Beslenme Programı Öneri ve Eleştirilerini Bekliyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sadicn1811 tarafından 11 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sadicn1811

sadicn1811 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Öncelikle bodybuilding'e başlayalı 3 hafta olduğunu söyleyerek başlamak istiyorum ...
    Amacım yağ yakmak ve aynı zamanda vicudumun temelini atmak .

Ölçülerim ve kişisel bilgilerimi vereyim ;
    Yaşım:18
    Boyum:1.84
    Kilom:81
    Kol:32 (Sıcak 33.5)
    Omuz:115
    Göğüs:102
    Bel:95

BESLENME PROGRAMIM

Sabah Kahvaltısı
    -100 gr yulaf ezmesi
    -1 bardak süt
    -1 tatlı kaşığı bal
    -4 tane yumurta (1 tanesi tam diğerlerinin sadece beyazı)
    -50 gram çökelek

Ara Öğün
    -1 tane meyve(elma ya da muz tercihim)

Öğlen Yemeği
    -Yarım tabak makarna
    -100 gr tavuk göğsü ( haşlama ya da kızartma)
    -50 gr çökelek(yağsız)

Akşam Üstü(Antremandan 2 saat önce)
    -Yarım tabak makarna
    -Yarım ton balığı yaklasık 80 gr (yağı süzülmüş) ya da 100 gr tavuk
    -1 bardak süt

Antremandan Hemen Sonra
    - 100 gr kadar çökelek, 2 kaşık kadar zeytinyağı, 1 tane domates , isteğe bağlı maydonoz veya dere otu bunları karıştırıp güzel bi bombardıman J yanındada 1 bardak meyve suyu

Antremandan Yaklasık 1 Saat Sonra
    -150 gr tavuk göğsü
    -1 dilim kepekli ekmek
    -Bol yeşillikli bol limonlu güzel bir salata ;)

Yatmadan Önce
    -1 bardak su
    -50 gr kadar çökelek

- Ayrıca gün arasında bir bardak yeşilçay ve 3 lt su tükettiğimi söylemek istiyorum.
    Bu programı yaklasık 2 haftalık araştırmalarım sonucunda oluşturdum . Yanlışlarım varsa lütfen uyarın .Birilerine benimde birazda olsam yararım dokunursa sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleme: 11 Aralık 2011
  2. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Fazla öğün olunca insülin seviyesi yüksek kalıyor o yüzden yağ yakımı için doğru olmaz ama fazla yağlanmadan hacim kazanmak için düzenli bir program. Zaten kış aylarındayız yağ konusunu fazla dert etmeyin. Sadece şunu söyleyebilirim; akşam sebze yemekleri ekleyebilirsiniz.

Başarılar..

sadicn1811 bunu beğendi.
  3. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Değerli üyemiz;
    Başlıkta teşekkür mesajı yazarak mesaj kirliliğine yol açmak yerine üye mesajının sağ alt köşesinde bulunan “Teşekkür Butonunu kullanmalısınız.
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

4. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    komplex karbonhidratı sadece antrenmandan 2-3 saat önce al,4 yumurtanın tamamını ye,4 sarının zararı yok,ara öğünde meyve yiyip boş yere şeker almana gerek yok,makarnada karbonhidrata gidiyor,2-3 ayrı karbonhidrat öğünü hiçbir işe yaramaz,kilo sorunun yoksa tam kalori alıcaksan karbonhidratlar yerine istediğin herhangi yiyeceği yiyebilirsin,ve mümküns antrenmanı sabah kahvaltısından sonra yap,çünkü antreman sonrası bir öğün yazmışsın sadece,daha sonrası 8 saatlik uyku var,uykuda kullanılacak yeteri kadar protein yok,inşa yerine ancak yıkım engellenir.vitamin için tavugun yanında maydonoz yemen tüm vitamin ihtiyacını karşılar,ayrıca süt ürünleri yeme ve tuz kullanma,himalaya tuzu var diyt tuz olarak geçer,sodyumu az böylelikle su tutmuyor vücutta,kolay gelsin

5. sadicn1811

sadicn1811 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Kilo sorunum var boyuma göre kilom ideal olmasına rağmen yağ oranım fazla bu yüzden öğlen yemeklerinde karbonhidrat alıyorum antemanda enerjik olabilmek için. Ara öğünde yediğim meyveyi kaldırdım ve sabah kahvaltısında yumurta sarısı sayısını 2 ye çıkartmayı düşünüyorum.Sabah antreman yapamam öğrenciyim.Tuz zaten kullanmıyorum , süt ürünleri tüketme demişsiniz bundan kasıt süt ve çökelek sanırım bunlarıda yağsız olanlarını tüketiyorum . (100 gr çökelekte 20 gr protein olduğunuda eklemek istiyorum). Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş