beslenme programı için yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve pilgrim_father tarafından 25 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. pilgrim_father

pilgrim_father Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkdaslar ben yaklaşık 1 senedir yapıyorum bu sporu ve 1 senedir hiç yememe içmeme dikkat etmiyorum ne varsa yiyorum ama fazla yiyorum her zaman aynı şeyleri yemiyorum ama örnek verim sabah yarım ekmek arası peynir öğlen makarna pilav yanına sebze yada et değişiyor öğleden 3 saat sonra yine pilavla beraber et ayda sebze akşam yine pilav yanına yemek gece 1litre süt içiyorum.Son dört aydır bende kas erimesi var bunu hocama sorduğumda beslenmedendir diyor sizce yeterli bi beslenme değilmi düzensiz besleniyorum ondan olabilrmi

2. pilgrim_father

pilgrim_father Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bide eğer tavsiye edebileceğiniz bi beslenme pragramı varmı ama hergün evimde olabilcek şeyler olursa ii olur çünkü hergün tavuk yemem zor yada her gün et bazen evde olmadığı zamanlar oluyor çünkü

3. xxgkhnhscxx

xxgkhnhscxx Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yarım ekmek ne yaptın ya pilgrim_father :) ekmeği azalt bence bak benim beslenme prog yazayım sana:

Sabah 10:30 kalkış
    İdman günüyse 3 yumurta yerim değilse mısır gevreği yada nestif 1 kase
    2 dilim kepek ekmek şu kibrit kutusu misali peynir enerji olsun diye reçel yada balda yiyebilrsin fazla olmasın.

Yemekten 2 saat sonra idmana başlıyorum ağırlık idmanı bittikten sonra supplement kullanmadığım için BİM den aldığım sardalya var onu yiyorum fiyatı 1.95.

Akşamda
    Muhakkak pilav ve haşlanmış tavuk .Bir tavuk göğüsü al 5-6 milyon onu haşla böl parçala poşetlere koy at derin dondurucuya dursun orda her antreman günü yersin.Çorba içersin yine 2-3 dilim ekmek tamamdır.Şeker krizine girersen eti formun üstü çikolatalı kaplı bi bisküvisi var 1 pakette 4 adet çıkıyor ondan 1 tane yersin kendine gelirsin. Gecede 1 bardak süt içtin mi olay biter.

Evde olduğum günler sabah aynı öğlen ve akşam ne varsa onu yiyorum protein ağırlıklı değil.

Benim beslenme böyle yani kendim yaptım birşeyler umarım doğru yapıyorumdur sende dene istersen yada hocalar var daha bilgili onlardan yardım alabilirsin. Kolay gelsin.

4. pilgrim_father

pilgrim_father Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkdslar ben hocama bi profram ayzdırdım uygulamaya başladımda acaba bunu her günmü yapmak lazım yani spor yapmadım günler uygulamasam kafama göre yesem sorun olurumu

5. 1919

1919 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    sen kimsin, ben kimim, ölçülerin ne, amacın ne? sana yazılan program ne?

bunları söylemessen biz sana nasıl cevap yazalım? :)

6. pilgrim_father

pilgrim_father Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet haklısınthums:ben yaklaşık 1 senedir bu sporu yapıyorum daha önceleri yememe içmeme dikkat etmiyordum cünkü kilo almayan bi yapım var ama artık sağlıklı;gerekli besin değerlerini alıp vücudumun daha iyi gelişmesi için yemek programı yazdırdım hocama
    sabah: 4tane yumurta beyazı meyveli müsli 50g beyaz peynir
    öğün arası:meyve
    öğlen:1su bardağı prinç lapası 150g et sebze meyve
    öğün arası:ton balıklı veya tavuklu sandiviç
    akşam:1tabak sebze yemeği150g et 1tabak makarna meyve
    bu programı her gün aksatmadanmı uygulamam lazım yani idman olmadığı zamanalrda uygulamak zorundamıyım sizce yoksa idman olmadı günler ne istesem yiyeblirmiyim bu arada ölçülerimi sormuşun onuda sölim:D1.84 boyundayım 81 kiloyum

7. 1919

1919 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    amaç ne peki??

amacın kas kaybetmeden yağ yakmaksa akşamki makarna'yı bence silmelisin programdan..

8. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    Kas erimesi teşhisini doktor mu koydu sen mi koydun eğer doktor koyduysa bunun sebebi beslenmeden daha farklı sebepler olabilir ve bunun tedaviside var bence zaman kaybetmeden başla derim yok eğer bu teşhisi sen koyduysan burdan şunu anlıyorum çok çalışıyorsun kendini paralıyorsun ama gelişemiyorsun hatta çok çalışıp protein almadığından dolayı birazda yağ yakıyorsun ve ölçü kaybedincede kaslarım eriyor sanıyorsun bence yediklerine dikkat et bu yediklerin seni çok çalıştırabilir rahat bir şekilde kendini parçalarcasına çalıştırabilir hatta çalışmaya doyamazsın :) ama gelişemezsin gelişmek sadece salonda olmuyor daha fazla protein içerikli besinlerle beslenmelisin ayrıca çalışma programına uyduğun kadar dinlenme programınada uymalısın her vücutçunun bir dinlenme programıda olmalıdır bence öncelikle idman programın değiştir temel hareketlere yönel ve tekrar sayıların maksimum 10 minimum 4 olsun ama ağır çalış ve haftada sadece 1 kere 2 gün üst üste çalış diğer günler bir dolu bir boş devam et beslenmene gelince bu yazdıklarının yanına mutlaka protein içerikli besinler ekle tavuk göğsü kırmızı et balık bu besinleri dönüşümlü olarak mutlaka tüket bak bakalım kas erimesi kalıyor mu sende unutma çok çalışmak çok gelişmek değildir buda bu işin en büyük ve uygulaması sabır isteyen sırrıdır sağlam sert şiddetli ama kısa idmanlar yapmalı ve vücuda yeterince dinlenme zamanı tanımalısın birde iyi beslenmelisin olay budur dostum kolay gelsin.

9. pilgrim_father

pilgrim_father Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet kas erimesi teşhisini ben koydum öle düşünüyorum doktor bişiyin yok dedi ama ben hissediyorum çalışmaya gelince ben okdr çok çalışmıyorumki hiçbir zaman haftada 4 günün üstüne çıkmadım normali bu deilmi zaten

10. pilgrim_father

pilgrim_father Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1919 amacım fit bir vücut yani kaslı ama yağsız bi vücut ben bu amacıma ulaşmıştım aslında 4 ay öncesine akdar cok güzel vücut yapmıştım ama ne olduysa bu yazdan sonra her şey değişti giderek gerilemeye başladı vücut sadece eski formuma kavuşmak şu anki amacım sorun ne olduğunu bi türlü çözemedim çalışırken kaslarımı hissetmiyorum ne kadar ağır antreman yaparsam yapim adelem tepki vermiyor buda benim sinirimi bozuyorkafa_

11. 1919

1919 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    günlük yumarta miktarını arttırarak 1 ay dene bakalım,

spordan 1 saat önce 4 yumurta kır mixere güzelce karıştır sonra 1 muz dilediğin kadar süt ve 1 çay kaşığı kakao ekle..

spordan çıkınca da protein ağırlıklı beslen en kısa sürede, en kötü üzüm suyu iç..

12. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Çok çalışıyor olabilirsin ayrıca yanlış beslenmişsin belliki. Çalışma programını da yazarsan daha iyi yardımcı oluruz. Hocanın verdiği beslenme programı daha iyi olmuş, ama akşam yemeğinden sonra bir öğün daha eklemeni öneririm. Muzla beraber, bir kase yoğurt yada protein tozu yada 10 yumurta beyazı olabilir. Lifalif te tüket bence sabah kahvaltında. Bol bol su iç. Ayrıca spordan önce biraz fındık fıstıkta tüketebilirsin. Boş günlerinde de aynı şekilde beslenmelisin.

13. pilgrim_father

pilgrim_father Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    programım 3e ayrılıyor (bazılarının ismini ynlış yazyor olablirim hepsinin tam olarak adaını hatırlamıyorum cünkü)
    1.gün:göğüs:incline dumbll fly incline dumble press süper set;bench press pullower süper set
    biceps:altmate dumbell curl ;scuat curl;hummer curl süper set değil
    2.gün sırt bacak ama ben sırtla bacağı ayrı günler yapıyorum
    sırt:latmachine enseye seated rowing süepr set;t bat rowing tek dumbell rowing süper set ;dumbell shryg
    bacak:leg extension; leg press; leg curl ;calf
    3.gün omuz:adını hatırlayamadım ama 90 derceden biraz daha sehpayı kırıp makinede bar kaldırıoruz yukarıya doğru:) side lateral yana öne süepr set ikiside eğilerek açış shoulder machine süper set
    triseps:push down ;kide badele beraber yine adını unuttuğum bi hareket tek kolmuzla barı yuakrı kaldırıp indiriyoruz 90 dercece
    programım bu ama iki ayda bir değiştiriyorum bide sizce bu kadar güzel vücut yapmaya başlamışken vücut form tutmuşken yavş yavaş gerilemesi beslenmedenmidir

14. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim bu programla hacim kazanmayı hedefliyorsan ben söyliyeyim kazanamazsın bu süper setler nedir böyle ben sana çok çalışıp az beslendiğini söyledim sen hayır 4 gün çalışıyorum dedin gün sayın normal olabilir ama bu süper setlerle zaten hacimlenemezsin sen 120 kg hacimli bir adam olsan hadi definasyon çalışmalarında süper setleri anlarım da hacim kazanmak istiyorsan bambaşka bir şekilde çalışmalısın tekrar sayılarını düşürüp ağırlıkları arttırmalısın temel hareketlere yönelmelisin bench press minumum 4 set olmalı 4 set incline press yapmalısın 3 sette pullover sonra dips yapıp bırak biceps içinse barbell curl yap en az 4 set sonra 3 set dumble konsantre ve 2 sette hammer yap bırak toplam 23 set yeterlidir sonrada iyi beslen ve dinlen dikkat etmen gereken hareketleri nizami yapman ve iyi beslenmen kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş