beslenme programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Serhats tarafından 5 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Serhats

Serhats Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar,

şu an büyütme programı yapıyorum büyümek için nasıl bir diet yapmalıyım biri bana yardımcı olabilirmi?

sabah kahvaltı olarak 4 yumurta beyazı yanında peynir ve yulaf ezmesi yiyorum

oglen okulda eger yanımda goturduysem 100 gr ton balıgı (ekmek yemiyorum hic bir ogunde) yemekhanede makarna varsa makarnayla birlikte yiyorum

eve gelince bir 100 gr ton balıgı daha konserve mısır ile birlikte yiyorum

antreman oncesi cell-mass creating ve antremandan hemen sonra optimum protein tozu iciyorum

son olarak aksam yemeginde 1 kup pilav yanında 3 tane (yaklasık 250-300 gr)
    tavuk gogsu ve cok ama cok az patates kızartması yiyorum sizce bu büyümek için ideal bir beslenme metodumudur? değilse yardımcı olabilecek biri varsa cok memnun olurum maksimum protein almak istiyorum ama nasıl bir güzergah izleyecigimi bilmiyorum. tesekkürler

2. gagkoo89

gagkoo89 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    eğer yağlanmadan büyümek istiyosan patates kızartması yerine haşlamasını yemeni öneririrm vea antremandan 1,5 2 saat önce makarna pilav gibi kompleks ürünler yemelisin genel olrak iyi gözüküyo

3. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    beslenme programın güzel ancak yağlanmadan büyümek isitiyorsan gagkoo89 arkadaşımızın dediği gibi kızarmış patates değilde haşlanmış olarak yemeni öneririm tabi kas hacmini artırmak için herşeyi beslenmeye bağlamakda doğru değil büyümek sıkı ve ağır antreman ister burda bi çok arkadaş var sadece düzgün beslenip bir sürü para sayıp suplementtlerle hemen kas yapacağını sanıyor(sözüm sana değil) antreman ve beslenme bir bütündür biri eksik olursa bir işe yaramaz .....iyi sporlar

4. Serhats

Serhats Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    anlıyorum tesekkürler zaten su an cok agır calısıyorum birde beslenmeyi tam oturtabilsem aslında kolay iş o ama okul falan giriyor araya ugrastırıyor aksıyor bazen :)

5. gitarsist

gitarsist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    tiyatro sinema oyuncusu
    Yer:
    istanbul
    kilonu yazarsan daha iyi yardımcı olunur.. bide akşam 250-300 gr tavuk demişsin bence bunun hepsini birden yeme vücut tek seferde ortalama 30 gr kadar protein sindirebiliyor tavuğun %20 si proteinse bu hesapla tek seferde 60 gr protein eder vücut hepsini sindiremezse akşam öğünün olduğu için yağ kazanabilirsin..

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Birçok sporcunun en bütük eksikliği kahvaltı öğünüdür.
    Sizde de kahvaltıda protein alımı yetersiz gözüküyor.
    Yumurta sayısını veya yağsız peyniri mutlaka artırmalısınız.
    Vücudun proteine en fazla ihtiyaç duyduğu ve emilimin en fazla olduğu öğünlerden biridir kahvaltı.

Gelişmek istiyorsanız protein kadar komleks karbo da çok önemlidir.
    Sizin kompleks karbo alımınız da yetersiz.
    İdman öncesi öğünlerde (sanırsam idman öncesi an az 3 öğününüz var) mutlaka bolca yulaf, kepekli makarna ve pilav, patates gibi komleks karbolar tüketmelisiniz.

7. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Çoğu kişinin gözden kaçırdığı birşeyi de ben ekleyeyim.

Protein alımlarında, antrenman sonrası öğünü ve gece yatmadan önceki öğün hariç, o öğünde alınan toplam proteinin %20-30'luk bir kısmını casein oluşturursa, vücudun protein açlığına girme olasılığı o kadar azalır.

Casein gerçekten önemli bir protein.

Sadece gece yatmadan önce alınması çok yanlış. Öğünlere mutlaka serpiştirmek lazım.

İyi çalışmalar.

Sayfayı Paylaş