Beslenme Listesi

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Gearl tarafından 14 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Gearl

Gearl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 15 yaşındayım 90 kiloyum vücut geliştirmeye gidiyorum hoca bana beslenme programı vermedi sizlerden biraz yardım istiyorum okula gidiyorum bütün günüm okulda geçiyor beslenme programı yazabilirmisiniz.

2. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Benim aynen uyguladığım diyetimi öneririm sana.

Sabah :
    50 Gr yulaf ezmesi : 175 Kalori : 30 Gr Karbonhidrat - 6 Gr Protein - 3.5 Gr Yağ
    2 Tam yumurta : 150 Kalori : 0 Gr Karbonhidrat - 14 Gr Protein - 10 Gr Yağ
    1 Bardak Yeşilçay : 0 Kalori : 0 Gr Karbonhidrat - 0 Gr Protein - 0 Gr Yağ
    Toplam: 375 Kalori : 29 Gr Karbonhidrat - 22 Gr Protein - 14 Gr Yağ
    ----------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------

Öğle:

200 Gr Tavuk göğsü : 230 Kalori : 0 Gr Karbonhidrat - 48 Gr Protein - 2 Gr Yağ
    1 Kutu Ayran: 80 Kalori : 6 Gr Karbonhidrat - 4 Gr Protein - 5 Gr Yağ
    Toplam: 310 Kalori : 6 Gr Karbonhidrat - 52 Gr Protein - 7 Gr Yağ

Akşam:

250 Gr Tavuk göğsü: 300 Kalori : 0 Gr Karbonhidrat - 60 Gr Protein - 3 Gr Yağ
    200 Gr Yoğurt : 170 Kalori : 14 Gr Karbonhidrat - 10 Gr Protein - 8 Gr Yağ
    Toplam: 470 Kalori - 14 Gr Karbonhidrat - 70 Gr Protein - 11 Gr Yağ
    Atıştırmalık:
    1 Adet Elma: 12 Gr Karbonhidrat - 0 Gr Protein - 0 Gr Yağ
    GENEL TOPLAM:

1230 Kalori - 63 Gr Karbonhidrat - 144 Gr Protein - 32 Gr Yağ

Gearl ve sofi-kadiri bunu beğendi.
  3. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Yaşınız küçük, forum üyeleri ne önerir bilmem ancak akşam öğününde yoğurdu çıkartıp salata eklemenizi öneririm.
    Akşam meyve yemekte kilo aldırır. Onun yerine bitki çayı içebilirsiniz.

4. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam dediğiniz gibi yaşımız küçük, ve haliyle gelişim çağında olduğumuz için metabolizmamız hızlı çalışıyor. Gerekli kalsiyumu yoğurttan sağlamak dahada mantıklı geliyor bana. Ve akşam 1 elmadan pek fazla zarar gelmez. Ve arkadaşımızın kilosuna bakarsak biraz fazla ve normal bir insanın yemeği onu doyurmaz. E haliyle geceye kadar acıkacaktır ve ne bulursa yiyecektir. Fakat elma onun bu hissini yatıştıracaktır

5. sofi-kadiri

sofi-kadiri Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    elma veya başka meyveler akşam da yenir,bi zararı olmaz,yeter ki yatmadan en az 2 saat önce yensin. diyetisyen Haluk Saçaklı da yatmadan 2 saat evvel meyve yemeyi öneriyo.günde 1 elma yeter,o 1 elmayı 2 parçada yiyin yarıya bölün. tatlı krizi gelmedikçe meyve yememek daha doğru bence.ancak anneme de diyetisyeni ara öğünlerde meyve veriyo,bu yediği meyveler onun tatlı krizine girmesine engel olucakmış.bu da mantıklı.o halde ölçümüz şu olsun,eğer ana yemekten 3 saat sonra canımız şeker çekmeye başlarsa,o zaman 1 elma yiyelim.yok canımız şeker çekmezse,dayanabilirsek 5.saate kadar,o zaman 5.saat normal öğünü yiyelim.şekeri ve beyaz unu kestikten sonra zayıflıyosun zaten.5 saatte bir yemeye çalışalım,yani 3 öğün.ara öğünleri keselim.leptin(zayıflama) hormonu vücut aç kaldığında salgılanırmış. insan 5 saatte bir yerse,3.saatten itibaren yavaş yavaş midesi kazınmaya başlıyo,işte bu arada vücut önce karbonhidrattan,sonra da yağdan yakmaya başlıyo. yapabilen 5 saatte bir yesin 3 öğün,tıp mezunu profesör dr. Canan Karatay 3 öğün yemeyi öneriyo,ara öğünleri önermiyo çünkü vücut ne yerse yesin o yediği kan şekerini yükseltmeye başlıyo; mideye bişey girdiği için de leptin hormonu devreye girmemiş oluyo ve zayıflama olmuyo. tabi bu demek değil 3 ana 3 ara öğün yiyenler zayıflıyamaz,böyle demiyorum ama eğer yapabilirsek 5 saatte bir yemek daha çabuk zayıflamamızı sağlar,bunu forumdan birinde de gördüm,3 öğün yiyerek 2 haftada 10 kilo mu ne vermiş hem de spor yapmadan,ancak sabah kahvaltısı sadece 1 bardak sütmüş. öğlene kadar 5-6 bardak su içiyomuş,su içince açlığı gidiyomuş :D

6. Gearl

Gearl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür Ederim Dediklerinizi Uygulayacağım :)

7. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...kni-t8692.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-f24.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...r-b-l-f53.html

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş