Beslenme Programı?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve *sirius* tarafından 20 Aralık 2006 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. *sirius*

*sirius* Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar, kendinizi tanıtın bölümünde biraz bahsetmiştim, bu sporda yeniyim, iki hafta önce başladım. Amacım hem kas yapımı şekle sokmak ve güçlendirmek hem de vücudumdaki fazla yağlardan birazda olsa arınabilmek. Fakat nasıl beslenmem gerektiği konusunda hiç bir fikrim yok. Spor salonundaki hoca bir prpgram verir sanıyordum ama vermedi. Forumda çeşit çeşit beslenme programları var, fakat hangisi bana uygun hangisi değil bir türlü ayırt edemedim. Beslenme programı hazırlamada bana yardımcı olmanızı istiyorum.

17.12.2006 tarihine göre ölçülerim şu şekilde (Kendi Ölçümlerim)

Göğüs: 98 cm
    Kol: 33 cm
    Bel: 98 cm
    Kalça: 104 cm
    Bacak: 60 cm

Rakamlardan da anlaşılacağı üzere bel ve kalça yağ dolu... Yağları yakmak için yediklerimden kısıyorum ama bu seferde kollarımın ve göğsümün gelişmeğeceni düşünüyorum.

Nasıl beslenmeliyim acaba, yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılar...

2. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    protein ve karbonhidrat ağırlıklı beslen

boy ve kilonu yazmamışsın. boy ve kilonu yazarsan daha sağlıklı beslenme programı gelebilir ve ayrıca forumun beslenme bölümünde birçok yararlı bilgi edinebilirsin. sık sık ve 5-6 öğün yemeye gayret et. günlük yiyeceklerin arasında yumurta, süt-peynir, tavuk eti, ara da balıkta olur, lor peyniri protein açısından zengindir, makarna-pilav, mevsim meyvaları ve sebzelerinden kendine göre öğünler oluşturabilirsin.

3. *sirius*

*sirius* Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Boy: 1,83 m
    Kilo: 86 Kg

Hernan 77 bilgiler ve hatırlatman için teşekkürler. Ne yersem yağ yapacak gibi geliyor artık. Elim hiçbirşeye gitmiyor. Önceden doymak bilmezdim, şimdi iştahım kapalı gibi. Psikolojik galiba, şaşırdım kaldım.

4. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    aburcuburdan uzak dur....

bel bölgen eğer seni rahatsız edecek düzeyde yağlı ise yağdan ve aşırı karbonhidrattan uzak durman iyi olur. ve yine bel bölgen yağlı ise ekmek olayından uzak dur ve fazla özellikle akşamları akşam yemeği de dahil ekmek yeme. bu işe yeni başladıysan 83 kg için günlük kilo başına 2 gr dan 166 gr protein alabileceğin yiyeceklerden ye. amacın kaliteli kas ise protein karbonhidrat dengesinde proteinden yana bi fazlalık oluşturabilirsin. aburcuburdan uzak dur...

5. *sirius*

*sirius* Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hani hep derler ya ''Bir oturuşta, bir ekmek yer'' diye. İşte bu söz tam benim içindi. Bir haftadır ekmeği neredeyse tamamen kestim. Mİnnacık bişey yiyorum, bir dilim filan, günde üç dilim eder.

Doritos, ruffles, çikolatalar, gofretler, kolalar vs. hergün garangi yerdim. Artık yemiyorum. Ne cips yiyorum ne de kola içiyorum. Dayanamayıp bazı akşamlar kuruyemiş yediğim oluyor. Çaya koyduğum şekeri dahi yarı yarıya azalttım.

Tavsiyen üzerine şu andan itibaren ekmeği tamamen kesiyorum. Yersem dahi bir dilim kepekli işimi görür.

Aklıma takılan bir konu var. Ara öğünlerde tok kalmak için bir adet haşlanmış orta boy patates ve meyva (elma, muz, mandalin, portakal, havuçtan birisi) yiyorum. İyi mi yapıyorum yoksa kötü mü? Haşlanmış patates ve meyvalarda kilo yapar mı? Okuduğum bir kaç yazıda meyvalarında kilo yaptığı yönündeydi.

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    önemli olan yiyecekleri ne zaman ve ne kadar yedigindir..
    en masum sey olan meyve bile özellikle aksamları metabolizma yavasladıktan sonra fazla ölçüde yenirse yaglanmaya yol açabilir..
    ara ögünler için meyve ve haşlanmış patates iyi seçim..

yiyeceklerin yagsızını, haşlanmış veya puharda pişmiş olanını beslenme forumlarında önerilen ölçüler

doğrultusunda (mesela günlük kilon*2 protein ve kilon*4 karbonhidrat) tüketirsen minimum veya 0 yaglanmayla gelişebilirsin..

sana önerim beslenme forumunu iyice arastırman ve antrenman öncesi, antrenman sonrası veya diger ogunlerınde genel olarak hangi besinleri hangi miktarlarda tuketmen gerektigini iyice ögrenmen.. aynı zamanda besinlerin protein ve karbonhidrat kaliteleri hakkında da detaylı bilgilere forumlarda ulaşabilirsin..
    bunları iyice ögrendikten sonra kendi beslenme programını özgürce oluşturabilirsin..

kolay gelsin

7. bodyci55

bodyci55 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    sızce nasıl bır beslenme programı hazırlamayım? yardımcı olur musunuz?

boy: 1.73
    kilo: 48
    göğüs: 80cm
    kol: 21cm
    kalça: 85cm
    bel: 71cm
    bacak: 31cm

8. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    şaka mı yapıyorsun ? 48 kilomusun 1.73 boyda hemen bi doktora görün

9. bare

bare Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    beslenme

merhaba arkadaşlar aslında genelde yazdığım soruların hiç birine cevap verilmiyor ama gende yazıyorum ben iki aydır body yapıyorum kas gelişmesi oldu olmasına ama onla beraber gebeğimde bende burdayım demeye başladı size günlük yediğim şeyleri yazacam bi protein kalori karbo hesaplaması yaparsanız çok sevinecem.
    Boy:1,83
    Kilo:70

Sabah

4 yumurtaa beyazı normal ölçülerde peynir zeytin salatalık domates.

öğle

yemedi iki porsiyon yemek pilav 250 gr.kırmızı et yada tavuk.salata ayran az ekmek.

Akşam
    gene pilav gene 250 gram gibi et. salata az ekmek yanında varsa kuru fasulye bazen ara öğünlerde ceviz badem gibi kuru yemiş.

2 saat sonra antrenman.

antrenmandan sonra
    ilk 10 15 dakka içinde bri bardak beyve suyu 4 yumurta beyazı
    30 50 dakka içindede 350 400 gram kırmızı et bol zebze çok az ekmekbi adet patates ve gene kuru yemiş. ..yatmadan önce bazen süt yada bi kaç tane püskevit beyve suyu .şimdiden çok teşekurler umarım biri beni ciddiye alır yardımcı olur

10. zohan77

zohan77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar boyum 1.73 kilom 75 6 aydır bb yapıyorum biraz kaslı ama yağda var vücudumda nasıl bir yol izlemeliyim beslenme olarak

11. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Ne programı sığır gibi ye. Rüzgar esse uçarsın.

12. berkhan872

berkhan872 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Karbonhidratı azaltıp günlük protein miktarını yükseltmelisin mesela önerim sadece antrenmandan öncesinde karbo alımını yükseltmen onun haricinde antrenman sonrası ihtiyacın olandan bir gram bile fazla almanı önermem ara öğünlerinde karbonhidrata yer verme protein ağırlıklı besinler koy karboyu ne tam bırak nede çok tüket ortasını bul

13. zohan77

zohan77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim peki tavsiye edeceğeniz bir antreman prgramı var mı

14. umut18

umut18 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Oncelikle selamin aleykum boyum 178 kilom 74 yasim 19 bu sporda 4.aya basliyacagim ama henuz tam tamina uyabilecegim beslenme programim yok profesyonel bi arkadas varsa bu konuyla ilgilenebilirmi tesekkurler

15. alprninn

alprninn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Lean bulk öneririm bi araştır derim

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/forums/beslenme.24/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/beslenme-ile-ilgili-tavsiyeler.6/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/en-Çok-sorulan-sorular-ve-cevapları.11375/

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş