beslenme programı uygunmudur?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve vayvay1231 tarafından 18 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. vayvay1231

vayvay1231 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    70 kg yim. 1:70 boy 68 kg ağırlık var. vg ye başlayalı 2 hafta oldu. haftanın üç günü akşam 8 de antreman yapıyorum . hedef kas kütlesini arttırmak. yağsız bir vucudum var. (göbeğim hariç 8-10 cm çıkıntısı var)
    2 ay önce kilom 56 ydı. sigarayı bıraktım. Sigarayı bırakma sonrasında 2 ayda 68 kg oldum. bu 2 aylık süre zarfında sigara içtiğim döneme göre sadece fazladan yediğim tek yemek öğlenleri yediğim yarım tost veya dürüm oldu. ancak kilom 68 de sabitlendi. artık kilo almıyorum. ancak göbek oluştu. inmiyor namuzsuz. 2 haftalık vg çalışmasında da göbekte erime olmadı. en az 25 dk kardiyo yapıyorum.

Ancak sabah kahvaltısı sadece bir bisküvi, öğlen bir tost yada dürüm, akşamda iki-üç tabak yemekle bu iş olmayacağını biliyorum. zaten sigarayı bıraktıktan sonrada vg ye başladıktan sonrada tüm yediklerim bunlardı.

bu işte beslenme önemli olduğu için kendime uygun, yapabileceğim yiyebileceğim yemeklerden bir beslenme programı yaptım. Bu program uygunsa, öğünlerin kalori protein yag k.hidrat miktarları benzer olmak üzere, y,yecekleri değiştirip haftanın her gününe ayrı program hazırlayacağım.

not: besin değerleri hesaplanırken hayvansal proteine süt ve süt ürünleride ilave edilmiştir.
    besin değeri kısmı hesaplamaları, besinlerin miktarıyla, 100 gramdaki besin değerlerini çarparak yaptım. örnek 30 gram yulaf yersem işte şu kadar kalori şu kadar protein alırım gibi. yani o değerler 30 gramın değeri. hassas tartı bilem aldım. bu işi çok ciddiye alıyorum.

tavsiyeleriniz nedir ?

2. free3

free3 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    dha erken saatte örneğin öğlen akşam arası antreman yapamıyormusun?

3. vayvay1231

vayvay1231 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    malesef gündüz çalışıyorum. ancak işyerinde göbek için bir kaç küçük egzersiz yapabiliyorum. bu arada masa başı bir iş yapmaktayım.

Son düzenleme: 18 Temmuz 2012
  4. free3

free3 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    saat 15:00 gibi öğlene benzer bir beslenme uygulayıp 2-2.5 saat sonra antreman antremandan 1 saat sonra akşam yemeği(et ekle) .yatmadan önce 50 gr lor.yulafı sadece sabah ye.ara öğünlerde meyve yerine yoğurt tercih edebilirsin(yarım yağlı.)protein hesabında bitkisel proteinleri hesaba yarım olarak al ya da hiç alma.saygılar.

vayvay1231 bunu beğendi.
  5. vayvay1231

vayvay1231 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bırde 70 kg olduğuma göre maksimum 210 gr gunluk k.hidrat almam lazım. ama günlük 200 gram pirinç 100 gr kuru üzüm yesem bunu aşıyorum.

çok ilginç.

Sayfayı Paylaş