kadar meyvede olsa şeker yaga dönüşecektir.bence yatasıya kadar bir diyet yogurt yemelisin.kilo vermek isteyen arkadaşlara ben meyve olarak kahvaltı sonrası ara öğünde iki ekşi elma öneririm saygılar :) başarılar

3. byserhatt

byserhatt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Eyvallah. . Akşam ne yapmamı önerirsin ? Yağlı olduğu için yemeyeyim mi ? Meyveyi keserim sorun olmaz.

4. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    bence zeytin yagını öğlen al( 1 çay veya tatlı kaşıgı.(sana kalmış) tavugu yaglarından iyice arındır haşla) akşamsa yag alma karbonhidrat olarakda 2 dilim k.ekmegi (tabi bunu herhangi karbonhidrat içerikli bir supp. almıyorsan söylüyorum) gece meyve yerine yogurt koy :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:28 ----------

günlük aldıgın 1 tatlı kasıgı zeytinyagı yag atımını saglar :) (tabi fazlası zarar) bence sebze yemegini öğlene koy(sebze yemegi bir tatlı kasıgı yag ile yapılmıs olsun) yanınada salata koy onun içinede 1 çay kasıgı z.yagı

Sayfayı Paylaş