Beslenme nasıl olmalı ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve byserhatt tarafından 12 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. byserhatt

byserhatt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Az önce yumurta sarısı zararlı mı diye araştırırken Coyote arkadaşın bununla ilgili açılan bir konuda yazılarını okudum ve hayrete düştüm. Konu :

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g-nde-5-yumurta-zararl-t31652.html

İlk 3 sayfada yorumları var. Sadede gelelim. Coyote arkadaşın ağzına sağlık uğraşmış yazmış .

2.5 aydır V.G ile uğraşıyorum. Bu arkadaşın bahsettikleri ketojen diyetle ilgili sanırsam bilmiyorum. Coyote arkadaşın dediklerine bakarsak nasıl bir beslenme ortaya çıkmalı?

74 kg yim 178 cm boyunda %14 yağ oranım var. Yani günde protein-yağ ağırlıklı mı besleneceğim ? Karbonhidrat yemeyecek miyim ? Lütfen birisi yardımcı olsun.

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
  3. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Bende karatay diyeti uyguluyorum eğer amacın şu an yağ yakmaksa evet protein- yağ ağırlıklı beslenebilirsin.

Karatayın mantığı hemen her diyetteki gibi düşük Gi ile beslenmek

Ara öğün mantığına karşı hedefi Leptin ve insülin direncini kırmak yağları yakmak

Lifli gıdalarla beslenip yediğimiz yiyeceğin ince bağırsağın sonuna ulaşmasını sağlıyıp beyne tokluk sinyalleri yollamak

Bir diğer avantajı doymuş yağ ve kolestrol içerdiği için testesteron hormonu daha fazla salgılanacaktır(yağ yakımı)

Protein ağırlıklı bir kahvaltı ile metabolizma hızı gün boyu yükseliyor(günlük 4-5 km koşmuş kadar kalori yaktığını söylüyor Canan Karatay)

İşlenmiş her türlü ürüne karşı geleneksel türk yemekleri ile uygulaması kolay

Kişisel görüşüm açlık hissetmediğim ölçü hesabı yapmadan çatır çutur fındık ceviz yiyerek halen uyguladığım bir beslenme aklına takılanları burdan sorabilirsin.

4. byserhatt

byserhatt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Eyvallah carmelo . Konuda yazdığım gibi kas yapmakla uğraşıyorum ancak önce şu lanet göbekten kurtulmam gerekli. 1 ay ara vericem kas çalışmasına ( 2.5 aydır yapıyorum daha yeniyim) . Pek kas gideceğini sanmıyorum çünkü protein alıyorum zaten.

Açık konuşmam gerekirse kaşar peynir,yağlı peynir alabilirim.Kırmızı et olaraksa kg si 35 tl olan etlerden alamam batarım. Sucuk olur ama. Sucuk sorun olmazsa yiyeceğim. Hem hayvansal yağ var hemde protein o bakımdan.

Hatta bugün başladım bu diyete. Kahvaltıda ekmek yemedim. Şu ana kadar en fazla 10 gr karbon aldım . Şunu açıkça diyebilirim. İçimde sanki kocaman bir kazan dairesi varmış gibi sürekli sıcak. Önceden böyle olmuyordu az yağ yediğim dönemlerde.

Sorularımı yanıtlandırırsan sevinirim carmelo. Hadi Eyvallah . .

5. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Malesef sucuk sorun olur üstelik kırmızı etten daha pahalıdır.İçerisinde koruyucu maddeler kıvam arttırıcılar ve tuz bize yaramaz.
    Peynir olarak tercih sana kalmış beyaz peynir olur kaşar olur farketmez yeterki labne tarzı ürünler tüketmiyelim labnelerin içerisinde karb miktarı yüksek.
    Aynı zamanda öğünlerde yoğurt yerine kefirde içebilirsin.

6. byserhatt

byserhatt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Kırmızı et alamam çok pahalı maalesef. Alternatif yok mu bilmiyorum :S Ete mahkum olmak hoşuma gitmiyor carbon gibi

7. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Sana kim diyor ki 1 kilo kırmızı et al diye :) 250 gram al 8-9 lira arası tutuyor ve hergün kırmızı et yemen şart değil Tavuk,balık gibi alternatifleride kullanabilirsin kırmızı et takıntısı nerden çıktı anlamadım :)

8. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş