Beslenme Problemi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve desperados tarafından 26 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. desperados

desperados Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    pc operatör
    Yer:
    istanbul
    Şimdi modlar bana kızacak ama malesef kusura bakmayın forumda cevap bulamadım bazı şeylere yada gözden kaçırdım. Spor öncesi ve sonrası bu 1 saat veya 45 dakika olarak yazılmış. peki bu toplam alınması gereken 70 kiloluk bir adamda 140 gr demek protein ihtiyacı maximum.

Peki suplement alamıyorum şimdilik, bunu doğal yollardan hangi besinlerden 140 gr proteini karşılayacğım çünkü ağır çalışıyoum. Hacim kazanmak istiyorum. Tekrarlarım düşük antremanda.Ağırlıklar ise yüksek.

Bu proteini yumurta ile karşılanması bir sorun çıkarırmı. bir yumurta 6 gr protein içieriyor hemen hemen peki 30 gr proteine ihtiyaç duyduğumuz söleniyor antreman öncesi ve sonrası bir 30 gr daha. Buda yumurta hesabı ile 10 yumurta eder bu kadar tüketilmesi bir sağlık sorunu çıkarırmı. Teşekkürler..thums:

2. mustang9

mustang9 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba desperados,
    Kusura bakma ama forma hiç bakmamış gibisin Sabitlenmiş başlıklarda tam kilona göre bir beslenme tavsiyesi. Fakat nacizane tavsiyem ilk önce beslenme konusunda daha derinlemesine bir araştırma yap özellikle benim bildiğim Karasan ve Flexor'ın esansiyel ve yarı esansiyel aminoasitler ve hayvansal ve bitkisel proteinler hakkında çok güzel yazıları var. Küçük bir araştırma ile bulacağına inanıyorum. Ayrıca internette yiyeceklerdeki protein-karbo-yağ-enerji oranlarını veren çok güzel siteler var bu oranlara göre kendi programını çok kolay ayarlayabilirsin hatta şu an yanımda yok ama yarın kendi hazırladığım bir excell programı var yiyecekleri ve ne kadar tükteceğini yazıyorsun sana tüm hesaplamaları veriyor.

SCHWARZXXL Sabit Başlığından
    "Bu yazcağım program gramı gramına yazılmış bir program değil ve evde çalışan ve giriş seviyesinde biri o kadar gram hesabı yapmamalı bence. Programı gün içinde çalışan ya da okula giden birini düşünerek yazdım. Örnek şahsımız 70 kilo ve hafif yağlı.

Kalkış : Pekmez ya da bal ve 20-30 gram kadar lor peyniri. (Gece boyunca yükselen kortizolü kesmek ve kana çabuk karışacak proteini sağlamak için)

30 dk sonra: 2 tam yumurta + 2 yumurta beyazı + 50 gr lor peyniri omlet + 1 dilim kepek ekmeği

Öğle yemeği:

100-150 gr tavuk ya da kırmızı et + bir porsiyon pilav (mümkünse esmer pirinç ya da bulgur)

Ara öğün: (2-3 saat sonra)

Öğle yemeği ile aynı tür beslenme, vakit bulamıyorsanız yanınıza aldığınız bir tane konserve ton balığı ve 1 dilim kepek ekmeği.

Eve gelince:

bir porsiyon pilav içine 50 gr kadar lor peyniri.

1 saat sonra antreman

Antremandan hemen sonra:

50 gr lor + bir bardak meyvasuyu

30 dk sonra:

4 beyaz + 1 tam yumurta omlet + 1 dilim kepek ekmeği

Yatmadan önce:

50-60 gr yağsız beyaz peynir (casein için)

Bu program başlangıç seviyesi olduğu için kilo almaya yönelik. Supplement içermiyor. Çok aşırı yağlı olanlar, pilav ve ekmekleri yarım porsiyon yapabilir."

desperados, bonatschi ve Mestano bunu beğendi.
  3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Forumu hakkını vererek araştırmamışsın.
    Bu konular forumda çok kaliteli bir şekilde bolca tartışıldı.
    Arama motorunu nasıl efektif kullanabileceğini imzamdaki linki takip ederek öğrenebilirsin.
    Eğer hala kafanda soru işaretleri varsa ilgili başlıklardan sorunu yöneltmeni rica ederim.

desperados bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş