beslenme programı ve antrenman (diyette)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kemaldonado tarafından 2 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. kemaldonado

kemaldonado Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    merhaba,yaklasık 1 yıldır body building ile uğrasıorum .su an diyetteyim ve beslenmemdeki karbonhidrat oranını ayarlayamıyorum galba.boyum 186 kilo 84
    08.30: 50-60 gr yulaf 7 yumurta (1 sarı) 50 gr lor peyniri biraz domates salatalık 50 gr badem
    11.00: 100 gr bulgur 200 gr tavuk göğsü ve salata
    13.00:antrenman
    14.00 antrenmandan sonra 1.5 ölçek protein tozu ve biraz elma suyu,
    15.00:100 gr bulgur 250 gr tavuk göğsü
    17.00:7 yumurta beyazı 1 sarı ile 50 gr a lor peyniri
    19.30:bazn ton balıgı ya da 200 gr tavuk göğsü
    22:00 200 gr lor peyniri
    23.30 uyku

sizce bu beslenme progarmı diyet için uygun mu?kardiyo yapmıyorum sadece diyet yapıyorum. haftada 3 gün spora gidiyorum.yorumlarınızı bekliyorum.

2. ByChoseN

ByChoseN Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    gözüme çarpan 100gr tavuk etinde zaten ortalama 26gr protein var ve kas yüzdesi orantına göre hemen hemen fazlasıyla tek öğünde bu protein yeter sana ki yetipte artanalr zaten dışkıyla atılıyor bu yüzden 100gr civarı tavuk eti ve doymuş yağ olan zeytin yağlı bir salata işini görür derim ;)

3. kemaldonado

kemaldonado Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    birincisi 100 gr tavukta 20 gr protein var haa pişimişi hali dersen onda da 30 gr protein var neyse bu önemli degil proteinin fazlası dıskıyla atılmaz yag olarak depolanır yag oalrak depolanamsı içinde cok yüksek protein almanız gerkir son oalrakta zeytinyagı doymus yag degil doymamıs yagdır.soruma cevap verecegine farklı konularda yorumlar yapmıssın

4. vesrap1234

vesrap1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sanki biraz fazla protein alımı var gibi.

5. kemaldonado

kemaldonado Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    karbonhidratı az aldıgım için proteini yüksek tutarak kas yıkımını min a indiriyorum.ama gene de fazla olabilir tabi

6. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    o kahvaltı nedir oyle. gerçektende sabah sabah yağ -protein ve karbonhidrat ihtiyaçlarına cevap veriri. kahvaltı bence guzel. sen bence diğer ogunlerinde ufa tefek değişiklikler yapmalısın. akşam saatlerinde karbonhidrat almayışında doğru bence. ogun araları genelde 2-3 saat ayarlı buda doğru aslında. eger kilo sorunun varsa (ki olmaması lazım beslenme dengeli gibi gorunuyor) antrenmanı arttır. yani kardiyo ekle. kilo sorununda beslenmeni dusurme sadece sabah boş mideye 1 olcek protein al. peşindende sade sek bir kahve iç. 45-60 dk kadar kardiyo-mide çalış. akçam saatlerindeyse agırlık antrenmanını yaparsın. eger herşeye rağman kilo sorunu yinede varsa o zaman bu diyetin kalorisi sana fazla gelliyor olabilir o zaman yemekten kısarsın. ama onceliği kardiyoya ver. diyetteki karbonhidrat miktarı 170 gr kadar. ki cok yuksek bir rakam değil bence.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:39 ----------

birde acıkınca yemek yemeyi denemelisin. surekli yemek yemek kan akısını surekli olarak midede sindirim için yoğunlaştırır. aynı zamanda sindirim için bazı hormonların ve enzimlerin salgılanmasına yol acar. acıkınca yemekte işine yarayacaktır. kolay gelsin. ...

7. kemaldonado

kemaldonado Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    aslında kilo sorunum fazla yok kilom 83 bel 84 cm.ben cok cabuk acıkan biri oldugum için 3 saatte bir yemek beni zorlamıyor.2 aydır diyetteyim yaklasık 8 kilo verdim belim 7-8 cm de inceldi bu beni gercekten de mutlu etti.etraftaki arkadaslarım kas kütleni artırmaya bak diyolar bu yüzden beslenmem deki karboyu biraz artırmaya baslıcam bidahaki haftadan itibaren.konunun akısı değişecek biraz ama bulk dönemde 320-330 gr karbo 200 gr protein ve 50 gr yag almayı düsünüyorum.bu beslenme uygun mudur?

8. ByChoseN

ByChoseN Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    1yıldır yapıyorsunda vücudunu merak ettim gerçekten :) ki şu var bu berbat -17.00:7 yumurta beyazı 1 sarı ile 50 gr a lor peyniri ..

9. kemaldonado

kemaldonado Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    1 yıldır yapıyor olmam vucudumun iyi oldugunu göstermez bu sporda 1 yıl cok kısa bir süre.zaten bende vucudumun ii oldugunu söylemedim.iyi olması için ugrasıyorum nasıl yapmalıyım dedim.ayrıca sana verdiğim cevaplar için illa mükemmel vucut mu gerekiyor?

10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    oncelıkle proteın fazla falan degıl bıkac kucuk yer dısında program guzel

kılo sorununuz aslında pek yok galıba o yuzden sabah kahvaltıda daha fazla karbonhıdrat almanızın bır sakıncası yok yulafı 100 gr yapın bıde yanına fındık cevız gıbı bıkac kuru yemıs de ekleyın omega-3 acısından

loru da 50 gr almayın 100 gr alın sorun olmaz

bıde antrenman sonrası elma suyuna gerek yok uzum suyu en uygunu olucaktır

11. kemaldonado

kemaldonado Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    herkese merhabalar
    yaklasık 2.5 ay bulk yaptım ve kilomu 6-7 kg artırdım su an ki kilom 91 boy 1.86
    antrenmanları günde 4 gün yapıorum kardioyu haftada 1 veya 2 defa yapıorum.
    yeni diyetimi sizlerle paylasmak istedim
    10.00 7 yumurta (2 sarı)-100 gr lor peyniri -100 gr yulaf -1domates -1 multivitamin
    12.30 100 gr pirinç lapası -250 gr tavuk -salata
    15.00 75 gr pirinç lapası -250 gr tavuk
    16.30 antrenman
    17.30 200 ml üzüm suyu-1.5 veya 2ölçek protein tozu-1 multivitamin
    18.30 50 gr pirinç lapası-250 gr tavuk
    21.00 400 gr balık -sebze(fasulye-bamya falan)
    24.00 yatış

karbonhidrat miktarı yeterli mi sizce biraz daha düşürmek gerekir mi?yorumlarınızı bekliorum.

12. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    bu sefer daha ıyı olmus dıyet ama yıne bazı noktalarda yanlıslar var

250gr tavuk cok bunu 200cekmen ıyı olur

400gr balıkta cok fazla bunu 2 ye bol 200 er seklınde ye

yatmadan oncede mutlaka kaseın proteını al sut - lor gıbı

13. kemaldonado

kemaldonado Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    yorumun için tesekkür ederim önerilerini dikkate alıcam karbonhidrat miktarı nasıl sizce?kilo vermek için az veya cok değil di mi?

14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    az daha artabılır bence sorun olmaz . ama tbı bunu sen deneyerek bulman daha mantıklı mesela gunde 300gr la basla karboya kılo verıyosan o sekılde devam et ama vermıyosan her hafta 50 dusur baktın kılo verıyosun kal o oranda

15. kemaldonado

kemaldonado Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    zaten öyle yapıyorum 250 gr lapa 100 gr yulafla basladım suan 225 gr lapa 100 gr yulaf yiyorum azaltıyorum zamanla

16. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Bence gayet iyi ama zor bi program şöyle zor bir süre sonra yumurta beyazı yemekten bıkabilirsin hatta mideni bulandırmaya başlar. Devam ettirebilirsen genel olarak bence iyi programın:)

17. kemaldonado

kemaldonado Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    domatesle beraber tavada yagsız sekilde menemen yapıorum öle yemesi daha kolay oluyor haslanmıs olsa dediğin doğru baya zorlayabilir

18. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Hazır yumurta akımı satın alıyorsun marketten? Eğer almıyorsan su sarısıyla beyazını ayırma metodunu paylasırsan sevinirim.

19. kemaldonado

kemaldonado Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    hazır almıyorum aslında zamanında aramıstım ama bulamamıstım.sarıyla beyazı nasıl ayırdığımı kelimelerle anlatmak biraz zor oalcak google a yazarsan rahatca öğrenebilirsin.

20. Yufuk

Yufuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Aktif Girişimci
    Yer:
    İzmir-Ankara
    Sen proteinin fazlası kaka olur diyenlere bakma ağzı olan konuşuyor.

Kemaldonado beslenme programında meyve eksiği gördüm balık olayı süper olmuş her açıdan çok yararlı. Bi topic açmıştım ordaki gramajları düşürerek ilave edebilirsin.
    Birde 24:00 te uyku 10:00 da kalkış ise uyku biraz fazla gibi kasların uzun süre hareketsiz kalması halsizliğe neden olur gh optimum seviyenden uzaklaştırır. 8-9 arasına çekebilirsen iyi olur
    Başarılar

Sayfayı Paylaş